دانشگاه مطالعات کاربردی مدیریت مانهایم آلمان (HdWM)

دانشگاه مطالعات کاربردی مدیریت مانهایم آلمان (HdWM)


آلمان امروزه به یک انتخاب برتر برای میلیون ها دانشجوی بین المللی تبدیل شده است. بر اساس آمار و اطلاعات، حدود 370000 دانشجوی بین المللی در حال حاضر فرصت های تحصیلی را در آلمان دنبال می کنند. یکی از عوامل اصلی جذب دانشجویان از سراسر جهان به سمت این کشور اروپایی، دریافت معتبر معتبر و ارزشمند و ترکیب علم و دانش از دانشگاه مانهایم آلمان است. ارتقای فرصت های کاری و گشودن درهای جدیدی از رشد و پیشرفت در رده‌ی بین‌المللی از دیگر عوامل هستند. از جمله برترین دانشگاه های آلمان در رشته مدیریت، دانشگاه مطالعات کاربردی مدیریت مانهایم آلمان (HdWM) است که در این مقاله به معرفی آن می پردازیم.

نحوه رتبه بندی دانشگاه ها: دانشگاه مطالعات مدیریت مانهایم، رتبه اول مدیریت

رتبه بندی دانشگاه ها معمولا بر ۳ اساس صورت میگیرد:

 • رتبه بندی دانشگاه های جهان QS
 • آموزش عالی جهانی تایمز یا THE
 • رتبه جهانی شانگهای یا ARWU

رتبه بندی QS بر طبق معیار های شش شاخص اصلی ارزیابی می‌شوند که شامل: شهرت دانشگاه و کارکنان آن، تعامل استادان و دانشجویان، استناد به هر دانشکده و نسبت بین‌المللی دانشجویان و هیئت علمی طبقه‌بندی میشود. از سال 2009، ARWU هر سال توسط مشاوره رتبه بندی شانگهای منتشر می‌شود و دارای حق چاپ است. این سازمان با تمرکز بر آموزش عالی، از نظر قانونی تابع هیچ دانشگاه یا سازمان دولتی نیست. در سال 2011، یک هیئت مشاوره بین‌المللی، متشکل از محققان سیاست‌گذاری برای ارائه پیشنهادات این سازمان ایجاد شد.

طبقه بندی دانشگاه ها بر اساس معیارهای متفاوتی همچون وسعت دانشگاه، تعداد رشته های تدریس شده، تعداد دانشجویان، تعداد اساتید،‌ ارتباطات بین‌المللی،‌افتخارات و … طبقه‌بندی میشود. بنابراین ممکن است که دانشگاهی بعلت اینکه تخصصی گرایش خاصی را فقط پوشش میدهد در رتبه بندی کلی در بین دانشگاه ها در رده های پایین تر قرار بگیرد اما در بین دانشگاه ها و موسساتی که همچون خودش تک رشته ای هستند از نظر اعتبار و ارزش رتبه ۱ را داشته باشد.

دانشگاه مطالعات مدیریت کاربردی HDWM

دانشگاه مطالعات کاربردی مدیریت مانهایم

دانشگاه (Hochschule der Wirtschaft für Management) در سال 2011 تاسیس شد. این دانشگاه یک موسسه آموزش عالی خصوصی است که در شهر ​​مانهایم (محدوده جمعیتی 250,000-499,999 نفر)، بادن-وورتمبرگ واقع شده است. دانشگاه مطالعات کاربردی مدیریت مانهایم آلمان توسط وزارت علوم، تحقیقات و هنرهای بادن-وورتمبرگ (وزارت علوم، تحقیقات و هنرهای بادن-وورتمبرگ) به رسمیت شناخته شده است. این دانشگاه چندین تسهیلات و خدمات آکادمیک و غیر آکادمیک را به دانشجویان از جمله کتابخانه و همچنین خدمات اداری ارائه می دهد.

دانشگاه مطالعات کاربردی مدیریت مانهایم

اهداف دانشگاه

هدف HdWM با ترکیب دانش آکادمیک با روش های یادگیری عملی، ایجاد متخصصان ماهر در زمینه مدیریت کسب و کار(MBA) است. این دانشگاه از طریق آموزش ضمن خدمت و همکاری در صنعت، دانش‌آموزان را در زمینه های علمی و عملی توانمند می‌سازد.
HdWM به عنوان یک دانشگاه خصوصی دولتی به رسمیت شناخته شده‌و طیف وسیعی از فرصت های تحصیلی را با مدل دانشگاهی نوآورانه و مرتبط با کسب و کار ارائه می دهد. این دانشگاه برگزر کننده دوره های مدیریت در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

مزیت های دانشگاه مطالعات مدیریت آلمان

 • دانشگاه مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و هنر ایالت فدرال بادن-وورتمبرگ
 • امکان دریافت مدرک با همکاری دانشگاه علوم کاربردی Vaasa (VAMK)، فنلاند
 • برنامه درسی با کیفیت
 • اساتید متخصص
 • درجه بالایی از گرایش عملی و بین المللی
 • نظارت انفرادی در گروه های کوچک با 25 علم‌آموز
 • برنامه ریزی شغلی شخصی توسط خدمات شغلی ما
 • رویکرد بسیار حرفه ای به یادگیری مبتنی بر عملکرد
 • دسترسی به شبکه HdWM با بیش از 50 شرکت شریک
 • همکاری با پیشکسوتان صنعت، کارشناسان و مدیران شرکت‌ها و کمپانی های بزرگ
 • حمایت سهامدار عمده خود Internationale Bund (IB)، (یکی از ارائه دهندگان خدمات بزرگ در زمینه جوانان، کارهای اجتماعی و آموزشی در اروپا) و…
 • تحصیلات آکادمیک پیشرفته مورد تایید FIBAA و شورای علمی آلمان

همه‌ی این ویژگی‌ها، دری را به روی قوی‌ترین چشم‌اندازهای شغلی برای دانشجویان باز می‌کند.

صحبت های پروفسور جنکینز در مورد دانشگاه HDWM مانهایم

پروفسور در مورد دانشگاه hdwm می گوید: به عنوان یک دانشگاه مدیریت کسب و کار، این دانشگاه در راستای ارتقای فردی و جمعی محصلان می کوشد و سعی دارد تا با فراهم کردن بهترین فرصت های شغلی، افراد را به سمت پیشرفت سوق دهد. این مؤسسه «استعدادهای پنهان» را ترویج می کند.

دانشگاه مطالعات مدیریت کاربردی (HdWM) که با 28 دانشجو و سه دوره‌شروع می شود، به عنوان یکی از دانشگاه‌های خصوصی پیشرو در آلمان توسعه یافته‌است. در حال حاضر، این دانشگاه پنج دوره کارشناسی و دو برنامه کارشناسی ارشد را به حدود 450 دانشجو ارائه می دهد. HdWM از طریق شبکه‌های بین‌المللی با دانشگاه‌های دیگر، استفاده از هم‌افزایی، به‌ویژه با شرکای Internationale Bund و Deutsch-Türkisches Institut für Arbeit und Bildung eV، و همچنین جهت‌گیری بین‌المللی کالج و دانشجویان، جهان‌وطنی بودن خود را نشان داده‌است.

ما بخشی از صحنه آموزش عالی آلمان هستیم که شایستگی های مدیریتی را در زمینه های منابع انسانی، فروش و مدیریت بازرگانی بین المللی توسعه می دهیم. به عنوان یک دانشجو، شما از اشتراک گذاری دانش بسیار تمرین محور، ارتباطات فوق العاده خوب با دنیای صنعت و همچنین جهت بین المللی برنامه های تحصیلی ما بهره مند خواهید شد.
این دانشگاه جهت توسعه سیستمیک و بهینه سازی خدمات در زمینه تدریس، کار تحقیقاتی، آموزش علمی و همکاری با شرکت ها و… طراحی شده است. این دانشگاه خود را یک سازمان در حال رشد می بیند که هدف خود را تضمین رضایت دانشجویان، کارکنان، ذینفعان غیر دانشگاهی و مشتریان از طریق کیفیت بالای آموزش و عملکرد خود قرار داده‌است.
ارزشمندی این دانشگاه از طریق سنجش معیار هدف های آن، همچون اهداف این دانشگاه، اقداماتی که منجر به توسعه و توانمند سازی دانش پذیران می شود، تاثیرات مشهودی که محصلان این دانشگاه در رفع چالش های صنایع مختلف دارند و … تعیین می گردد.

برای اولین بار در ایران؛ همین جا تحصیل کنید و مدرک دانشگاه مطالعات کاربردی مدیریت مانهایم آلمان را دریافت نمایید (ویژه دارندگان مدرک MBA موسسه علوم و فنون تهران)

موسسه علوم و فنون تهران با بیش از 27 سال سابقه درخشان در زمینه علوم مدیریتی همچون MBA، DBA و POSTDBA آماده‌ی ارائه خدمات به شما دوستان عزیز می‌باشد. این موسسه دارای مدرک معتبر وزارت علوم و WES کانادا است که بر اساس جدیدترین متد روز دنیا پداگوژی ارائه میشود. بر پایه این سطح از اعتبار این موسسه با دانشگاه مطالعات کاربردی مدیریت مانهایم آلمان همکاری نوینی را آغاز کرده است. شما میتوانید با تحصیل در این موسسه و دریافت مدرک، فقط ۲ کورس تحصیلی را بصورت غیر حضوری و آنلاین در دانشگاه HdWM مانهایم بگذرانید و مدرک MBA‌ خود را بصورت مستقیم از خود دانشگاه دریافت کنید.

جهت دریافت مشاوره با شماره 90008000 تماس حاصل نمائید یا بر روی لینک ثبت نام در دانشگاه مطالعات کاربردی مدیریت HdWM مانهایم آلمان کلیک کنید.

موسسه علوم و فنون تهران
ثبت امتیاز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *