شخصیتی برونگرا، شهودی، احساسی و آینده نگر این افراد تمایل به پذیرش ایده ها و اقدامات بزرگ دارند که نشان دهنده حس امید و حسن نیت آنها نسبت به دیگران است. انرژی پر جنب و جوش آنها می تواند در جهات مختلف جریان یابد.

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

ویژگی های شخصیت ENFP

قهرمان ها (ENFP) آزاد واقعی هستند. برون‌گرا، دل‌باز، و دارای ذهن باز. آنها با رویکرد پر جنب و جوش و شاداب خود به زندگی، در هر جمعیتی برجسته می شوند. اما حتی اگر آنها می توانند زندگی مهمانی باشند،ENFPها فقط به داشتن اوقات خوش اهمیت نمی دهند. این تیپ‌های شخصیتی عمیق هستند مانند اشتیاق آن‌ها برای ارتباط معنادار و عاطفی با افراد دیگر.

تیپ شخصیت ENFP

جادوی زندگی روزمره

دوستانه و برونگرا، ENFP به بهبود روابط و زندگی اجتماعی خود اختصاص داده اند. اما در زیر ظاهر اجتماعی و راحت خود، زندگی درونی غنی و پر جنب و جوشی نیز دارند. روش منحصر به فرد خود، ENFP‌ها قهرمان می‌توانند کاملاً درون‌گرا باشند. آنها نمی توانند در مورد معنا و اهمیت عمیق تر زندگی فکر نکنند حتی زمانی که باید به چیز دیگری توجه کنند. این شخصیت‌ها بر این باورند که همه چیز و همه به هم مرتبط هستند، و برای بارقه‌های بینشی زندگی می‌کنند که می‌توانند در این ارتباطات به دست آورند.

ENFP‌ها مستقل و خلاق هستند و همیشه به دنبال جادو و معنا در زندگی روزمره هستند.

وقتی چیزی تخیل آنها را جرقه می‌زند، ENFP‌ها می‌توانند شور و شوقی از خود نشان دهند که چیزی کمتر از مسری نیست. این شخصیت‌ها انرژی مثبتی از خود ساطع می‌کنند که افراد دیگر را جذب می‌کند، و ENFP‌ها ممکن است خود را توسط همسالان خود به‌عنوان یک رهبر یا گورو نگه دارند. اما زمانی که شکوفایی اولیه الهام از بین برود، ENFP‌ها می‌توانند با نظم و انضباط و ثبات خود دست و پنجه نرم کنند و در پروژه‌هایی که زمانی برایشان اهمیت زیادی داشت از دست بدهند.

به دنبال شادی
ENFP‌ها ثابت می‌کنند که جست‌وجوی شادی‌ها و لذت‌های زندگی با سطحی بودن یکسان نیست. به نظر می رسد در یک چشم به هم زدن، افراد با این تیپ شخصیتی می توانند از ایده آلیست های پرشور به چهره هایی بی خیال در پیست رقص تبدیل شوند.

شخصیت های ENFP قادر به فکر و احساس شدید هستند و همچنین می توانند به عقب برگردند و اوقات خوبی را سپری کنند.

حتی در لحظات سرگرم‌کننده، ENFP‌ها قهرمان می‌خواهند با دیگران ارتباط عاطفی برقرار کنند. مسائل کمی برای این تیپ های شخصیتی مهمتر از گفتگوهای صمیمانه با افرادی است که آنها را دوست دارند. تیپ شخصیت ENFP تبلیغاتی معتقدند که همه افراد شایسته ابراز احساسات خود هستند و همدلی و گرمی آنها فضاهایی را ایجاد می‌کند که حتی ترسوترین افراد نیز می‌توانند در آن احساس راحتی کنند.

با این حال، افراد با این تیپ شخصیتی باید مراقب باشند. شهود ENFP‌ها ممکن است آنها را به خواندن بیش از حد اعمال و رفتار افراد دیگر سوق دهد. به جای اینکه صرفاً توضیح بخواهند، ممکن است ENFP‌ها در مورد خواسته‌ها یا مقاصد دیگران گیج شوند.

ENFP‌ها زمان زیادی را صرف کاوش در روابط، احساسات و ایده‌های مختلف می‌کنند قبل از اینکه راهی برای زندگی خود پیدا کنند که احساس درستی داشته باشد. اما وقتی بالاخره راهشان را پیدا کردند، تخیل، همدلی و شجاعتشان می تواند نه تنها زندگی خودشان، بلکه دنیای اطرافشان را نیز روشن کند.

تیپ شخصیت ENFP

مشاغل تیپ ENFP

 • معلم
 • مربی مهد کودک
 • استاد دانشگاه
 • مشاور
 • مددکار اجتماعی
 • محقق اجتماعی
 • مشاور استراتژی
 • مشاور مدیریتی

افراد مشهور با شخصیت ENFP 

 • دیو توماس: بنیانگذار رستوران های آمریکایی وندی
 • کوین گارنت: بازیکن بسکتبال آمریکایی
 • سالوادور دالی: سورئالیست اسپانیایی

رمز موفقیت قهرمان : اولویت بندی کردن، توجه کردن ، پیگیری کردن است.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *