دوره MBA

دوره مدیریت حرفه ای کسب و کار (MBA) یک دوره تخصصی هم تراز با کارشناسی ارشد است که به آموزش مفاهیم مدیریتی و رهبری می پردازد. نگرش کاربردی و عملیاتی در این دوره بسیار اهمیت دارد؛ به همین دلیل این دوره به جای دانشگاه، در بیزینس اسکول یا مدرسه کسب و کار برگزار می شود.

دوره MBA چیست؟

MBA یا مدیریت حرفه‌ ای کسب و کار (مختصرشده عبارت Master of Business Administration) یکی از مدارک ارزشمند در دنیای تجارت است که افراد را برای تصدی مشاغل مدیریتی رده بالا، کارآفرینی و پیشبرد کسب و کارهای خود آماده می کند.

در این دوره مباحث مدیریتی و تجاری مانند رهبری، بازاریابی، منابع انسانی، مذاکره، بیزینس اتیکت، قوانین و مقررات کسب و کار، مدیریت استراتژیک، امور مالی، اقتصاد و کارآفرینی با رویکرد عملی و مهارتی تدریس می شوند. بنابراین اگر بخواهیم بدانیم هدف دوره ام بی ای چیست، باید بگوییم MBA نه تنها اصول کسب و کار را آموزش می دهد، بلکه دیدگاه شما را در مورد تجزیه و تحلیل مشکلات تجاری از زوایای مختلف بهبود می بخشد.

دانش آموختگان دوره MBA در مدارس کسب و کار حین تحصیل، بیش از اینکه صرفا بر کتاب و مطالعه تمرکز داشته باشند، با رویه های جاری و عملی آشنا می شوند. و از آنجا که بیشتر مخاطبان این دوره ها افرادی با تجربه مدیریتی و اجرایی هستند، وجود حوزه کاری مرتبط و تخصصی موجب می شود تا درک عمیق تری از آموخته های خود پیدا کنند.

مزیت های دوره MBA

دوره ام بی ای برای چه کسانی واجب است؟ از زبان موسس امرسان
علوم و فنون تهران از نگاه موسس امرسان (فارغ التحصیل DBA موسسه)
شرکت در دوره MBA مدیریت حرفه ای کسب و کار

با گذراندن دوره MBA شما به فردی تبدیل می‌شوید که:

  • می‌توانید شفاف بیاندیشید و باگ های سازمان خود را بیابید. و در راستای رفع و بروزرسانی آن پلن های خوبی ارائه کنید.
  • با ایجاد ارتباط موثر میان خود و دیگران در نقش فردی مثبت، الهام بخش، موثر و الگوی موفقیت ظاهر می‌شود.
  • اگر با داشتن ایده‌های مختلف، جرات و یا دانش استفاده از آنها را ندارید، حالا به عنوان فردی کارآفرین و با جرات به دنبال تحقق اهداف خود می‌ر‌وید.
  • و هزاران دستاورد دیگر که فقط با شرکت در کلاس‌های دوره ام بی ای (MBA) می‌توانید به صورت ملموس و عملی ببینید.

مخاطبین دوره MBA علوم و فنون تهران

دانشجویان

افرادی که در کنار کسب دانش خود به دنبال مهارتی برای نمایش و اجرای آن دانش هستند.

مدیران

افرادی که مدیریت کسب و کاری را بر عهده دارند و به دنبال ترقی خود و کارمندانشان هستند.

کارآفرینان

افرادی که می‌خواهند دانش را با تجربه خود تلفیق کنند و یا وارد عرصه کارآفرینی شوند.

تحصیل بین‌الملل

افرادی که می‌خواهند مدارک معتبر بین‌المللی داشته باشند تا بتوانند فرصت های شغلی بین‌المللی و خوبی کسب کنند.

ارتقای مهارت

افرادی که می‌خواهند جایگاه شغلی خود را بالا ببرند و باعث افزایش درآمد خود شوند.

فروشندگان

افراد شاغل در امور فروشندگی و مدیریتی می‌توانند از مدیریت حرفه ای کسب و کار (دوره ام بی ای) بهره ببرند.

سوالات پرتکرار را به صورت پادکست گوش دهید

جایگاه دوره MBA علوم و فنون تهران

سوالات پر تکرار دوره MBA

سرفصل های دوره MBA

دوره اجرا و کنترل استراتژیک

دوره اجرا و کنترل استراتژیک به مدیران و رهبران ارشد سازمان ها کمک می کند تا تفکر استراتژیک را در تمام بخش های سازمان به مرحله اجرا دربیاورند و صحت اجرای آن را کنترل کنند. مفهوم اجرا و کنترل استراتژیک به معنای این است که کلیه عملکردها و رویه های درون سازمانی به شیوه ای اجرا شوند که اهداف سازمان در آنها مورد توجه قرار گیرد و توسط مدیریت به مرور زمان اصلاح شوند و بهبود یابند.

کسب اطلاعات بیشتر

دوره تفکر استراتژیک

دوره تفکر استراتژیک به مدیریت سازمان کمک می کند تا ایده ها، نظرات، طرح ها و روندهای کسب و کار را به شیوه استراتژیک و هدف گرا تدوین کنند. در این دوره برای مخاطب روشن می شود که مفهوم تفکر استراتژیک و پارامترهای آن چیست، و روش تقویت تفکر استراتژیک برای حل مسائل پیچیده سازمان، پرورش عملگرایی در اداره سازمان و فرآیندها و بهبود خلاقیت در حل مشکلات سازمانی آموزش داده می شود.

کسب اطلاعات بیشتر

دوره مدیریت برند و تبلیغات

دوره مدیریت برند و تبلیغات مباحث آموزشی دو حوزه کلیدی در سازمان، یعنی برندسازی (برندینگ) و تبلیغات را در بر می گیرد. در بستر رقابتی کسب و کارها، هر کسب و کار نیاز دارد تا در میان انبوه رقبا به خوبی دیده شود و محصولات خود را به نحوی شایسته و رقابت پذیر معرفی کند. در این راستا، نقش برندسازی و تقویت برند در کنار مباحث بازاریابی نقشی غیر قابل انگار دارد.

کسب اطلاعات بیشتر

دوره مدیریت فروش

دوره جامع مدیریت فروش در موسسه علوم و فنون تهران با تدریس مجرب ترین اساتید این حوزه برگزار می گردد که تجربه فعالیت چندین ساله را در این حوزه در کسب و کارهای گوناگونی داشته‌اند.

کسب اطلاعات بیشتر

دوره مدیریت منابع انسانی

دوره مدیریت منابع انسانی نحوه تعامل افراد با یکدیگر و شکل دهی یک فضای مثبت در یک مجموعه تجاری را به شما آموزش می دهد. یادگیری اصول و فنون مدیریت منابع انسانی به شما کمک می کند تا بهترین این شیوه ها را بشناسید و بدانید روش های ایجاد رضایت متقابل در کارمندان و مدیران در یک سازمان چیست.

کسب اطلاعات بیشتر

دوره بیزینس اتیکت (آداب کسب و کار)

آداب کسب و کار یا بیزینس اتیکت (Business Etiquette) در واقع، به معنای توانایی برآوردن استانداردها یا انتظارات صریح و ضمنی از رفتار فردی است که به منظور تسهیل تعامل بین افراد در محل کار و ایجاد یک فضای محترمانه متقابل تنظیم شده است.

کسب اطلاعات بیشتر

دوره کارآفرینی

کارآفرینی به معنای تاسیس یک کسب و کار جدید یا ایجاد فرصت های شغلی تازه در بازار کار برای خود و دیگران است. مفهوم کارآفرینی ارتباط تنگاتنگی با کسب و کار دارد؛ زیرا ظهور یک کسب و کار جدید می تواند فرصت های شغلی خوبی برای افراد ایجاد کند.

کسب اطلاعات بیشتر

ویژگی های دوره MBA چیست؟

دوره مدیریت حرفه ای کسب و کار (ام بی ای) علوم و فنون تهران چه ویژگی هایی دارد؟

پیش نیاز اخذ مدرک کارشناسی ارشد MBA دانشگاه مطالعات مدیریت مانهایم آلمان با یک ترم مازاد به زبان انگلیسی

امکان بهره مندی از خدمات بین الملل جهت ادامه تحصیل و کار خارج از کشور با تاییدیه WES کانادا

تدریس مدیریت حرفه ای کسب و کار با استانداردهای برترین بیزینس اِسکول‌های جهان

محیط عالی برای آشنایی با مدیران و کارآفرینان برجسته کشور و شبکه سازی در دوره ام بی ای

امکانات آموزشی پیشرفته، کلاس های آموزشی تعاملی و سیستم جامع LMS

حضور اساتید و هیات علمی خبره و سرشناس در حوزه مدیریت و تجارت

گواهی نامه

مرکز اعتباردهنده این دوره

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

اعتبار دوره MBA مدیریت حرفه ای کسب و کار

سازمان WES کانادا

اعتبار دوره MBA مدیریت حرفه ای کسب و کار

سازمان بین المللی کار

برترین بیزینس اِسکول خاورمیانه در ده سال متوالی اخیر

امکان ادامه تحصیل در دانشگاه مطالعات مدیریت کاربردی مانهایم آلمان (آنلاین)

دوره MBA در دانشگاه مانهایم آلمان دوره MBA مدیریت حرفه ای کسب و کار چیست

دریافت کارشناسی ارشد ام بی ای آلمان به صورت آنلاین با زبان انگلیسی. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید.

با ارائه مدرک قابل ترجمه مورد تایید وزارت امور خارجه و قوه قضاییه

تاییدیه مدرک دوره MBA مدیریت حرفه ای کسب و کار

جز 10 بیزینس اسکول برتر خاورمیانه در سال 2021 از نظر مرکز رتبه سنجی بیزینس اسکول های آسیا

تاییدیه مدرک دوره MBA مدیریت حرفه ای کسب و کار

با علوم و فنون تهران بیشتر آشنا شوید

موسسه آموزش عالی علوم و فنون تهران اولین بیزینس اسکول ایران، در سال ۱۳۷۴ با هدف رشد و توسعه مهارت‌های حرفه‌ای به دانش‌پذیران در حوزه‌های گوناگون تاسیس گردیده است. بنابراین این موسسه، بنیان‌گذار و نخستین مجری دوره‌های مدیریت کسب و کار (MBA و DBA) در ایران با متدهای استاندارد آموزشیِ پیشرفته، و بر اساس آخرین سرفصل‌های روز دنیاست.

تفاوت بیزینس اسکول و دانشگاه

فارغ التحصیلان دانشگاه به خاطر حجم بالای مطالعات و درگیر نشدن در فرآیندهای عملیاتی مدیریتی، کمتر به تطبیق و اجرای آموخته های خود در فضای واقعی یک کسب و کار پرداخته اند.

اما دانش آموختگان دوره های مدیریتی در مدارس کسب و کار حین تحصیل، بیش از اینکه صرفا بر کتاب و مطالعه تمرکز داشته باشند، با رویه های جاری و عملی آشنا می شوند. و از آنجا که بیشتر مخاطبان این دوره ها افرادی با تجربه مدیریتی و اجرایی هستند، وجود حوزه کاری مرتبط و تخصصی موجب می شود تا درک عمیق تری از آموخته های خود پیدا کنند.

مزایای دوره MBA علوم و فنون تهران چیست؟

شرکت در دوره MBA مزایای زیر را برای شما به ارمغان می‌آورد:

  • یادگیری شیوه های جدید مدیریتی با توجه به متدهای روز دنیا.
  • آموختن مهارت‌های ارتباطی جهت بالا بردن رضایت شغلی شخصی و جمعی.
  • توانمند شدن در راستای مدیریت. و بالابردن جایگاه شغلی و امنیت شغلی.
  • افزایش چشمگیر درآمد با کسب مدرک MBA.
  • دوره MBA به افراد کمک می‌کند تا بتوانند علاوه بر تعیین اهداف، مسیرهای رسیدن به آن را نیز بیاموزند.
  • دوره MBA و کلاس‌های مدیریت حرفه ای کسب و کار، شما را به فردی با بینش کامل مدیریتی تبدیل می‌کند. بنابراین تبدیل به فردی خواهید شد که با مهارت و خلاقیت می‌تواند اثرات مثبت داشته باشد. و با تعیین اهداف سازماندهی شده رسالت جمعی را پیاده کند.

حضور اساتید بین‌المللی در دوره‌ها از جمله:

سوالات متداول

در دوره حضوری شما می توانید در کلاس های درسی که در محل موسسه تشکیل می شوند، حضور یابید. و از امکانات آموزشی و شبکه سازی در محیط موسسه استفاده کنید. و اگر امکان حضور در موسسه را ندارید، می توانیم دوره های آنلاین و آفلاین MBA را به شما توصیه کنیم که امکان انعطاف پذیری بیشتری را در برنامه آموزشی شما ایجاد می کنند. اما چنانچه در دوره حضوری ثبت نام کرده اید اما یک یا چند جلسه امکان حضور سر کلاس را ندارید، باز هم می توانید جلسه را به صورت آنلاین مشاهده کنید. به این ترتیب امکان دسترسی به فایل های آفلاین آموزش دوره برای تمام دانش پذیران حضوری و آنلاین موسسه امکان پذیر است.

از الزامات شرکت در دوره MBA داشتن مدرک کارشناسی (لیسانس) دانشگاهی است. اما شما باید در مصاحبه حضوری نیز پذیرفته شوید. و داشتن تجربه شغلی مرتبط می تواند برای شما مفید باشد. در این مورد می توانید با ما تماس بگیرید.

بستگی به شرایط کاری و زندگی شما و اهدافتان برای آینده دارد. و اگر هدفتان توسعه مهارتی و یادگیری، ارتقاء شغلی و افزایش درآمد، کارآفرینی، ادامه تحصیل و اشتغال در خارج از کشور باشد، این دوره برای شما مناسب است. می توانید با ما تماس بگیرید. و در این زمینه مشاوره رایگان دریافت کنید.

گرایش‌های این دوره بسیار متنوع است. و در حال حاضر، دوره MBA در موسسه علوم و فنون تهران در گرایش‌های عمومی، بازاریابی و استراتژیک برگزار می‌شود. گرایش های کاربردی دیگر همچون مالی، مدیریت پروژه و… نیز به طور دوره‌ای توسط موسسه برگزار می‌گردند. و تعیین گرایش در پایان ترم اول و پس از اتمام دروس عمومی انجام می‌شود.

اگر هدفتان راه اندازی یک کسب و کار باشد، گذراندن این دوره مراحل مختلف کارآفرینی و اداره و توسعه یک کسب و کار جدید را به شما نشان می دهد. و چنانچه قصدتان این باشد که جایگاه شغلی خود را ارتقا دهید یا درآمدتان را بالا ببرید، این دوره می تواند شما را شایسته ایفای نقش در سمت های مدیریتی رده بالای سازمانی کند. اگر بخواهید در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید یا از کارفرمای خارجی پیشنهاد شغلی دریافت کنید، باز هم دوره MBA کمکتان می کند. زیرا می توانید در دوره کارشناسی ارشد MBA دانشگاه مانهایم آلمان شرکت کنید. همچنین مدرک MBA شما در سطح جهانی معتبر و قابل ترجمه و ارائه به دانشگاه ها و موسسات گوناگون بین المللی است.

و اگر هدفتان تقویت جایگاه شغلی خودتان و مهارت آموزی باشد، باز هم از دروس کاربردی این دوره بهره مند می شوید، و چنانچه شغلی خارج از حیطه مدیریت داشته باشید (همچون مشاغل هنری، وکالت، مشاغل حوزه درمانی و…) می توانید با آموزش علم و مهارت مدیریت، سمت های مدیریتی در زمینه تخصصی خود را نیز بر عهده بگیرید. علاوه بر همه این ها، داشتن مدرک MBA مورد قابل توجهی در رزومه کاری و آموزشی شما خواهد بود.

ریاست هیات علمی موسسه علوم و فنون تهران را پروفسور محمد تقی وزیری (عضو هیات علمی دانشگاه کالیفرنیا و نماینده بانک جهانی اروپا) و دکتر حمید دیهیم (استاد دانشگاه نیویورک، عضو هیات علمی دانشگاه تهران و موسس انجمن اقتصاددانان ایران) بر عهده دارند. اساتید این دوره ها علاوه بر عضویت در هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزشی برتر کشور، از سال ها تجربه حرفه ای در زمینه تدریس علوم مدیریتی و کسب و کار بهره مند هستند. به علاوه تجربه اجرایی حضور در سازمان های بزرگ جهانی و ایرانی را نیز دارند. و با مسائل روز تجارت جهانی و منطقه ای و رویه های عملیاتی مدیریت کسب و کار آشنایی دارند.

شما با ثبت نام در سایت و خرید دوره آفلاین می‌توانید از پنل کاربری خود به ویس‌های دوره دسترسی داشته باشید.

دوره MBA هم سطح با کارشناسی ارشد است. و بیشتر روی مهارت آموزی و بنیادهای علمی و عملیاتی مدیریت کسب و کار تاکید دارد. اما دوره DBA هم سطح با دکترا محسوب می شود و تمرکز آن بیشتر بر روی مشاوره مدیریت، تحقیق و پژوهش و ارتقاء دانش آموختگانی است که قبلا دوره MBA را گذرانده اند. بنابراین پیش نیاز شرکت در دوره DBA داشتن مدرک MBA یا مدرک کارشناسی ارشد دانشگاهی است. اگر می خواهید بیشتر در مورد تفاوت این دو دوره بدانید، مطالعه مقاله تفاوت MBA و DBA را نیز به شما توصیه می کنیم.

نظرات دانش‌پذیران MBA علوم و فنون تهران

نظر مدیر دانشگاه سینرژی روسیه

نظرات دانش پذیران دوره MBA

شرایط ثبت نام در دوره MBA

برای ثبت نام در دوره های موسسه علوم و فنون تهران، شما باید در مصاحبه اولیه نیز پذیرفته شوید (این مصاحبه می تواند به صورت حضوری و یا آنلاین انجام شود). در کنار این شرایط اولیه، داشتن تجربه شغلی مرتبط نیز برای شما سودمند است.

جهت ثبت درخواست ثبت نام در دوره فرم زیر را تکمیل نمایید. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

دریافت مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره ها و پکیج های آموزشی فرم زیر را پر کنید

ارتباط مستقیم

از طریق راه های زیر با ما در تماس باشید