دوره DBA

دوره دکترای حرفه ای کسب و کار یا DBA بر توسعه دانش نظری و تئوری مدیریتی تمرکز دارد و شما را با روش های تحقیق و پژوهش در مدیریت آشنا می کند. شرکت کنندگان در این دوره می توانند به گسترش دانش مدیریت بپردازند و در موقعیت های شغلی مشاوره، تدریس و مدیر کسب و کار مشغول به فعالیت شوند.

درباره دوره

دوره DBA یا دکترای مدیریت کسب و کار، یک مدرک حرفه‌ای دنیای کسب و کار هم سطح با دکتراست که شما را با زمینه های پژوهشی و تحقیقاتی و مشاوره مدیریتی آشنا می‌کند. و این دوره که بالاتر از دوره MBA یا مدیریت حرفه ای کسب و کار قرار دارد، هم شما را با جنبه های عملیاتی تئوری ها و تحقیقات مدیریت کسب و کار آشنا می کند. و هم کمکتان می کند تا با ارتقاء مبنای علمی کسب و کار خودتان، جایگاهتان را در میان رقبا بالا ببرید. بنابراین دوره دی بی ای شامل مباحث بسیار تخصصی حوزه مدیریت کسب و کار است.

اگر میخواهید بدانید که دوره DBA چیست بهتر است بدانید مدرک DBA در درجه اول یک مزیت رقابتی برجسته در دنیای مدیریت کسب و کار برای شماست. به همین خاطر کارفرمایان سازمان ها توجه ویژه ای بسیار زیادی به این مدرک دارند. زیرا این مدرک نشان دهنده ی این است که شما برای توسعه فردی و مهارتی خودتان ارزش بالا و عالی قائل هستید.

دوره ی دی بی ای هم مانند دوره MBA در بیزینس اِسکول ها تدریس می شود. فرق اصلی این دوره با PhD دانشگاهی در همین نکته نهفته است. مقطع دکترای دانشگاه، شما را صرفا برای تدریس و تحقیق و پژوهش در محیط آکادمیک دانشگاه آماده می کند؛ در حالی که DBA یک مدرک مهارتی هم تراز با آن است که می تواند شما را به یک مشاور تجاری موفق، یک مدیر و رهبر سازمانی پیشرو و یک پژوهشگر عملیاتی تبدیل کند و موقعیت های شغلی گوناگون و پردرآمدی برایتان ایجاد نماید.

تفاوت DBA و Phd

دوره DBA چیست و تفاوت های آن با phd‌ چیست؟ دوره ی دی بی ای هم مانند دوره MBA در بیزینس اِسکول ها تدریس می شود. فرق اصلی این دوره با PhD دانشگاهی در همین نکته نهفته است. مقطع دکترای دانشگاه، شما را صرفا برای تدریس و تحقیق و پژوهش در محیط آکادمیک دانشگاه آماده می کند؛ در حالی که DBA یک مدرک مهارتی هم تراز با آن است که می تواند شما را به یک مشاور تجاری موفق، یک مدیر و رهبر سازمانی پیشرو و یک پژوهشگر عملیاتی تبدیل کند و موقعیت های شغلی گوناگون و پردرآمدی برایتان ایجاد نماید. اگر می خواهید در این مورد بیشتر بخوانید، مطالعه این مقاله را به شما توصیه می کنیم.

دوره هایی که در بیزینس اسکول ها یا مدارس کسب و کار اجرا می شوند بیشتر از آموزش صرف مفاهیم و دروس نظری، بر کاربردهای این دروس در محیط واقعی کسب و کارها تاکید دارند. یعنی شما را برای رهبری، هدایت و مواجهه با بحران های واقعی کسب و کار آماده می کنند. در صورتی که در دانشگاه تاکید بیشتر بر آموزش تئوری ها و دانش نظری است و جنبه کاربردی آنها مد نظر قرار نمی گیرد.

تفاوت بیزینس اسکول و دانشگاه چیست؟

دوره هایی که در بیزینس اسکول ها یا مدارس کسب و کار اجرا می شوند بیشتر از آموزش صرف مفاهیم و دروس نظری، بر کاربردهای این دروس در محیط واقعی کسب و کارها تاکید دارند. یعنی شما را برای رهبری، هدایت و مواجهه با بحران های واقعی کسب و کار آماده می کنند. در صورتی که در دانشگاه تاکید بیشتر بر آموزش تئوری ها و دانش نظری است و جنبه کاربردی آنها مد نظر قرار نمی گیرد.


مزیت های دوره DBA

شرکت در دوره DBA موسسه علوم و فنون تهران مزایای زیر را برای شما به ارمغان می ‌آورد:

یادگیری اصول مدیریت حرفه ای کسب و کار در سطح عالی با استانداردهای برترین بیزینس اسکول های جهان

 • امکان تحصیل در دوره به صورت فشرده برای افراد شاغل یا پرمشغله به صورت حضوری یا غیر حضوری و با تعداد ساعات منعطف
 • امکان پرداخت شهریه دوره به صورت اقساط
 • محیط عالی برای آشنایی با مدیران و کارآفرینان برجسته کشور که موسسه علوم و فنون تهران را همواره انتخاب اول خود می دانند
 • حمایت علمی اساتید برجسته کشوری و بین المللی در مدت تحصیل و حتی پس از اتمام دوره
 • دریافت مدرک معتبر جهت اشتغال در سازمان های معتبر ایرانی و خارجی با نرخ بالای اشتغال فارغ التحصیلان دوره ها و تضمین شغلی
 • بهره مندی از خدمات بین الملل جهت ادامه تحصیل و کار خارج از کشور با تاییدیه WES کانادا

اعتبار مدرک دوره DBA در بازار کار به چه صورت است؟

مدرک DBA موسسه علوم و فنون تهران به طور رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر می شود. این گواهی، قابلیت ترجمه با تایید وزارت امور خارجه و قوه قضاییه برای ارائه به نهادها و دانشگاه های بین المللی را داراست.

اگر میخواهید بدانید که دوره DBA چیست بهتر است بدانید مدرک DBA در درجه اول یک مزیت رقابتی برجسته در دنیای مدیریت کسب و کار برای شماست. هر روزه بر تعداد فارغ التحصیلان دوره MBA افزوده می شود و اگر می‌خواهید میان این افراد رتبه برتری برای اشتغال و افزایش درآمد کسب کنید، دوره دی بی ای یک راه عالی و مناسب برای شما است.

به همین خاطر کارفرمایان سازمان ها توجه ویژه ای بسیار زیادی به این مدرک دارند. زیرا این مدرک نشان دهنده ی این است که شما برای توسعه فردی و مهارتی خودتان ارزش بالا و عالی قائل هستید.

همینطور باید اشاره کرد که دوره دی بی ای شما را برای نقش های رهبری ارشد و مدیریت اجرایی سازمان آماده می کند و در کنار همه ی این ها، می تواند یک پایه علمی و نظری قدرتمند در زمینه ی مدیریت برای شما ایجاد کند. بنابراین داشتن این مدرک به کارفرمایان شما نشان می دهد که برای موقعیت رهبری و مدیریت عامل سازمان شایسته هستید.


دستاوردهای دوره

پس از شرکت در دوره DBA شما تحول بزرگی را در زندگی خود شاهد خواهید بود که نتایج زیر را برای شما به ارمغان می آورد:

 • تجهیز به مهارت های آینده نگری و آینده پژوهی
 • امکان فعالیت به عنوان مشاور کسب و کار با گذراندن دروس تخصصی همچون کوچینگ
 • یادگیری شیوه های جدید مدیریتی با توجه به متدهای روز دنیا و کسب دانش نوین
 • آموختن مهارت‌ های تحقیق و پژوهش در حوزه مدیریت همچون تحلیل کسب و کار
 • شبکه سازی و ایجاد روابط گسترده و حرفه ای دنیای تجارت در دوره دی بی ای
 • ایجاد مزیت رقابتی در فرد در میان سایر رقبای بازار کار که دانش‌آموخته دوره MBA هستند
 • هنر شفاف اندیشیدن، عیب یابی سازمان و ارائه طرح های تخصصی برای رفع آن عیوب
 • یادگیری نحوه رسیدن به اهداف فردی و شغلی در پرتو استراتژی و دیدگاه استراتژیک
 • ایجاد بینش کامل مدیریتی در افراد و تقویت مهارت، خلاقیت و نوآوری
 • ایفای نقش مثبت، الهام بخش، موثر و الگوی موفقیت در سازمان و تقویت مهارت های رهبری
 • افزایش اعتماد به نفس، خودباوری و قدرت فردی در زمینه های شغلی و فردی
 • ارتقاء سطح دانش و مهارت به سطح پیشرفته در حوزه های مختلف کسب و کار

مخاطبان دوره DBA

مدیران عامل (اجرایی)، مدیران ارشد، رهبران سازمان ها

اساتید دانشگاه ها و سرپرستان آموزشی

دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مدیریتی مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های غیر مدیریتی علاقمند به سمت های مدیریتی

کسانی که تصمیم به ارتقاء شغلی و افزایش حقوق خود دارند

مشاوران مدیریت

علاقمندان به ادامه تحصیل و اشتغال در خارج از کشور


سرفصل های دوره DBA موسسه علوم و فنون تهران

دوره رهبری

رهبری کلید موفقیت یک سازمان در دستیابی به اهداف بلند مدت آن است. تبدیل شدن به یک رهبر الهام بخش و تاثیرگذار نیازمند آموزش تخصصی است.

کسب اطلاعات بیشتر

دوره کوچینگ کسب و کار

هدف کوچینگ سازمانی در حقیقت ، ایجاد تحول مثبت و سیستماتیک در درون سازمان ها است. از کوچینگ سازمانی اغلب برای کمک به سازمانها در دستیابی به اهداف استراتژیک ، پیشرفت در رهبری و اعمال تغییرات فرهنگی استفاده می شود.

کسب اطلاعات بیشتر

دوره توسعه فردی

با شرکت در دوره توسعه فردی خواهید توانست از مهارت های مدیریت زمان بهتر استفاده کنید، شیوه های خودمراقبتی بیشتری را در برنامه روزانه بگنجانید، در سخنرانی ها بهتر عمل کنید و مراقب سلامت جسمانی خود باشید و به اهدافتان برسید.

کسب اطلاعات بیشتر

مدارک و گواهینامه ها

گواهینامه پایانی این دوره مورد تایید سازمان های زیر است:

 • وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
 • وزارت امور خارجه (در صورت ترجمه)
 • قوه قضاییه (در صورت ترجمه)
 • سازمان ارزیابی خدمات آموزشی WES کانادا
 • سازمان بین المللی کار
 • دانشگاه HdWM مانهایم آلمان

نحوه برگزاری دوره

DBA حضوری

این دوره در مدت 13 ماه و 400 ساعت، در روز های پنجشنبه برگزار میگردد

در صورتی که دانشجوی دوره حضوری باشید اما به هر دلیلی نتوانید در برخی از جلسات حضور پیدا کنید، می توانید در آن جلسات به صورت آنلاین شرکت نمایید.

DBA آنلاین

مشخصات دوره DBA آنلاین همانند دوره DBA حضوری است و صرفا به صورت آنلاین برگزار میگردد.

کلاس های آنلاین دوره DBA به صورت همزمان با کلاس حضوری از طریق نرم افزار اسکای روم برگزار می شود. در صورتی که دانشجوی دوره حضوری باشید اما به هر دلیلی نتوانید در برخی از جلسات حضور پیدا کنید، می توانید در آن جلسات به صورت آنلاین شرکت نمایید.


درباره موسسه علوم و فنون تهران

موسسه آموزش عالی علوم و فنون تهران اولین بیزینس اسکول ایران، در سال ۱۳۷۴ با هدف رشد و توسعه مهارت‌های حرفه‌ای به دانش‌پذیران در حوزه‌های گوناگون تاسیس گردیده است. بنابراین این موسسه، بنیان‌گذار و نخستین مجری دوره‌های مدیریت کسب و کار (MBA و DBA) در ایران با متدهای استاندارد آموزشیِ پیشرفته، و بر اساس آخرین سرفصل‌های روز دنیاست.

ویژگی های برجسته این موسسه:

 • برترین بیزینس اِسکول خاورمیانه در ده سال متوالی اخیر
 • جز 10 بیزینس اسکول برتر خاورمیانه در سال 2021 از نظر مرکز رتبه سنجی بیزینس اسکول های آسیا
 • حضور اساتید و هیات علمی خبره و سرشناس در حوزه مدیریت و تجارت
 • حضور اساتید بین ‌المللی در دوره ‌ها (همچون کریستوف فورنیه استاد دانشگاه مون پلیه فرانسه، پروفسور وزیری عضو هیات علمی و استاد دانشگاه کالیفرنیا و ای. اسمیت استاد دانشگاه سوربن فرانسه)
 • امکانات آموزشی پیشرفته، کلاس های آموزشی تعاملی و سیستم جامع LMS

نظرات دانش پذیران

در ادامه می توانید نظرات برخی از دانش پذیران دوره DBA را در خصوص کیفیت این دوره، دستاوردهای عملی دوره و سطح رضایت آنان از موسسه علوم و فنون تهران از زبان خود ایشان بشنوید.


سوالات متداول

تفاوت دوره DBA حضوری با دوره DBA آنلاین و دوره آفلاین چیست؟

 در دوره حضوری شما می توانید در کلاس های درسی که در محل موسسه تشکیل می شوند، حضور یابید و از امکانات آموزشی و شبکه سازی در محیط موسسه استفاده کنید. اگر امکان حضور در موسسه را ندارید، می توانیم دوره های آنلاین و آفلاین DBA را به شما توصیه کنیم که امکان انعطاف پذیری بیشتری را در برنامه آموزشی شما ایجاد   می‌کنند.
 چنانچه در دوره حضوری ثبت نام کرده اید اما یک یا چند جلسه امکان حضور سر کلاس را ندارید، باز هم می توانید جلسه را به صورت آنلاین مشاهده کنید. همچنین امکان دسترسی به فایل های آفلاین آموزش دوره برای تمام دانش پذیران حضوری و آنلاین موسسه امکان پذیر است.

چه کسانی واجد شرایط ثبت نام در دوره DBA هستند؟ آیا همه می توانند در این دوره شرکت کنند؟

از الزامات شرکت در دوره DBA داشتن مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) یا مدرک معتبر دوره MBA است. اما شما باید در مصاحبه حضوری نیز پذیرفته شوید. داشتن تجربه شغلی و سابقه مدیریتی به پذیرش در مصاحبه حضوری کمک می کند. در این مورد می توانید با ما تماس بگیرید.

آیا دوره DBA موسسه علوم و فنون تهران برای من مناسب است؟

بستگی به شرایط کاری و زندگی شما و اهدافتان برای آینده دارد. اگر هدفتان توسعه مهارتی و یادگیری، ارتقاء شغلی و افزایش درآمد، کارآفرینی، ادامه تحصیل و اشتغال در خارج از کشور باشد، این دوره برای شما مناسب است. می توانید با ما تماس بگیرید و در این زمینه مشاوره رایگان دریافت کنید.

آیا داشتن مدرک MBA قبل از گذراندن دوره DBA به من کمک می کند؟

شرکت در دوره MBA قبل از ثبت نام در دوره DBA قطعا به شما کمک می کند. چون شما را با تئوری ها و مهارت های حرفه ای مدیریت کسب و کار و محیط و شیوه های آموزشی در بیزینس اسکول آشنا می کند. به علاوه شانس این را خواهید داشت که از قبل اساتید، مدیران، کارآفرینان و افراد موفق در زمینه مدیریت کسب و کار را بشناسید و با آنها شبکه های ارتباطی عمیق تری برقرار کنید. اما اگر هم قبلا در دوره MBA شرکت نکرده اید، نیاز نیست نگران یادگیری و دستاوردهای خود در دوره DBA باشید.

دستاوردهای دوره DBA برای من چه خواهد بود؟

اگر بخواهید وارد مشاغل پردرآمد مشاوره مدیریت و کوچینگ تخصصی مدیریت شوید، این دوره می تواند شما را به مهارت های مورد نیاز مجهز کند. همچنین اگر قصد دارید موقعیت شغلی مدیریتی خود را ارتقا دهید، مدیر اجرایی یا رهبر سازمان شوید یا مهارت های رهبری خود را رشد دهید، شرکت در دوره DBA برای شما دستاوردهای بزرگی دارد. از آنجا که این یک مدرک معتبر بین المللی است، شانس خوبی برای ادامه تحصیل و اشتغال در خارج از کشور خواهید داشت

اساتید دوره DBA موسسه علوم و فنون تهران چه کسانی هستند؟

ریاست هیات علمی موسسه علوم و فنون تهران را پروفسور محمد تقی وزیری (عضو هیات علمی دانشگاه کالیفرنیا و نماینده بانک جهانی اروپا) و دکتر حمید دیهیم (استاد دانشگاه نیویورک، عضو هیات علمی دانشگاه تهران و موسس انجمن اقتصاددانان ایران) بر عهده دارند. اساتید این دوره ها علاوه بر عضویت در هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزشی برتر کشور، از سال ها تجربه حرفه ای در زمینه تدریس علوم مدیریتی و کسب و کار بهره مند هستند. به علاوه تجربه اجرایی حضور در سازمان های بزرگ جهانی و ایرانی را نیز دارند و با مسائل روز تجارت جهانی و منطقه ای و رویه های عملیاتی مدیریت کسب و کار آشنایی دارند.

فایل های صوتی دوره به چه شیوه ای ارسال می شود؟

شما با ثبت نام در سایت و خرید دوره آفلاین میتوانید از پنل کاربری خود به وویس های دوره دسترسی داشته باشید

دوره DBA چه تفاوتی با دوره MBA دارد؟

دوره MBA هم سطح با کارشناسی ارشد است و بیشتر روی مهارت آموزی و بنیادهای علمی و عملیاتی مدیریت کسب و کار تاکید دارد. اما دوره DBA هم سطح با دکترا محسوب می شود و تمرکز آن بیشتر بر روی مشاوره مدیریت، تحقیق و پژوهش و ارتقاء موقعیت های رهبری و مدیریت ارشد کسب و کار است. اگر می خواهید بیشتر در مورد تفاوت این دو دوره بدانید، مطالعه مقاله تفاوت MBA و DBA را نیز به شما توصیه می کنیم.

تفاوت دوره DBA با دوره Post DBA در چیست؟

دوره Post DBA یا پست دکترای مدیریت کسب و کار، یک درجه بالاتر از دوره DBA است. این دوره برای فارغ التحصیلان دوره DBA یا دکترای مدیریت دانشگاهی است که زمینه شغلی خودشان را تخصصی تر ارتقا دهند، با روندها و تغییرات روز دنیای کسب و کار آشنا شوند و از دنیای آموزش و یادگیری فاصله نگیرند. همچنین به رهبران سازمان ها کمک می کند تا به سازمان پیشرو در تجارت خود تبدیل شوند. در مقاله تفاوت DBA و Post DBA چیست؟ می توانید در این مورد بیشتر بخوانید.

شرایط ثبت نام در دوره DBA

برای ثبت نام در دوره های موسسه علوم و فنون تهران، شما باید در مصاحبه اولیه نیز پذیرفته شوید (این مصاحبه می تواند به صورت حضوری و یا آنلاین انجام شود). در کنار این شرایط اولیه، داشتن تجربه شغلی مرتبط نیز برای شما سودمند است.

جهت ثبت درخواست ثبت نام در دوره فرم زیر را تکمیل نمایید. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

دریافت مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره ها و پکیج های آموزشی فرم زیر را پر کنید

ارتباط مستقیم

از طریق راه های زیر با ما در تماس باشید