دوره DBA

TBS فراتر از یک دانشگاه

دوره DBA چیست ؟

دوره DBA

DBA یا دکترای مدیریت کسب و کار، یک مدرک حرفه‌ای دنیای کسب و کار هم سطح با دکتراست که شما را با زمینه های پژوهشی و تحقیقاتی و مشاوره مدیریتی آشنا می‌کند. و این دوره که بالاتر از دوره MBA یا مدیریت حرفه ای کسب و کار قرار دارد، هم شما را با جنبه های عملیاتی تئوری ها و تحقیقات مدیریت کسب و کار آشنا می کند. و هم کمکتان می کند تا با ارتقاء مبنای علمی کسب و کار خودتان، جایگاهتان را در میان رقبا بالا ببرید. بنابراین دوره دی بی ای شامل مباحث بسیار تخصصی حوزه مدیریت کسب و کار است.

تفاوت DBA و Phd

دوره DBA چیست و تفاوت های آن با phd‌ چیست؟ دوره ی دی بی ای هم مانند دوره MBA در بیزینس اِسکول ها تدریس می شود. فرق اصلی این دوره با PhD دانشگاهی در همین نکته نهفته است. مقطع دکترای دانشگاه، شما را صرفا برای تدریس و تحقیق و پژوهش در محیط آکادمیک دانشگاه آماده می کند؛ در حالی که DBA یک مدرک مهارتی هم تراز با آن است که می تواند شما را به یک مشاور تجاری موفق، یک مدیر و رهبر سازمانی پیشرو و یک پژوهشگر عملیاتی تبدیل کند و موقعیت های شغلی گوناگون و پردرآمدی برایتان ایجاد نماید. اگر می خواهید در این مورد بیشتر بخوانید، مطالعه این مقاله را به شما توصیه می کنیم.

دوره هایی که در بیزینس اسکول ها یا مدارس کسب و کار اجرا می شوند بیشتر از آموزش صرف مفاهیم و دروس نظری، بر کاربردهای این دروس در محیط واقعی کسب و کارها تاکید دارند. یعنی شما را برای رهبری، هدایت و مواجهه با بحران های واقعی کسب و کار آماده می کنند. در صورتی که در دانشگاه تاکید بیشتر بر آموزش تئوری ها و دانش نظری است و جنبه کاربردی آنها مد نظر قرار نمی گیرد.

تفاوت بیزینس اسکول و دانشگاه چیست؟

شرایط شرکت در دوره DBA علوم و فنون تهران چیست؟

نوع برگزاری دوره

حضوری

آنلاین

محصول آفلاین

جهت مشاوره رایگان در مورد این دوره، فرم زیر را کامل نمایید

اعتبار مدرک دوره DBA در بازار کار به چه صورت است؟

مدرک DBA موسسه علوم و فنون تهران به طور رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر می شود. این گواهی، قابلیت ترجمه با تایید وزارت امور خارجه و قوه قضاییه برای ارائه به نهادها و دانشگاه های بین المللی را داراست.

اگر میخواهید بدانید که دوره DBA چیست بهتر است بدانید مدرک DBA در درجه اول یک مزیت رقابتی برجسته در دنیای مدیریت کسب و کار برای شماست. هر روزه بر تعداد فارغ التحصیلان دوره MBA افزوده می شود و اگر می‌خواهید میان این افراد رتبه برتری برای اشتغال و افزایش درآمد کسب کنید، دوره دی بی ای یک راه عالی و مناسب برای شما است.

به همین خاطر کارفرمایان سازمان ها توجه ویژه ای بسیار زیادی به این مدرک دارند. زیرا این مدرک نشان دهنده ی این است که شما برای توسعه فردی و مهارتی خودتان ارزش بالا و عالی قائل هستید.

همینطور باید اشاره کرد که دوره دی بی ای شما را برای نقش های رهبری ارشد و مدیریت اجرایی سازمان آماده می کند و در کنار همه ی این ها، می تواند یک پایه علمی و نظری قدرتمند در زمینه ی مدیریت برای شما ایجاد کند. بنابراین داشتن این مدرک به کارفرمایان شما نشان می دهد که برای موقعیت رهبری و مدیریت عامل سازمان شایسته هستید.

دوره DBA چیست و مناسب چه کسانی است؟

مدیران سازمان ها و مدیران ارشد

مدیران اجرایی

رهبران سازمان ها

متقاضیان دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمایان خارجی

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

اساتید مدیریت و کسب و کار

مشاوران مدیریت

داوطلبان تحصیل مقاطع عالی در خارج از کشور

تاریخچه موسسه علوم و فنون تهران

این مجموعه در دوران پیش از انقلاب اسلامی تحت عنوان تهران بیزینس اسکول فعالیت داشت. بعد از انقلاب اسلامی و به پیشنهاد پروفسور دیوید کالیس (استاد هاروارد بیزینس اسکول)، مجددا این موسسه با نام علوم و فنون تهران فعالیت خود را آغاز کرد. و در این مجموعه از سرفصل های به روز آن مجموعه در طراحی دوره دی بی ای استفاده می‌کند و تعاملات علمی همسو با برترین مدرسه کسب و کار جهان دارد.

فارغ التحصیلان برتر موسسه

سرفصل های دوره

مدت زمان کلاس: 20 ساعت

مدت زمان کلاس :20 ساعت

مدت زمان کلاس:20 ساعت

مدت زمان کلاس: 20 ساعت

مدت زمان کلاس” 20 ساعت

مدت زمان کلاس: 20 ساعت

مدت زمان کلاس: 20 ساعت

مدت زمان کلاس: 20 ساعت

مدت زمان کلاس: 20ساعت

مدت زمان کلاس: 20 ساعت

مدت زمان کلاس: 20 ساعت

تکنیک‌ها و متدهای جدید در بازاریابی

مدت زمان کلاس: 20 ساعت

مدت زمان کلاس: 20 ساعت

مدت زمان کلاس:20 ساعت

مدت زمان کلاس: 20 ساعت

مزیت های علوم و فنون تهران

برترین بیزینس اِسکول خاورمیانه طی ده سال متوالی اخیر

حضور اساتید خارجی در طول دوره

مرکز اعتبار دهنده این دوره

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

اعتبار دوره MBA مدیریت حرفه ای کسب و کار

سازمان WES کانادا

اعتبار دوره MBA مدیریت حرفه ای کسب و کار

سازمان بین المللی کار

هویت دوره DBA علوم و فنون تهران

دوره دی بی ای

فرم ثبت نام دوره DBA​

سوالات متداول

 در دوره حضوری شما می توانید در کلاس های درسی که در محل موسسه تشکیل می شوند، حضور یابید و از امکانات آموزشی و شبکه سازی در محیط موسسه استفاده کنید. اگر امکان حضور در موسسه را ندارید، می توانیم دوره های آنلاین و آفلاین DBA را به شما توصیه کنیم که امکان انعطاف پذیری بیشتری را در برنامه آموزشی شما ایجاد   می‌کنند.

 چنانچه در دوره حضوری ثبت نام کرده اید اما یک یا چند جلسه امکان حضور سر کلاس را ندارید، باز هم می توانید جلسه را به صورت آنلاین مشاهده کنید. همچنین امکان دسترسی به فایل های آفلاین آموزش دوره برای تمام دانش پذیران حضوری و آنلاین موسسه امکان پذیر است.

از الزامات شرکت در دوره DBA داشتن مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) یا مدرک معتبر دوره MBA است. اما شما باید در مصاحبه حضوری نیز پذیرفته شوید. داشتن تجربه شغلی و سابقه مدیریتی به پذیرش در مصاحبه حضوری کمک می کند. در این مورد می توانید با ما تماس بگیرید.

بستگی به شرایط کاری و زندگی شما و اهدافتان برای آینده دارد. اگر هدفتان توسعه مهارتی و یادگیری، ارتقاء شغلی و افزایش درآمد، کارآفرینی، ادامه تحصیل و اشتغال در خارج از کشور باشد، این دوره برای شما مناسب است. می توانید با ما تماس بگیرید و در این زمینه مشاوره رایگان دریافت کنید.

شرکت در دوره MBA قبل از ثبت نام در دوره DBA قطعا به شما کمک می کند. چون شما را با تئوری ها و مهارت های حرفه ای مدیریت کسب و کار و محیط و شیوه های آموزشی در بیزینس اسکول آشنا می کند. به علاوه شانس این را خواهید داشت که از قبل اساتید، مدیران، کارآفرینان و افراد موفق در زمینه مدیریت کسب و کار را بشناسید و با آنها شبکه های ارتباطی عمیق تری برقرار کنید. اما اگر هم قبلا در دوره MBA شرکت نکرده اید، نیاز نیست نگران یادگیری و دستاوردهای خود در دوره DBA باشید.

اگر بخواهید وارد مشاغل پردرآمد مشاوره مدیریت و کوچینگ تخصصی مدیریت شوید، این دوره می تواند شما را به مهارت های مورد نیاز مجهز کند. همچنین اگر قصد دارید موقعیت شغلی مدیریتی خود را ارتقا دهید، مدیر اجرایی یا رهبر سازمان شوید یا مهارت های رهبری خود را رشد دهید، شرکت در دوره DBA برای شما دستاوردهای بزرگی دارد. از آنجا که این یک مدرک معتبر بین المللی است، شانس خوبی برای ادامه تحصیل و اشتغال در خارج از کشور خواهید داشت

ریاست هیات علمی موسسه علوم و فنون تهران را پروفسور محمد تقی وزیری (عضو هیات علمی دانشگاه کالیفرنیا و نماینده بانک جهانی اروپا) و دکتر حمید دیهیم (استاد دانشگاه نیویورک، عضو هیات علمی دانشگاه تهران و موسس انجمن اقتصاددانان ایران) بر عهده دارند. اساتید این دوره ها علاوه بر عضویت در هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزشی برتر کشور، از سال ها تجربه حرفه ای در زمینه تدریس علوم مدیریتی و کسب و کار بهره مند هستند. به علاوه تجربه اجرایی حضور در سازمان های بزرگ جهانی و ایرانی را نیز دارند و با مسائل روز تجارت جهانی و منطقه ای و رویه های عملیاتی مدیریت کسب و کار آشنایی دارند.

شما با ثبت نام در سایت و خرید دوره آفلاین میتوانید از پنل کاربری خود به وویس های دوره دسترسی داشته باشید

دوره MBA هم سطح با کارشناسی ارشد است و بیشتر روی مهارت آموزی و بنیادهای علمی و عملیاتی مدیریت کسب و کار تاکید دارد. اما دوره DBA هم سطح با دکترا محسوب می شود و تمرکز آن بیشتر بر روی مشاوره مدیریت، تحقیق و پژوهش و ارتقاء موقعیت های رهبری و مدیریت ارشد کسب و کار است. اگر می خواهید بیشتر در مورد تفاوت این دو دوره بدانید، مطالعه مقاله تفاوت MBA و DBA را نیز به شما توصیه می کنیم.

دوره Post DBA یا پست دکترای مدیریت کسب و کار، یک درجه بالاتر از دوره DBA است. این دوره برای فارغ التحصیلان دوره DBA یا دکترای مدیریت دانشگاهی است که زمینه شغلی خودشان را تخصصی تر ارتقا دهند، با روندها و تغییرات روز دنیای کسب و کار آشنا شوند و از دنیای آموزش و یادگیری فاصله نگیرند. همچنین به رهبران سازمان ها کمک می کند تا به سازمان پیشرو در تجارت خود تبدیل شوند. در مقاله تفاوت DBA و Post DBA چیست؟ می توانید در این مورد بیشتر بخوانید.

گالری تصاویر

مقالات مرتبط

DBA چیست و چه گرایش هایی دارد؟
DBA
یاسمن تقوی

DBA چیست و چه گرایش هایی دارد؟

دوره DBA یا دکترای حرفه ای مدیریت کسب و کار چیست؟ آیا این دوره به درد شما می خورد یا نه؟ در این مقاله به طور کامل با دوره دی بی ای، تعریف و گرایش های آن و تفاوت آن با سایر دوره ها می آموزیم.

ادامه مطلب »

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را پرکنید. مشاورین و کارشناسان ما در سریع ترین زمان پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

TBS در کنار شماست …

جهش سودآوری در کسب و کار خود با فراگیری به روزترین متدهای مدیریت بیزینس

ارتباط با ما : 90008000