آشنایی با مدرسه کسب و کار تاک (.Tuck B. S)

آشنایی با مدرسه کسب و کار تاک (.Tuck B. S)

فهرست مطالب

مدرسه کسب و کار تاک، دانشکده بازرگانی کالج دارتموث در ایالات متحده است. این مدرسه که در سال 1900 تأسیس شد و در هانوفر نیوهمپشایر واقع شده‌است، یکی از شش مدرسه کسب و کار Ivy League در ایالات متحده است. مدرسه کسب و کار تاک تنها در ارائه یک برنامه تحصیلات تکمیلی منحصر به فرد است؛ کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA). این دوره همه ساله در بین 10 برنامه برتر MBA در ایالات متحده رتبه بندی می شود.پیشینه فعالیت مدرسه کسب و کار تاک

مدرسه کسب و کار Tuck در سال 1900 توسط ویلیام جوت تاکر و ادوارد تاک تأسیس شد. آنها در این سال مبلغ 300000 دلار به مدرسه در قالب سهام ترجیحی در شرکت بزرگ راه آهن شمال اهدا کردند. این بودجه برای وقف مدرسه اداری و مالی آموس تاک، که به افتخار پدر تاک، آموس تاک (Amos Tuck) نامگذاری شد، استفاده شد. امروزه، این مدرسه معمولاً به عنوان مدرسه بازرگانی تاک شناخته می شود.

برخلاف اکثر مدارس کسب و کار که انواع دوره های MBA و سایر برنامه های تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهند، مدرسه کسب و کار تاک در ارائه یک برنامه واحد به همه دانش آموزان خود منحصر به فرد است. این دوره MBA به دلیل ارائه طیف گسترده ای از مهارت های مدیریت عمومی شناخته شده‌است. رویکردی که توسط سایر موسسات “Tuck Pattern” یا الگوی مدرسه تاک نامیده می شود.

در سال 2021، گروه آموزشی MBA این مدرسه شامل کمتر از 300 دانشجو بود که از این تعداد 49٪ زن، 32٪ اقلیت و 37٪ دانشجوی بین المللی بودند. آنها توسط بیش از 50 عضو هیئت علمی تمام وقت و همچنین چندین مرکز تحقیقاتی اختصاصی برای موضوعاتی مانند مراقبت های بهداشتی، کارآفرینی، سهام خصوصی (PE) و سرمایه گذاری خطرپذیر (VC) حمایت شدند.


دوره mba مدرسه کسب و کار تاک

رتبه بندی مدرسه کسب و کار تاک

در سال 2019، نشریه BusinessWeek برنامه MBA School of Business Tuck را به عنوان دومین دوره برتر MBA در جهان رتبه بندی کرد. در حالی که نشریه فوربس به آن رتبه 6 را داد. بنابراین واضح است که عضویت در این دوره بسیار رقابتی است. به طوری که برنامه 2019 کمتر از 300 دانشجو را از بین بیش از 2000 متقاضی پذیرفته‌است.

با شهریه سالانه تقریباً 75000 دلار در سال، فارغ التحصیلان MBA مدرسه کسب و کار تاک در سال 2019 میانگین حقوق اولیه تقریباً 140,000 دلار داشتند. از این تعداد، 98 درصد از فارغ التحصیلان پیشنهادهای شغلی خود را ظرف سه ماه پس از فارغ التحصیلی دریافت کردند.

اشتغال فارغ التحصیلان در بازار کار

در سال‌ های اخیر، صنایع محبوب برای فارغ‌ التحصیلان مدرسه کسب و کار تاک شامل مشاوره مدیریت، خدمات مالی و فناوری بوده است. در مجموع بیش از 80 درصد از گروه سال 2019 که از این مدرسه فارغ التحصیل شده اند، در این مشاغل آغاز به فعالیت کردند.

نظر شما برای ما مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TBS در کنار شماست …

جهش سودآوری در کسب و کار خود با فراگیری به روزترین متدهای مدیریت بیزینس

ارتباط با ما : 90008000