آینده پژوهی، اولویت تحصیلی پژوهشگران و دانش پذیران در سال جدید

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین معارفه سرپرست پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، بر تفاوت و وظایف پژوهشگاه ها و دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: «پژوهشگاه‌ ها می ‌توانند در مقیاس محدود و برای انجام پژوهش ‌های خود دانشجو پذیرش کنند و به ویژه باید دوره ‌های پسا دکترا در پژوهشگاه ‌ها ایجاد شود.»

دکتر محمد علی زلفی گل همچنین بیان داشت ایجاد دوره های پسا دکترا در پژوهشگاه ها برای پذیرش دانشجویان سرآمد به لحاظ علمی و آشنایی آنان با زمینه های تحقیقاتی و عملیاتی ضروری است. ایشان در ادامه، بر اهمیت پژوهشگاه ها برای رفع نیازهای آتی کشور و آینده پژوهی و افق سنجی کشور تاکید کردند.

وزیر علوم به وجود تمام الزامات پیشرفت علمی کشور در موسسات علمی اشاره کرد و افزود: «هر موسسه علمی مانند دانشگاه و پژوهشگاه باید برای سال‌ های آتی خود یک هدف بلند مدت و راهبردی داشته باشد و برای آن برنامه ریزی کند.»

موسسه آموزش عالی آزاد علوم و فنون تهران ضمن ارج نهادن به عنوان سال جدید «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» با هدف تحقق این شعار و ترویج آینده پژوهی در میان محققان و مدیران آینده کشور، دوره های پسا دکترای مدیریت کسب و کار (Post DBA) را به صورت عمومی و در چند گرایش کاربردی طراحی و اجرا می نماید. هدف این دوره ها، تعلیم و آموزش مدیران و دانش آموختگان مدیریت کسب و کار است تا مهارت تحقیق و پژوهش آینده در زمینه های مدیریت و تجارت را ارتقا و توسعه بخشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر، می توانید از طریق شماره 90008000 به صورت رایگان و بدون کد با موسسه تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.