مدرسه کسب و کار استنفورد | معرفی و عملکرد

مدرسه کسب و کار استنفورد | معرفی و عملکرد

فهرست مطالب

مدرسه کسب و کار استنفورد، که یکی از دانشکده های تخصصی دانشگاه استنفورد محسوب می شود، در سال 1925 تاسیس گردیده است. این مدرسه در استنفورد کالیفرنیا واقع است و یکی از معتبرترین بیزینس اسکول ها در سراسر جهان به حساب می آید که دوره های کسب و کار همچون MBA و DBA را برگزار می کند.

تحصیل در این مدرسه یکی از شانس های طلایی برای کارآفرینان نوپا و مدیرانی است که می خواهند پیشرو و پیشگام باشند. دوره MBA این مدرسه کسب و کار در سراسر جهان مشهور است. در سال 2020 این دوره توسط روزنامه اقتصادی فایننشال تایمز، به عنوان سومین دوره برتر MBA در سراسر جهان رتبه بندی شد. در این مطلب، کوتاه به بررسی بیزینس اسکول معروف استنفورد می پردازیم.عملکرد مدرسه کسب و کار استنفورد

مدرسه کسب و کار استنفورد به عنوان پرطرفدارترین مدرسه بازرگانی در ایالات متحده، به طور مداوم کمتر از 10 درصد و حتی نزدیک به 5 درصد از علاقمندان به تحصیل در این مدرسه را پذیرش می کند. این عامل موجب شده تا این مدرسه به لحاظ سختگیری آموزشی و انتخاب بهترین متقاضیان شهرت داشته باشد. میانگین نتایج آزمون مدیریتی GMAT برای دانشجویانی که در این بیزینس اسکول پذیرفته‌می شوند، به طور چشمگیری بالاست. در دوره تمام وقت MBA در سال 2021 این نمره میان دانشجویان میانگین 734 داشته است. این گروه همچنین متشکل از 417 دانشجو بود که از میان 7342 متقاضی انتخاب شده‌بودند. به این معنا که نرخ پذیرش برای این دوره کمتر از 6.5 درصد بوده است.

برخلاف آنچه که بسیاری تصور می کنند، دانشجویان MBA در مدرسه کسب و کار استنفورد عمدتاً پیشینه تحصیلی در حوزه کسب و کار نداشته‌اند. به عنوان مثال، در دوره های برگزارشده در سال 2020، تنها 17٪ از دانشجویان قبلاً در زمینه تجارت تحصیل کرده‌بودند. در حالی که 50٪ آنان فارغ التحصیل رشته های دیگر علوم انسانی یا علوم اجتماعی بودند. همچنین متقاضیانی که در حوزه فناوری، مهندسی و ریاضیات در مقطع لیسانس فارغ التحصیل شده بودند کمی بیشتر از یک سوم کل متقاضیان را تشکیل می دادند.

دوره MBA در مدرسه کسب و کار استنفورد به دو سال زمان نیاز دارد (در صورتی که تمام وقت باشد). مدت این دوره بر اساس ارزش نام تجاری و نسبت دانشجو به استاد به صورت مطلوب تعیین شده‌است. به این شکل که تقریبا برای هر شش دانشجو، یک استاد راهنما وجود دارد. این مدرسه همچنین دوره خود را به شکل کوتاه تر ارائه می دهد که می تواند در مدت یک سال تکمیل شود.

مدرسه کسب و کار استنفورد | معرفی و عملکرد

دانشجویانی که اهداف کارآفرینانه دارند، حضور و تحصیل در مدرسه کسب و کار استنفورد نه تنها به لحاظ آموزشی، بلکه به لحاظ اجتماعی / تجاری نیز مفید است. این دانشجویان می توانند از شبکه ارتباطی شرکت های سرمایه گذاری، مشاوره و سایر شرکت های مرتبط با حوزه کسب و کار بهره مند شوند. به علاوه سازمان های گوناگونی مانند مرکز مطالعات کارآفرینی ایالات متحده با این مدرسه همکاری آموزشی دارند.اشتغال فارغ التحصیلان بیزینس اسکول استنفورد

در سال 2020، دوره تمام وقت MBA مدرسه کسب و کار استنفورد توسط مجله “هفته بیزینس بلومبرگ” (Bloomberg Businessweek) به عنوان بهترین دوره تحصیلی MBA در ایالات متحده و در سال 2019 توسط فایننشال تایمز به عنوان سومین دوره برتر MBA در جهان شناخته شد.

دوره MBA این مدرسه کسب و کار همچنین رتبه بندی مشابهی را از US News دریافت کرد که آن را به عنوان بهترین دوره MBA در این کشور در سال 2021 معرفی کرد. همچنین مجله فوربس به این دوره رتبه دوم را داد.

با شهریه سالانه ای در حدود 75 هزار دلار، فارغ التحصیلان دوره MBA از مدرسه کسب و کار استنفورد به حقوق میانگین 160 هزار دلار در سال 2020 دست یافتند که جزو بالاترین درآمدها برای دانش آموختگان این دوره در سراسر جهان است. به علاوه، بیشتر این فارغ التحصیلان در بخش های خدمات مالی و مشاوره مدیریت استخدام شده اند.

شما جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره MBA، گرایش ها و درآمد و وضعیت شغلی خود پس از اتمام این دوره می توانید با شماره تلفن 90008000 (بدون کد و رایگان) استفاده کنید تا مشاوران ما راهنمایی تان کنند.

نظر شما برای ما مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TBS در کنار شماست …

جهش سودآوری در کسب و کار خود با فراگیری به روزترین متدهای مدیریت بیزینس

ارتباط با ما : 90008000