دستاوردهای عظیم سرمایه گذاری در پژوهش و فناوری

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین امضای تفاهم نامه نهادهای علمی و سرمایه گذاری با وزارت نفت، بهترین مسیر برای افزایش امید و نشاط در جامعه را سرمایه گذاری در فناوری و نوآوری دانست.

دکتر محمد علی زلفی گل در ادامه بیان داشت: «اگر دانش‌آموختگان و افراد دارای تحصیلات عالیه در جایگاهی قرار بگیرند که احساس اثربخشی کنند، هیچ گاه کشور خودشان را رها نمی‌کنند. اگر جوانان ما شغل داشته باشند و بتوانند از دانش خودشان برای پیشرفت کشور استفاده کنند، شور و نشاط و امید به زندگی و هویت مداری حتماً ارتقا پیدا می‌کند.»

دکتر زلفی گل در این جلسه همچنین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را بازوی توانمندی در اختیار رشد پتانسیل نخبگان دانشگاهی، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا در بخش های مختلف دانست.

وزیر علوم از جامعه دانشگاهیان فرهیخته خواست تا در مسئله یابی در عرصه های مختلف اجرایی و صنعت کشور کوشا باشند. وی همچنین انتظار خود را از پژوهشگران و اساتید در زمینه شناسایی و حل مشکلات جامعه عنوان کرد و هزینه در بخش های پژوهش و فناوری را یک سرمایه گذاری سودده با دستاوردهای بالا دانست.

در مراسم گرامیداشت روز پژوهش شرکت ملی نفت ایران، چهار تفاهم‌نامه همکاری بین پارک فناوری و نوآوری صنعت نفت و چهار شرکت به امضا رسید. در این مراسم معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، وزیر نفت، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران حضور داشتند. حمایت از توانمندسازی کسب و کارها برای رفع نیاز صنعت پتروشیمی و هوش مصنوعی از جمله موضوعات مورد توجه قرار گرفته در این تفاهم نامه ها بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.