دوره کارآفرینی

کارآفرینی به معنای تاسیس یک کسب و کار جدید یا ایجاد فرصت های شغلی تازه در بازار کار برای خود و دیگران است. مفهوم کارآفرینی ارتباط تنگاتنگی با کسب و کار دارد؛ زیرا ظهور یک کسب و کار جدید می تواند فرصت های شغلی خوبی برای افراد ایجاد کند.

دریافت مشاوره رایگان

دوره کارآفرینی

آشنایی با دوره کارآفرینی

معرفی دوره کارآفرینی

کارآفرینی به معنای تاسیس یک کسب و کار جدید یا ایجاد فرصت های شغلی تازه در بازار کار برای خود و دیگران است. مفهوم کارآفرینی ارتباط تنگاتنگی با کسب و کار دارد؛ زیرا ظهور یک کسب و کار جدید می تواند فرصت های شغلی خوبی برای افراد ایجاد کند. کارآفرینی همواره یک راه روشن و جذاب برای بسیاری از افراد بوده است؛ اما تعداد کمی از کسانی که قدم در این مسیر می گذارند، می توانند به موفقیت و خواست نهایی خودشان برسند. علت این امر، در آشنایی با مفاهیم کلیدی و رازهای موفقیت در تاسیس کسب و کار جدید است، زیرا بسیاری از این افراد نمی دانند که روش درست کارآفرینی چیست. آموزش، پشتکار فراوان، خلاقیت و تجربه در این میان حرف اول را می زنند. به همین جهت است که موسسه علوم و فنون تهران اقدام به برگزاری دوره آموزشی با موضوع کارآفرینی نموده است.

دوره کارآفرینی موسسه علوم و فنون تهران بینش کلی جامعی از هر آنچه برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق نیاز دارید در اختیارتان قرار می دهد. از مواردی که باید در انتخاب نام کسب و کار جدید در نظر بگیرید، تا چالش ها و مقررات حقوقی که باید با آنها دست و پنجه نرم کنید. حرکت در مسیر کارآفرینی نیاز به آموزش مهارت هایی در سطوح و زمینه های گوناگون دارد. بنابراین لازم است تا با دیدگاهی یکپارچه و کل نگر به این فرآیند توجه کرد و در تمام زمینه های مالی، رهبری، ایده، بازاریابی و فروش، برندسازی و حقوقی کسب و کار با دقت نظر و آینده نگری عمل نمود. این رویکرد یکپارچه در دوره کارآفرینی موسسه علوم و فنون تهران حفظ شده است.

مزیت های دوره کارآفرینی

شرکت در دوره کارآفرینی موسسه علوم و فنون تهران مزایای زیر را برای شما به همراه دارد:

 • یادگیری اصول کارآفرینی با استانداردهای یکی از برترین بیزینس اسکول های جهان، یعنی مدرسه کسب و کار هاروارد (HBR)
 • امکان تحصیل در دوره به صورت فشرده برای افراد شاغل یا پرمشغله به صورت حضوری یا غیر حضوری
 • محیط عالی برای آشنایی با مدیران و کارآفرینان برجسته کشور که موسسه علوم و فنون تهران را همواره انتخاب اول خود می دانند
 • حمایت علمی اساتید برجسته کشوری و بین المللی در مدت تحصیل و حتی پس از اتمام دوره
 • دریافت مدرک معتبر با تاییدیه WES کانادا
 • بهره مندی از آخرین امکانات آموزشی در فضای مجموعه همچون کلاس های تعاملی (چیدمان U)، تخته های هوشمند و سیستم یکپارچه LMS

دستاوردهای دوره

شرکت در دوره کارآفرینی نتایج زیر را برای شما به ارمغان می آورد:

 • می توانید تعریف کنید که کارآفرینی چیست، کارآفرین کیست و چه ویژگی هایی دارد
 • جنبه های مختلفی را که به عنوان یک کارآفرین باید مد نظر داشته باشید خواهید شناخت
 • روش های جذب و تامین الزامات اولیه حقوقی، سرمایه ای، فردی و فیزیکی کارآفرینی را طی آموزش فرا می گیرید و پیاده سازی می کنید
 • مدل سازی کسب و کار را می آموزید و می توانید یک طرح کسب و کار به همراه مدل کسب و کار ارائه دهید
 • تشخیص می دهید که روش های توسعه یک کسب و کار در مراحل اولیه ظهور چیست و آنها را با هدف تحقق ایده کارآفرینی خود، عملیاتی می نمایید
 • در برابر چالش ها و مشکلاتی که در مسیر کارآفرینی با آنها مواجه می شوید، مقاومت می کنید و راه حل های مناسب ارائه می دهید
 • با دانشجویان دیگری که قصد تاسیس کسب و کار را دارند و همچنین با افراد موفق و با انگیزه در حرفه خود آشنا خواهید شد و با آنها شبکه روابط حرفه ای برقرار می نمایید

مخاطبان دوره کارآفرینی

 • کسانی که قصد راه‌اندازی کسب و کار دارند
 • صاحبان کسب و کارهای تازه تاسیس
 • دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته کارآفرینی
 • علاقمندان به حوزه کارآفرینی و استارتاپ

شرایط ثبت نام در دوره کارآفرینی

داشتن مدرک کارشناسی معتبر از الزامات شرکت در دوره کارآفرینی است. به علاوه، شما باید در مصاحبه اولیه نیز پذیرفته شوید (این مصاحبه می تواند به صورت حضوری و یا آنلاین انجام شود).

دوره کارآفرینی صفر تا صد مسیر پر پیچ و خم کارآفرینی را به شما نشان می دهد. از مفهوم کارآفرینی و اینکه الزامات اولیه برای کارآفرینی چیست، تا رسیدن به مرحله سودآوری و رشد کسب و کار. برای شرکت در این دوره بهتر است در مورد مباحثی همچون تئوری و مبانی سازمان و مدیریت، حسابداری و مدیریت مالی، مدیریت بازاریابی استراتژیک و مهارت های کامپیوتری اطلاعات اولیه را داشته باشید.

سرفصل های دوره کارآفرینی موسسه علوم و فنون تهران

 • مفاهیم پایه کارآفرینی
 • تاریخچه و تعریف کارآفرینی، ویژگی های کارآفرینان، فرآیندهای کارآفرینانه
 • مفهوم خلاقیت، خلاقیت و نوآوری، موانع خلاقیت، فرآیند و تکنیک های خلاقیت، بازی کار تیمی و تمرین
 • پایش فرصت های محیطی
 • فرآیند شناسایی و ارزیابی فرصت های کارآفرینانه، غربال کردن ایده ها
 • معرفی مدل کسب و کار
 • معرفی مدل کسب و کار، اجزای مدل، اجزای مدل سه بخشی
 • تشریح مدل کسب و کار 9 بخشی
 • تشریح طرح تجاری

مدارک و گواهینامه ها

گواهینامه پایانی این دوره مورد تایید سازمان های زیر است:

 • وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
 • وزارت امور خارجه (در صورت ترجمه)
 • قوه قضاییه (در صورت ترجمه)
 • سازمان ارزیابی خدمات آموزشی WES کانادا
 • سازمان بین المللی کار

نحوه برگزاری دوره

حضوری  

طول دوره: —
نحوه شرکت: —
در صورتی که دانشجوی دوره حضوری باشید اما به هر دلیلی نتوانید در برخی از جلسات حضور پیدا کنید، می توانید در آن جلسات به صورت آنلاین شرکت نمایید.
غیر حضوری (آنلاین)  

طول دوره: —
نحوه شرکت: کلاس های آنلاین دوره کارآفرینی به صورت همزمان با کلاس حضوری از طریق نرم افزار اسکای روم برگزار می شود. در صورتی که دانشجوی دوره حضوری باشید اما به هر دلیلی نتوانید در برخی از جلسات حضور پیدا کنید، می توانید در آن جلسات به صورت آنلاین شرکت نمایید.

درباره موسسه علوم و فنون تهران

موسسه آموزش عالی علوم و فنون تهران اولین بیزینس اسکول ایران، در سال ۱۳۷۴ با هدف رشد و توسعه مهارت‌های حرفه‌ای به دانش‌پذیران در حوزه‌های گوناگون تاسیس گردیده است. بنابراین این موسسه، بنیان‌گذار و نخستین مجری دوره‌های مدیریت کسب و کار (MBA و DBA) در ایران با متدهای استاندارد آموزشیِ پیشرفته، و بر اساس آخرین سرفصل‌های روز دنیاست.

ویژگی های برجسته این موسسه:

 • برترین بیزینس اِسکول خاورمیانه در ده سال متوالی اخیر
 • جز 10 بیزینس اسکول برتر خاورمیانه در سال 2021 از نظر مرکز رتبه سنجی بیزینس اسکول های آسیا
 • حضور اساتید و هیات علمی خبره و سرشناس در حوزه مدیریت و تجارت
 • حضور اساتید بین ‌المللی در دوره ‌ها (همچون کریستوف فورنیه استاد دانشگاه مون پلیه فرانسه، پروفسور وزیری عضو هیات علمی و استاد دانشگاه کالیفرنیا و ای. اسمیت استاد دانشگاه سوربن فرانسه)
 • امکانات آموزشی پیشرفته، کلاس های آموزشی تعاملی و سیستم جامع LMS

نظرات دانش پذیران

در ادامه می توانید نظرات برخی از دانش پذیران دوره کارآفرینی را در خصوص کیفیت این دوره، دستاوردهای عملی دوره و سطح رضایت آنان از موسسه علوم و فنون تهران از زبان خود ایشان بشنوید.

سوالات متداول

تفاوت دوره حضوری با دوره آنلاین و دوره آفلاین چیست؟

در دوره حضوری شما می توانید در کلاس های درسی که در محل موسسه تشکیل می شوند، حضور یابید. و از امکانات آموزشی و شبکه سازی در محیط موسسه استفاده کنید. و اگر امکان حضور در موسسه را ندارید، می توانیم دوره های آنلاین را به شما توصیه کنیم که امکان انعطاف پذیری بیشتری را در برنامه آموزشی شما ایجاد می کنند. اما چنانچه در دوره حضوری ثبت نام کرده اید اما یک یا چند جلسه امکان حضور سر کلاس را ندارید، باز هم می توانید جلسه را به صورت آنلاین مشاهده کنید. به این ترتیب امکان دسترسی به فایل های آفلاین آموزش دوره برای تمام دانش پذیران حضوری و آنلاین موسسه امکان پذیر است.

آیا امکان شرکت در این دوره بدون آشنایی قبلی با مفاهیم کارآفرینی وجود دارد؟

این دوره از ابتدایی ترین مفاهیم مورد نیاز برای حرکت در مسیر کارآفرینی شروع می کند. بهتر است شما دیدگاهی کلی در مورد مدیریت یک کسب و کار داشته باشید یا دوره های مرتبط را قبلا گذرانده باشید. اما اگر اینطور هم نیست، اشکالی ندارد. زیرا ما امکان توسعه حرفه ای از طریق آموزش را برای شما فراهم کرده ایم و هر زمان که بخواهید، می توانید در دوره های دیگر نیز شرکت کنید.

مزیت مدرک دوره کارآفرینی برای رزومه کاری من چیست و چقدر تاثیرگذار است؟

مدرک صادر شده برای شما نزد وزارت علوم و همچنین سازمان کار در ایران معتبر است. همچنین می توانید آن را ترجمه کنید و به موسسات خارج از کشور ارائه دهید. علاوه بر این، سطح یادگیری و آموزش مهارتی شما در این دوره می تواند مزیت درخشانی در رزومه حرفه ای شما باشد و سطح توانایی شما را به طور چشمگیری ارتقا دهد.

آیا با شرکت در این دوره، من یک کارآفرین موفق می شوم؟

همه چیز به اراده و تصمیم خود شما بستگی دارد و اینکه چقدر اهل تلاش و عمل باشید. حتی آموزش‌دیده‌ترین افراد هم، اگر پشتکار بالایی نداشته باشند نمی توانند کارآفرینان موفقی شوند. کارآفرینی در کنار آموزش، نیاز به عزم راسخ و روحیه خستگی ناپذیر دارد.

اساتید دوره کارآفرینی موسسه علوم و فنون تهران چه کسانی هستند؟

ریاست هیات علمی موسسه علوم و فنون تهران را پروفسور محمد تقی وزیری (عضو هیات علمی دانشگاه کالیفرنیا و نماینده بانک جهانی اروپا) و دکتر حمید دیهیم (استاد دانشگاه نیویورک، عضو هیات علمی دانشگاه تهران و موسس انجمن اقتصاددانان ایران) بر عهده دارند. اساتید این دوره ها علاوه بر عضویت در هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزشی برتر کشور، از سال ها تجربه حرفه ای در زمینه تدریس علوم مدیریتی و کسب و کار بهره مند هستند. به علاوه تجربه اجرایی حضور در سازمان های بزرگ جهانی و ایرانی را نیز دارند. و با مسائل روز تجارت جهانی و منطقه ای و رویه های عملیاتی مدیریت کسب و کار آشنایی دارند.

فایل های صوتی دوره به چه شیوه ای ارسال می شود؟

شما با ثبت نام در دوره کارآفرینی می ‌توانید از پنل کاربری خود در سایت به ویس ‌های دوره دسترسی داشته باشید.

آیا دوره های تکمیلی پس از این دوره برای من وجود دارد؟ چطور می توانم اطلاعات بیشتری کسب کنم؟

در این زمینه منتظر اخبار بیشتر بر روی سایت ما باشید و یا با شماره 90008000 (بدون کد و رایگان) تماس بگیرید.

ثبت نام در دوره

با پر کردن فرم زیر درخواست خود را برای ثبت نام در دوره ارسال نمایید

TBS در کنار شماست …

جهش سودآوری در کسب و کار خود با فراگیری به روزترین متدهای مدیریت بیزینس

ارتباط با ما : 90008000