مدیریت ارشد کسب و کار (دوره MBA) چگونه به کسب و کارهای کوچک کمک خواهد کرد؟

دوره MBA برای کسب و کارهای کوچک

فهرست مطالب

مدیریت ارشد کسب و کار چطور می تواند به شما در مدیریت کسب و کار جدیدتان کمک کند؟ اگر صاحب یک کسب و کار تازه تاسیس و کوچک باشید، به احتمال زیاد از قبل برنامه مشخصی برای آینده خودتان تدوین کرده اید. شما نیاز به شبکه سازی و برقراری ارتباط با کارآفرین های دیگر خواهید داشت، باید انگیزه کارمندانتان را تقویت کنید و در بخش های مختلف مدیریت کسب و کار سرمایه گذاری کنید. مدیریت ارشد کسب و کار یا دوره MBA همان چیزی است که در این مرحله به کارتان می آید.

مطمئنا هر کاری از دستتان بربیاید برای پیشبرد مدیریت کسب و کار خودتان انجام خواهید داد. اما ممکن است گاهی از خودتان بپرسید: آیا هر کاری را که می توانستید برای تجارت خودتان انجام داده اید؟ چه در دوران های سخت مدیریتی خود باشید و چه بخواهید در زمان های آزاد خودتان به کسب مزیت های رقابتی بپردازید، دوره MBA می تواند به شما کمک کند.

اگر به دنبال رونق کسب و کار خود هستید، عاقلانه است که بررسی کنید آیا MBA می تواند کسب و کار کوچک شما را توسعه دهد یا خیر. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا پاسخ این سوال را بیابید.

 


بیشتر بخوانید: مدل کسب و کار چیست؟


آیا دوره MBA یا مدیریت ارشد کسب و کار چیزی است که تجارت شما به آن نیاز دارد؟

پیش از هر چیز، باید بدانید دوره ام بی ای به شیوه های مختلف در موسسات آموزشی و بیزینس اسکول ها برنامه ریزی می شود تا بتواند به نیازهای متنوع مخاطبان خود پاسخ دهد. برخی از دوره ها ممکن است روی چند مهارت خاص تمرکز کنند. در حالی که دوره MBA در بیشتر موسسات بر روی تمام مهارت های مورد نیاز کارآفرینان و مدیران تمرکز دارد.

این دوره مهارت های تحلیلی و عملیاتی را در زمینه هایی مانند امور مالی، حسابداری، برنامه ریزی و بازاریابی تقویت می کند. همچنین می تواند شامل محتوای آموزشی در زمینه های رهبری، تغییر و تحول سازمانی و مهارت های تصمیم گیری باشد.

مهم نیست شما در کدام دوره MBA ثبت نام می کنید. چیزی که مهم است، این است که دوره مدیریت ارشد کسب و کار می تواند به شما کمک کند تا به یک مدیر حرفه ای و باهوش در کسب و کار کوچک و در حال رشد خود تبدیل شوید. در اینجا تعدادی از مزایایی را که دوره ام بی ای می تواند برای فارغ التحصیلان به ارمغان بیاورد، برشمرده ایم.

داشتن مدرک MBA به فرد این امکان را می دهد که به جای افتادن در دام هایی که معمولا کارآفرینان تازه کار در آنها گرفتار می شوند، با داشتن این دید کلی به رویکرد موفقیت آمیزی در تجارت خود دست یابند.

شرکت در دوره MBA مهارت های مدیریت زمان شما را به بوته آزمایش می گذارد و ارتقا می دهد. هرچند دریافت این مدرک در حالی که به اداره کسب و کار خودتان مشغول هستید، کار ساده ای نیست. اما می تواند به شما کمک کند تا چندین پروژه را هم زمان مدیریت کنید.

در دوره مدیریت ارشد کسب و کار ، شما توانایی شبکه سازی را در سطح عالی به دست خواهید آورد

هرچند تمامی مطالبی که در کلاس های درسی دوره ام بی ای به شما تدریس می شود می تواند در فرایند تدوین استراتژی های کسب و کار شما کاربردی باشد؛ اما بیشتر از آن، افرادی که طی این دوره با آنان ملاقات می کنید و آشنا می شوید می توانند برای آینده تجارت شما ارزشمند باشند.

در طول دوره MBA کسانی وجود دارند – اساتید، دانش پذیران دیگر، مسئولان بخش های مختلف بیزینس اسکول – که با آنها ارتباط برقرار می کنید و می توانند به پیشرفت شغلی و حمایت از کسب و کار کوچک شما کمک کنند. ارتباطات و فرصت های شبکه سازی که در حین دوره مدیریت ارشد کسب و کار ایجاد می شود، می تواند تاثیر قابل توجهی بر موفقیت های آینده شما داشته باشد.

شرکت در این دوره باعث می شود روی نقاط ضعف خود کار کنید

همه ما گاهی اوقات از نقاط ضعف خود دوری می کنیم، زیرا ساده تر از رفع آنهاست. حین گذراندن دوره MBA فرد با نقاط ضعف خود رو به رو می شود، آنها را به دقت تشخیص می دهد و در آنها پیشرفت می کند.

این نقاط ضعف را می توان به روش های مختلفی در مدیریت سازمان نیز رفع کرد (مانند تعیین نماینده یا تفویض اختیار جهت تیم سازی) اما فردی که دوره مدیریت ارشد کسب و کار را نگذرانده، به مهارت های مورد نیاز برای شناسایی و تعدیل این نقاط ضعف مجهز نیست.

دوره مدیریت ارشد کسب و کار باعث توسعه فرآیندهای کارآمد در کسب و کار شما می شود

فکر می کنید در حال حاضر در کسب و کار خودتان به اندازه کافی کارآمد هستید؟ وقتی از دوره MBA فارغ التحصیل شدید، دوباره خود را ارزیابی کنید. از اینکه چقدر کارایی شما بهبود یافته، متعجب خواهید شد.

بیزینس اسکول ها می توانند یک مبنای عالی برای به کار گیری تحلیل ادراکی در برابر انواع مشکلات رایج در کسب و کارها برای شما فراهم کنند. در آنجا شما یاد می گیرید روی کارایی و منطق فرآیندها تمرکز کنید.

ارشد مدیریت کسب و کار

 

دوره MBA به شما کمک می کند تا تصمیمات هوشمندانه تری بگیرید

به عنوان صاحب یک کسب و کار کوچک، شما تصمیمات زیادی در فعالیت های روزمره خود می گیرید. اما آیا هر بار بهترین کار را انجام می دهید؟ دوره MBA یا مدیریت ارشد کب و کار می تواند به شما این اطمینان را بدهد که روشن ترین و بهترین انتخاب های ممکن را انجام می دهید.

ام بی ای نگرش جامعی به موضوعات اثرگذار بر تجارت به شما می دهد تا بتوانید تصمیمات بازاریابی هوشمندانه بگیرید، کارایی عملیاتی داشته باشید و مدل های درآمد پایدار ایجاد کنید.

 

دوره مدیریت ارشد کسب و کار ، از شما نویسنده ای موثر می سازد

کسب و کار شما پس از سپری نمودن دوره MBA بهبود خواهد یافت، زیرا در این دوره شما یاد می گیرید چطور بنویسید! بخش های زیادی در کسب و کار از قبیل مکاتبات، نوشتن دستور العمل ها و شرح شغل ها، انتقال ارتباطات، مکاتبات تجاری و اداری به مهارت نوشتن نیاز دارند.

 

دوره MBA شما را به یک رهبر موثر تبدیل می کند

دوره های مدیریت حرفه ای کسب و کار بر توسعه مهارت های مدیریت و رهبری تمرکز دارند. و می توانند اعتماد به نفس و قابلیت های شما را برای رهبری موثر تقویت کنند. مهارت هایی همچون رهبری الهام بخش، ظرفیت تفکر و اجرای استراتژیک و نحوه بهره گیری از تغییرات مداوم در محیط کسب و کار در راستای تحقق اهداف، از جمله مواردی هستند که در دوره ام بی ای خواهید آموخت.

 

تفاوت بین دوره MBA تمام وقت و پاره وقت

اگر تصمیم به گذراندن دوره مدیریت ارشد کسب و کار برای بهبود تجارت خودتان گرفته اید، زمان آن رسیده است که انتخاب کنید کدام حالت یادگیری برای شما مناسب است. شما دو گزینه پیش رو دارید. می توانید در دوره ام بی ای تمام وقت شرکت کنید و یا در یک دوره MBA پاره وقت یا آنلاین ثبت نام کنید. باید در نظر داشته باشید کدام یک از این دوره ها با برنامه ریزی های شخصی و شغلی شما تناسب بیشتری دارد.

برنامه های پاره وقت و آنلاین انعطاف پذیری بیشتری دارند. شما کنترل بیشتری بر زمان خودتان خواهید داشت و اگر مشغول مدیریت کسب و کار کوچک خودتان باشید و بخواهید مهارت هایتان را ارتقا دهید، این گزینه برای شما مناسب تر است.

 

سخن آخر

اگر به دنبال راه هایی برای بهبود کسب و کار کوچک خود هستید، دوره MBA می تواند در این زمینه به شما کمک کند. مدرک MBA یک ابزار عالی برای شماست تا با افزایش دانش و مهارت خود، سود کسب و کارتان را افزایش دهید. گرچه تحصیل در دوره مدیریت ارشد کسب و کار برای شما هزینه دارد، اما مزایایی که از آن به دست می آورید قابل توجه است.

 

دوره ام بی ای فقط از نظر درآمدی مفید نیست. بلکه داشتن درک خوب از روندها و استراتژی های اساسی در انجام یک تجارت می تواند به شما در گسترش کسب و کارتان کمک کند.

نظر شما برای ما مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TBS در کنار شماست …

جهش سودآوری در کسب و کار خود با فراگیری به روزترین متدهای مدیریت بیزینس

ارتباط با ما : 90008000