دیجیتال مارکتینگ یکی از مشاغل بسیار پردرآمد و بسیار گسترده‌ی امروزی می‌باشد که شاخه‌ های فراوانی دارد. از انواع استراتژی‌ های بازاریابی گرفته تا ابزارهای ارتباطی و هزاران ایده و عمل که با اجرای آن ها تاثیرات مثبتی در روند اعتبار، شهرت، برندینگ، فروش و دریک کلام پیشرفت و سودآوری مجموعه اتفاق میافتد. دامنه‌ی دیجیتال مارکتینگ بقدری گسترده است که نمیتوان آن را محدود به یک یا دو روش و دانش کرد. اما مساله ای که واضح است این است که اگر شما بتوانید در حوزه دیجیتال مارکتینگ فردی حرفه ای و ماهر شوید و روش‌های یادگیری دیجیتال مارکتینگ را بدانید، درآمد بسیار خوبی خواهید داشت. اما سوال اصلی اینجاست که از کجا دیجیتال مارکتینگ یاد بگیرم؟ برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال که به آن بازاریابی آنلاین نیز می گویند، ترویج برندها برای ارتباط با مشتریان با استفاده از اینترنت و سایر اشکال ارتباطات دیجیتال است. علم دیجیتال مارکتینگ نه تنها شامل ایمیل، رسانه های اجتماعی و تبلیغات مبتنی بر وب، بلکه پیام های متنی و چند رسانه ای به عنوان یک کانال بازاریابی است.

روش‌های یادگیری دیجیتال مارکتینگ

برای یادگیری شیوه‌های بازاریابی دیجیتالی شما میتوانید به دو صورت عمل کنید. یا بصورت تجربی فرا بگیرید و یا آموزش ببینید و از تجربیات افراد حرفه‌ای استفاده کنید. هر دو گزینه چالش های مخصوص به خودشان را دارند. فراگرفتن بصورت تجربی نیازمند شناسایی پکیج های خوب یا ویدیوهای آموزشی خوب و کاربردی است که قطعا از شما زمان زیادی و انرژی زیادی را میگیرد. اما آموزش دیدن در حضور اساتید حرفه ای هم نیازمند شناسایی توسط شماست. اینکار هم با وجود دنیایی پر رقابت امروزی و ادعاهای افراد نابلد مقداری سخت شده است. پس از کجا دیجیتال مارکتینگ یاد بگیریم؟ بهترین روش یادگیری دیجیتال مارکتینگ که ما را به هدفمان می رساند چیست؟

روش های یادگیری دیجیتال مارکتینگ

تخصص محوری، کلید دستیابی به موفقیت

ما در دنیایی زندگی میکنیم که امروزه همه چیز تخصص محور شده است. از ساده ترین مسائل مثل خدمات آٰرایشگاهی گرفته تا حتی فروشگاه های مختلف و حتی طبقه بندی پزشکان و همه و همه بصورت کاملا تخصص محور است. این موضوع باعث شده تا همه ی کارها به درستی با بالاترین کیفیت و نزد متخصص آن حوزه پیش برود. زمانی که شما برای یک سرماخوردگی ساده پیش پزشک می روید پس چگونه برای یادگیری دانشی به این وسعت از آن غافل شوید؟ تخصص محور بودن رمز موفقیت در دنیای امروزی و کلید پرسنال برندینگ است. در این مورد در ادامه بیشتر برایتان توضیح خواهیم داد اما الان اجازه دهید گریزی بزنیم به آن دسته ای که هنوز هم علاقه دارند تا با تلاش های بسیار زیاد غیر ضروری خودشان فراگیر شوند!

وبلاگ خود را راه اندازی کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای به دست آوردن دانش عمیق در مورد بازاریابی دیجیتال، راه‌اندازی وبلاگ شخصی و یادگیری از تجربیات خود است. هنگامی که وبلاگ خود را راه اندازی می کنید، چیزهایی مانند SEO، بازاریابی رسانه های اجتماعی، وردپرس و بسیاری از جنبه های بازاریابی دیجیتال دیگر را یاد خواهید گرفت.

هنگامی که وبلاگ خود را راه اندازی می کنید، تجربه عملی در جنبه های مختلف بازاریابی دیجیتال به دست خواهید آورد. در ابتدا، همه چیز دشوار خواهد بود، اما با تلاش و کوشش خود، از این روند لذت خواهید برد.

جدای از این، یک وبلاگ همچنین می تواند به شما کمک کند تا به صورت آنلاین درآمد کسب کنید، زندگی بدون رئیس داشته باشید، از هر کجا کار کنید، و در عین حال به دور دنیا سفر کنید.

در دوره های دیجیتال مارکتینگ ثبت نام کنید

در کنار وبلاگ نویسی، می توانید با ثبت نام در دوره دیجیتال مارکتینگ نیز بازاریابی دیجیتال را یاد بگیرید.  شما باید دوره ببینید و سفر بازاریابی دیجیتال خود را شروع کنید. دوره دیجیتال مارکتینگ به شما دانش عملی می دهد و به شما کمک زیادی می کند. در پایان دوره، شما همچنین واجد شرایط دریافت گواهی‌های بازاریابی دیجیتال مختلف خواهید بود که می‌تواند به رزومه شما ارزش بیافزاید.

کتاب های دیجیتال مارکتینگ را بخوانید

کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ را نیز خریداری کرده و شروع به خواندن آنها کنید. کتاب ها دانش عملی زیادی به شما نمی دهند، اما ابزاری عالی برای شروع سفر بازاریابی دیجیتال شما هستند. من سفر بازاریابی دیجیتال خود را با خواندن کتاب آغاز کردم. بعداً، وبلاگ خودم را راه اندازی کردم تا چیزها را به طور عملی تر یاد بگیرم.

برای شروع روش‌های یادگیری دیجیتال مارکتینگ ، می‌توانید یک کتاب بازاریابی دیجیتال کامل بخرید که همه ی مقدمات بازاریابی دیجیتال را پوشش می‌دهد. همچنین می‌توانید کتاب‌های مختلفی درباره موضوعات بازاریابی دیجیتال مانند سئو، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، وردپرس و موارد دیگر خریداری کنید.

وبلاگ های دیجیتال مارکتینگ را بخوانید

یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری رایگان بازاریابی دیجیتال، خواندن وبلاگ‌ها در اینترنت است. خواندن وبلاگ ها نه تنها به شما در یادگیری دیجیتال مارکتینگ کمک می کند، بلکه در مورد آخرین اتفاقات دنیای بازاریابی آنلاین نیز به روز می شود.

اینفلوئنسرها را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

شما می توانید برخی از اینفلوئنسرهای بازاریابی دیجیتال را در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند توییتر، فیس بوک و اینستاگرام دنبال کنید. کارشناسان و اینفلوئنسرهای دیجیتال مارکتینگ در رسانه های اجتماعی بسیار فعال هستند.

آنها به طور مداوم محتوای جدید را در حساب های رسانه های اجتماعی خود منتشر می کنند. از این رو، می توانید از این فرصت برای یادگیری بازاریابی دیجیتال استفاده کنید. من شخصاً تمام کارشناسان برتر بازاریابی دیجیتال را در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، یوتیوب، توییتر و اینستاگرام دنبال می کنم.

به پادکست بازاریابی دیجیتال گوش دهید

پادکست ها روز به روز محبوب می شوند. میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به پادکست‌ها گوش می‌دهند، به‌ویژه در زمینه یادگیری، انگیزه و خودسازی. بنابراین، اگر در یادگیری دیجیتال مارکتینگ جدی هستید، حتی می توانید شروع به گوش دادن به پادکست‌های مختلف بازاریابی کنید. مجموعه ای از پادکست های بازاریابی دیجیتال موجود است که میتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

روش های یادگیری دیجیتال مارکتینگ

تماشای وبینارها

من از طرفداران پر و پا قرص وبینارهای دیجیتال مارکتینگ هستم. این وبینارها توسط کارشناسان برگزار می شود و ارزش واقعی را در افزایش دانش و یادگیری می افزاید. یکی از بهترین موارد در مورد وبینارها این است که شما می‌توانید موضوعات پیشرفته ای را یاد بگیرید که ممکن است هرگز درباره آنها نشنیده باشید.

همانطور که در بالا هم گفتیم شما میتوانید خودتان به روش های قدیمی آزمون و خطا و سرچ کردن و کتاب خواند و تجربه مهارتی را بیاموزید. اما به نظر شما در ازای آن چه چیزی را پرداخت میکنید؟ زمان و هزینه ای و انرژی را که اگر در جای درستی استفاده کرده بودید بجای مثلا ۳ سال صرف زمان با ۳ ماه براحتی می‌آموختید. برای کشف روش‌های یادگیری دیجیتال مارکتینگ شما نباید خوب باشید بلکه باید عالی باشید.

بجای دست و پا زدن‌های تنهایی برای یادگیری مهارتی و آزمون و خطاهای متناوب که احتمالا نتیجه ی خاصی را در پی نخواهد داشت بهتر است تا در نزد اساتید ماهر و حاذق که عمرشان را در این راه گذاشته‌اند، آموزش ببینیم. در فضایی عملی دانسته هایمان را پیاده‌سازی کنیم. برای ارتقای خود کتاب بخوانیم و مجموعه ای درست از آموزه های لازم را نزد خود داشته باشیم.

دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ

موسسه علوم و فنون تهران با بیش از 27 سال سابقه در زمینه علوم مدیریتی DBA POST ، DBA ، Coaching، Digital Marketing و… اولین و معتبرترین برگزارکننده‌ی دوره ها است. مدرک موسسه علوم و فنون تهران مورد تایید وزارت علوم , WES کانادا است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش‌های یادگیری دیجیتال مارکتینگ کافیست با شماره 90008000 تماس حاصل نمایید.

ثبت امتیاز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *