در این لیست 10 مورد از برترین کتاب های تحلیل تکنیکال را به شما معرفی خواهیم کرد.

خواندن این کتاب ها به تمامی فعالان در بورس نیز توصیه میشود.

معرفی 10 مورد از برترین کتاب های تحلیل تکنیکال

کتاب تحلیل فنی بازارهای مالی

(Technical Analysis of the Financial Markets)

برترین کتاب های تحلیل تکنیکال یک کتاب تجزیه و تحلیل تکنیکی منبع جامع که اصول و مفاهیم اساسی زیربنای تجزیه و تحلیل تکنیکال و نحوه استفاده موفقیت آمیز آنها در دنیای واقعی را بیان می کند. این کار به منظور کمک به معامله گران برای درک بهتر تحلیل تکنیکال و آشنایی با آخرین ابزارهای تکنولوژیکی است که بخشی از دانش لازم برای هر معامله گر است. نویسنده روابط بین بازار، چرخش سهام و نمودار شمعی را همراه با مفاهیم دیگر توضیح می دهد و به درک هنر و علم خواندن نمودارها و شاخص های فنی کمک می کند تا بتوانید تصمیمات تجاری هوشمندانه بگیرید. بخشی از تمرکز بر بازارهای آتی و ارتباط تحلیل تکنیکال در هنگام برخورد با ابزارهای پیچیده است. به طور خلاصه، یک راهنمای کامل در مورد تحلیل تکنیکال برای معامله گران واقعی.

کتاب توضیحات تحلیل فنی

(Technical Analysis Explained)

راهنمای سرمایه گذاران موفق برای شناسایی روندها و نقاط عطف سرمایه گذاری.

این اثر مهم که به عنوان “کتاب مقدس تحلیل فنی” شناخته می شود، به دنبال آن است که تجزیه و تحلیل فنی را به بخشی ضروری و جدایی ناپذیر از استراتژی سرمایه گذاری یک سرمایه گذار متوسط تبدیل کند.
نویسنده بینش های آشکاری را در مورد مطالعه تحلیل تکنیکال به عنوان ابزاری کاربردی و مفید برای پیش بینی حرکات قیمت و چگونگی سرمایه گذاری با اطمینان در بازارهای پیچیده امروزی ارائه می دهد. تمرکز زیادی روی توسعه و اجرای استراتژی‌های موفق با کمک ابزارها و تکنیک‌های سرمایه‌گذاری پیشرفته و چگونگی شکل‌دهی روان‌شناسی سرمایه‌گذار به بازار است. خوانندگان اطلاعات مفیدی در مورد اینکه چگونه می توانند با جلوگیری از دخالت احساسات در تصمیمات خود سود ببرند، پیدا می‌کنند.جزو برترین کتاب های تحلیل تکنیکال هستند.

کتاب تحلیل تکنیکال از A تا Z

کتابی خواندنی و عالی برای مبتدیان برای یادگیری اصول تحلیل تکنیکال که مفاهیم و اصطلاحات استاندارد به کار گرفته شده را در قالبی آسان برای درک در قسمت اول ارائه می دهد. بیش از 100 شاخص فنی و طیف گسترده ای از الگوهای نمودار رایج به روشی شفاف در بخش آخر این کار توضیح داده شده است. چیزی که این اثر را چنین کاربردی می کند، رویکرد روشمندی است که نویسنده در توضیح هر یک از شاخص ها و نشان دادن آنها با مثال های عملی مرتبط در این کتاب تحلیل تکنیکال برتر اتخاذ کرده است.

 کتاب بازار جادوگران

(Market Wizards)

این کتاب تحلیل تکنیکال مجموعه ای جذاب از مصاحبه های معامله گران برتر است که بینش های ارزشمندی را در مورد برخی از بهترین ذهن ها در صنعت ارائه می دهد. کتابی جالب برای معامله گران تازه کار و همچنین حرفه ای برای یادگیری تفاوت های ظریف هنر معامله و تقویت مهارت های مدیریت ریسک خود از داستان های موفقیت شگفت انگیز معامله گرانی که در یک لیگ خاص خود بودند. این اثر شامل مصاحبه های بروس کوونر، مارتی شوارتز، اد سیکوتا و تام بالدوین به همراه دیگر سوپر تریدرها است. نویسنده تلاش زیادی برای ایجاد مجموعه ای از اصول راهنما برای معامله‌گران بر اساس تجربیات دست اول این معامله گران انجام داده است.

کتاب تحلیل فنی

(Technical Analysis) منبع کامل برای تکنسین های بازار مالی

کتابچه راهنمای گسترده ای در مورد تئوری و کاربرد تحلیل تکنیکال، این اثر همراه رسمی برنامه Chartered Market Technician (CMT) است. این کتاب طیف کاملی از مفاهیم مرتبط با تحلیل تکنیکال را مورد بحث قرار می‌دهد، از جمله احساسات آزمایش‌شده، شاخص‌های حرکت، جریان وجوه، اثرات فصلی، استراتژی‌های کاهش ریسک، و سیستم‌های آزمایش، که با تصاویر مفید و مثال‌های عملی پشتیبانی می‌شوند. برای به روز نگه داشتن خوانندگان با پیشرفت های اخیر در این زمینه، این کار همچنین مفاهیم پیشرفته در تشخیص الگو، تجزیه و تحلیل بازار، و شاخص های تجربی، از جمله Kagi، Renko، Ichimoku، و ابرها را به همراه تکنیک های جدید انتخاب نمونه کارها در میان مفاهیم دیگر پوشش می دهد. آنچه ارزش افزوده را برای کار به ارمغان می آورد، ترکیب نادر رویکردهای آکادمیک و عملی برای مطالعه تحلیل تکنیکال است که آن را به منبعی ارزشمند هم برای دانشجویان و هم برای تریدرهای حرفه‌ای تبدیل می کند.

معرفی 10 مورد از برترین کتاب های تحلیل تکنیکال

 دایره المعارف الگوهای نمودار

(Encyclopedia of Chart Patterns)

یک کتاب تحلیل تکنیکی عمیق برای ترسیم الگوی رفتار در بازارهای صعودی و بازارهای خرسی با اطلاعات به روز و 23 الگوی جدید برای بهره مندی خوانندگان. علاوه بر این، شامل ده الگوی رویداد است و به یک معامله‌گر متوسط کمک می‌کند تا یاد بگیرد که چگونه رویدادهای مهم، از جمله درآمدهای فصلی را معامله کند.
اطلاعیه ها و ارتقاء و کاهش سهام، از جمله موارد دیگر. هر الگوی نمودار به تفصیل تجزیه و تحلیل و مورد بحث قرار می گیرد، قبل از بحث در مورد رفتار الگو، رتبه عملکرد، و دستورالعمل های شناسایی گسترده و درک شکست الگوی نمودار و نحوه اجتناب از آنها، با مقدمه ای برای یک الگوی خاص شروع می شود. نویسنده همچنین درباره استراتژی‌های مؤثر تجارت با کمک الگوهای نمودار و چگونگی به حداقل رساندن ریسک ذاتی بحث می‌کند
. آمار مربوطه
به خواننده کمک کنید تا رفتار الگوی نمودار را بهتر درک کند و یاد بگیرد که چگونه با اطمینان معامله کند.

 کتاب تکنیک های نمودار شمعی ژاپنی

(Japanese Candlestick Charting Techniques)

این اثر که به‌عنوان اثری در کلاس خودش که تکنیک‌های ترسیم شمعدان ژاپنی را به طور کلی به دنیای غرب معرفی می‌کند، به‌طور گسترده مورد تحسین قرار می‌گیرد، یک راهنمای عالی در زمینه پیش‌زمینه و اصول اساسی زیربنای این رویکرد است. امروزه نمودار شمعی تقریباً به بخشی جدایی ناپذیر از هر مطالعه در مورد تحلیل تکنیکال تبدیل شده است و با موفقیت زیادی توسط معامله گران در سراسر جهان اعمال می شود. نویسنده همچنین اطلاعاتی در مورد چگونگی ترکیب این تکنیک نمودار نوآورانه با طیف گسترده ای از ابزارهای فنی و استفاده به عنوان یک ابزار تحلیلی همه کاره برای تجزیه و تحلیل بازار گنجانده است. این رویکرد را می توان با موفقیت برای تحلیل بازارهای آتی اتخاذ کرد
، سهام یا سفته بازی و پوشش ریسک
، کاربرد جهانی اصول آن را نشان می دهد. با پشتیبانی از صدها مثال، خواندن این اثر برای هر معامله گر فنی توصیه می شود.

کتاب تجزیه و تحلیل فنی برای دامیز

(Technical Analysis for Dummies)

یک راهنمای آسان برای درک و در عین حال بسیار آموزنده برای تحلیل تکنیکال برای یک سرمایه گذار یا معامله گر متوسط. نویسنده به طور مختصر اصول تحلیل تکنیکال را توضیح می‌دهد و بر نحوه استفاده از مفاهیم آن برای تصمیم‌گیری‌های تجاری هوشمند و به حداکثر رساندن سود تمرکز می‌کند. این کار چگونگی درک شرایط فعلی بازار و استفاده از داده‌های واقعی برای تصمیم‌گیری اینکه کدام اوراق بهادار باید نگهداری شود و کدام اوراق بهادار را بفروشد، شناسایی رفتار و الگوهای جمعیت، استفاده از شاخص‌های نمودار، و انجام تجزیه و تحلیل پویا، از جمله موارد دیگر، روشن می‌کند. خوانندگان همچنین با یک روش جدید برای توسعه یک رویکرد تحلیلی شخصی که با مشخصات روانشناختی فردی آنها مطابقت دارد، آشنا می‌شوند. یکی از بهترین آثار مقدماتی تحلیل تکنیکال از نظر سادگی زبان و ارائه شفاف مفاهیم.

کتاب اصل موج الیوت

(Elliott Wave Principle): کلید رفتار بازار

کار تحلیلی عالی بر روی اصل موج الیوت پیشنهاد می‌کند که حرکات بازار سهام را می‌توان با کمک الگوهایی مطالعه کرد که گرد هم می‌آیند تا حرکات موج‌مانند بزرگ‌تری را نشان دهند. این کار توضیح می دهد که چگونه درک نظریه موج الیوت می تواند به کشف اسرار حرکات به ظاهر تصادفی بازار سهام کمک کند و می تواند برای پیش بینی روندهای آینده بازار با دقت مورد استفاده قرار گیرد. نویسندگان ادعا می کنند که اصل علمی نهفته در پشت این سیستم را می توان در طبیعت، هنر و ریاضیات و همچنین در بدن انسان یافت و به تحلیل فراز و نشیب های تاریخی با کمک این سیستم ادامه می‌دهد. کار تقریباً آکادمیک با کاربردهای عملی در امور مالی و مطالعه رفتار بازار سهام.

کتاب تحلیل تکنیکال روند سهام

(Technical Analysis of Stock Trends)

یک شاهکار در تحلیل تکنیکال چیزی کمتر از یک توضیح عمیق در مورد تجزیه و تحلیل الگوی نمودار همراه با بحث مفصل در مورد تکامل نظریه داو نیست.
و چگونه می توان آن را با یک جایگزین مناسب جایگزین کرد. این اثر که در ابتدا در سال 1948 منتشر شد، همچنان منبع مهمی برای چارتیست ها است و بر نمودارهای میله ای عمودی تمرکز دارد.
و بر کاربرد آنها برای تجزیه و تحلیل بازار تاکید می کند. آخرین ویرایش این کار شامل اطلاعات به روز شده زیادی در مورد این موضوع است، از جمله نسخه توسعه یافته نظریه نمونه کارها و مدل فضای اهرمی پورتفولیو، در میان مفاهیم دیگر. به طور خلاصه، یک کلاسیک واقعی برای تحلیلگران فنی و چارتیست ها و جزو برترین کتاب های تحلیل تکنیکال.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *