هر ساله افراد بیشتری برای دوره MBA آنلاین ثبت نام می کنند. اما دلیل این محبوبیت چیست؟ در این دوره شما مجبور نیستید شغلتان را رها کنید تا به تحصیل در دوره ام بی ای بپردازید. دوره های آموزشی آنلاین انعطاف پذیری بالایی را ایجاد می کنند. آنقدر که حتی اگر شما مدام در مسافرت باشید، باز هم می توانید همه جا در کلاس های دوره ام بی ای آنلاین شرکت کنید یا تکالیف خود را انجام دهید. اما چرا این دوره اینقدر محبوب است که افراد را حتی از اتاق هتل و لب ساحل به کلاس های درس آنلاین می کشاند؟ دلیل آن را می توانید در مقاله دیگری که لینک آن در زیر آمده، بخوانید.

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

دوره MBA آنلاین ارزشمند است یا خیر؟

مزایا دوره آنلاین MBA

از مزایای دوره های MBA غیر حضوری و آنلاین می توان موارد زیر را نام برد:

 تکمیل دوره MBA آنلاین در زمان کوتاه تر
انعطاف پذیری برنامه کلاسی MBA آنلاین به دانش پذیر اجازه می دهد تا به تعهدات حرفه ای و شخصی خود پایبند بماند. اگر در شرف به دنیا آمدن اولین نوزادتان هستید، می توانید در زمان های خالی به تحصیلتان ادامه دهید. اگر به سفری کاری در قاره استرالیا رفته اید، باز هم می توانید در کلاس ها شرکت کنید. این مانند دوره پاره وقت ام بی ای نیست که در هر حال مجبورتان می کند چند جلسه در ماه به صورت حضوری در کلاس بنشینید بلکه به صورت آنلاین برگزار می شود. می توانید از خستگی خود در نتیجه کار و تحصیل همزمان جلوگیری کنید و به شغلتان ادامه دهید.

 دسترسی به فایل های آموزشی در هر زمان
بیشتر دوره های آنلاین به شما اجازه می دهند که به فایل های آموزشی در مدت تحصیل خود و حتی پس از آن دسترسی داشته باشید. این باعث می شود شما بتوانید حتی خارج از زمان ارائه دوره نیز به آموختن دروس بپردازید. بنابراین دوره MBA آنلاین این امکان را به شما می دهد که هر موقع خواستید، آموزش ببینید.

 تمرکز بیشتر بر مباحث کلاس و تعامل بیشتر با استادان
وقتی سر کلاس آنلاین هستید، صحبت سایر دانش پذیران با یکدیگر یا با استاد نمی تواند حواس شما را پرت کند. بنابراین شما تمرکز بیشتری بر مبحث در حال آموزش خواهید داشت.

نظرسنجی ها نشان می دهد بیشتر مخاطبان دوره MBA آنلاین این دوره را به همکاران، دوستان و اقوام خود توصیه کرده اند. این نشان می دهد که فارغ التحصیلان این دوره نسبت به دوره های حضوری رضایت بالایی دارند. اما معایب دوره MBA غیر حضوری چیست؟

دوره MBA آنلاین ارزشمند است یا خیر؟

معایب دوره آنلاین MBA

ممکن است MBA آنلاین نیز معایبی داشته باشد که مهم ترین آنها به این شرح است:

ضعف شبکه سازی با سایر دانش پذیران در MBA آنلاین
اگر در کلاس های آنلاین نتوانید با سایر دانش پذیران ارتباط و تعامل داشته باشید، احتمالا پیوندهای پایدار را با آنان از دست خواهید داد. شبکه سازی برای دانش پذیران دوره MBA یک امر بسیار ارزشمند است.

 حذف تعدادی از شانس های استخدام و مصاحبه
در بسیاری از مدارس کسب و کار، فرصت هایی برای ملاقات کارفرمایان و دانش پذیران ایجاد می شود یا رویدادهایی در این زمینه برگزار می گردد. اگر در دوره MBA آنلاین شرکت کنید، ممکن است شانس خود را برای حضور در این رویدادها از دست بدهید. همچنین این موضوع مطرح است که برخی کارفرمایان تمایل کمتری برای استخدام فارغ التحصیلان دوره MBA آنلاین دارند.

دوره MBA آنلاین فرصتی برای آن دسته از متقاضیان است که نمی توانند در کلاس های حضوری شرکت کنند. هرچند این دوره مزایا و معایبی دارد، اما در کل نتایج حاصل از آن مثبت است. بنابراین اگر نمی توانید شغل و وظایف خانوادگی خود را رها کنید و در عین حال می خواهید مدرک MBA داشته باشید، در انتخاب دوره ام بی ای آنلاین شک نکنید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *