یک کوچ به مشتریان کمک می کند تا زندگی، روابط و عملکردهای خود را در کسب و کار، آموزش یا در خانه بهبود ببخشند. آنها فرصت یادگیری قدرتمندی را فراهم می کنند که با گفتگو تسهیل می شود. فرد یا تیم در حالی به فرآیند مربیگری می‌رسند که تاکنون نتوانسته‌اند راه‌حلی برای چالش‌هایی که با آن روبرو هستند بیابند. برای شروع سفر یادگیری و تبدیل شدن به یک مربی حرفه‌ ای، گذراندن دوره آنلاین کوچینگ یا دوره حضوری مربی گری ضروری است. این دوره باید از نظر آموزشی غنی باشد، راهکارها و تکنیک های اعتماد به نفس – برای مربی و مشتری – را در حین تحصیل ارائه دهد و دارای گواهینامه معتبر در پایان دوره باشد.

کمک به کسی که نیاز به خودآگاهی، تصمیم گیری صحیح یا ایجاد تعادل در زندگی خود دارد، کار آسانی نیست. در واقع، مربی احتمالا به طور مستقیم یا غیرمستقیم با حیاتی ترین زمینه های زندگی یک فرد سروکار دارد: شغل، خانواده، امور مالی و رفاه. برای اینکه یک مربی موفق باشید، به درک عالی از فرآیندهای مربوط به کوچینگ و شناخت بهترین رویکردها برای کمک به مردم نیاز دارید. هر کسی می تواند به عنوان یک مربی کار کند. اما مشتریان همیشه بیشتر به سراغ کسانی می روند که برای این کار آموزش حرفه ای دیده باشند.

مزایای دوره آنلاین کوچینگ

انتخاب دوره کوچینگ

هنگام انتخاب دوره های مربی گری چندین نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

  1. آیا آموزش با ارزش ها و باورهای اصلی شما همخوانی دارد؟
  2. آموزش به چه شکلی است؟ تک به تک یا گروهی، آنلاین یا حضوری؟
  3. چه صلاحیت ها و اعتبارنامه هایی را ارائه می دهد؟
  4. آیا این آموزش تخصص هایی را پوشش می دهد که می خواهید روی آنها تمرکز کنید؟
  5. چگونه ارائه دهنده آموزش پس از آموزش از شما حمایت می کند؟
  6. آیا هزینه دوره قابل قبول است؟ هم از نظر آموزش اولیه و هم هزینه های جاری حین دوره؟
  7. آیا شروع با یک دوره کوتاه تر و هزینه مالی کمتر مانند دوره آنلاین کوچینگ برای مناسب تر است یا خیر؟

مقایسه دوره آنلاین و حضوری کوچینگ

با پیشرفت فناوری، دوره های آنلاین آموزشی طراحی شد تا کسانی که نمی توانند برای شرکت در کلاس درس وقت بگذارند، از یادگیری عقب نمانند. به لطف شبکه جهانی اینترنت دیگر می توان همه چیز را از هر جای دنیا به راحتی در خانه آموخت. با این حال، هنگام انتخاب دوره مربی گری آنلاین لازم است تا چندین معیار را در نظر بگیرید. در ادامه تفاوت های دوره حضوری و دوره آنلاین کوچینگ را بررسی می کنیم و اشاره می کنیم که چرا از نظر ما، مربی گری آنلاین بهتر از حضور در کلاس های مربی گری است:

انعطاف پذیری

دوره آنلاین کوچینگ: از آنجایی که می توان در هر زمان و هر مکان در دوره مربی گری آنلاین شرکت کرد، برنامه ریزی زمان مطالعه شما انعطاف پذیر است. هیچ رفت و آمدی در کار نیست و شما می توانید به کارهای دیگر خودتان هم برسید. می توانید هر زمان که وقت آزاد داشتید در کلاس ها شرکت کنید. دوره های آنلاین برای افرادیکه دارای مسئولیت های خانوادگی و شغلی هستند، عالی است.

دوره حضوری کوچینگ: در مقایسه با دوره آنلاین مربیگری، کلاس های درس انعطاف پذیری کمتری را ارائه می دهند. ساعت کلاس ثابت است و باید در ساعت مشخصی شرکت کنید. اگر شاغل باشید، این کار برایتان مشکلاتی به همراه خواهد داشت.

تعامل اجتماعی

دوره آنلاین کوچینگ: کوچینگ آنلاین، امکان تعامل یک به یک را با استاد فراهم می کند. این به شما کمک می کند موضوعات را بهتر یاد بگیرید. در عین حال، نبودن کنار سایر دانش پذیران باعث می شود که بدون حواس پرتی روی کلاس تمرکز کنید.

دوره حضوری کوچینگ: در دوره حضوری مربیگری، تعامل شما با استاد نمی تواند یک به یک باشد. زیرا شما یک نفر از چندین نفر خواهید بود. کلاس درس ممکن است شلوغ باشد و تمرکز را برای شما دشوار کند. دوره حضوری کوچینگ برای کسانی که ترجیح می دهند تعامل بیشتری با همکلاسی های خود داشته باشند خوب است.

تجربه کلی

دوره آنلاین کوچینگ: کوچینگ آنلاین به شما این امکان را می دهد که در محیطی آرام و راحت، درست از خانه یا محل کار خود آموزش ببینید. شما فقط با یک کلیک ساده می توانید به آزمون های آنلاین و مطالب آموزشی دسترسی پیدا کنید.

دوره حضوری کوچینگ: آموزش مربیگری در کلاس درس مزایای خاص خود را دارد. بسیاری از دانش پذیران احساسی را که حضور در دانشگاه یا موسسه آموزشی به آنها می دهد دوست دارند.

برنامه درسی

دوره آنلاین کوچینگ: مربیگری آنلاین برنامه زمانی مشخصی ندارد. کلاس ها را می توان در هر زمان و هر مکان و هر زمان که مناسب باشد برگزار کرد. کلاس‌ های آنلاین نیز می‌ توانند ضبط و مجدداً مشاهده شوند.

دوره حضوری کوچینگ: دوره حضوری مربی گری یک برنامه ثابت دارد. احتمال غیبت در کلاس زیاد است و برخلاف کلاس‌ های آنلاین، نمی‌ توانید هر زمان که بخواهید دوباره به آموزش های خود مراجعه کنید. بسیاری از مؤسسات آموزشی سیاست های سختگیرانه ای برای حضور و غیاب دارند.

مزایای دوره آنلاین کوچینگ

هزینه ها

دوره آنلاین کوچینگ: تنها هزینه هایی که برای شرکت در دوره غیر حضوری کوچینگ باید متحمل شوید، هزینه ثبت نام در دوره و هزینه اتصال به اینترنت است. هیچ هزینه دیگری وجود ندارد. به علاوه خیلی از اوقات می توانید از تخفیف های ویژه استفاده کنید.

دوره حضوری کوچینگ: در کلاس های حضوری هزینه های تحصیل در دوره بیشتر می شود و مواردی همچون خرید کتاب، جابجایی با وسایل نقیله عمومی یا هزینه سوخت و در مواردی، حتی سفر را در بر می گیرد.

تحلیل و بررسی

دوره آنلاین کوچینگ: پیگیری و تجزیه و تحلیل پیشرفت تحصیلی شما به صورت آنلاین آسان تر است. گرفتن این بازخورد به پذیران کمک می‌ کند تا برنامه‌ های مطالعاتی خود را مطابق با آن اصلاح کنند.

دوره حضوری کوچینگ: پیگیری و تجزیه و تحلیل پیشرفت تحصیلی شما در دوره حضوری مربی گری نسبتاً دشوار است. تجزیه و تحلیل باید به صورت دستی انجام شود و مانند نرم افزارهای تحلیل آنلاین، بازخورد دقیقی به شما نمی دهد.

گاهی اوقات برای درک و غلبه بر مشکلات، شناخت فرصت های جدید و رسیدن به اهدافمان به حمایت نیاز داریم. اگر شما هم از کار با مردم لذت می برید، می توانید آن فردی باشید که با بهبود نحوه برخورد آنها با موقعیتی که در آن قرار دارند، به تغییر زندگی دیگران کمک می کند.

گزینه های زیادی برای شروع دوره های مربیگری یا کوچینگ وجود دارد. دوره های آنلاین، حضوری یا ترکیبی از هر دو. بنابراین داشتن اطلاعات کافی از هر کدام از این دوره ها بسیار مهم است. با استفاده از بسترهای پیشرفته ای همچون اینترنت می توان از پلتفرم های کاربر پسند استفاده کرد و از مزایای شرکت در دوره غیر حضوری مربیگری بهره مند شد. اگر مایلید در مورد دوره آنلاین کوچینگ، سرفصل های آن و مهارت های مورد نیاز بیشتر بدانید، با شماره 90008000  به صورت رایگان تماس بگیرید تا مشاوران موسسه علوم و فنون تهران شما را راهنمایی کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *