دوره آموزشی MBA یا مدیریت حرفه ای کسب و کار نه تنها به افزایش تخصص های فنی و پاداش های مالی شما کمک می کند، بلکه اعتماد به نفس شما را برای انجام پروژه های جدید افزایش می دهد. در این مقاله، ما بر این موضوع تمرکز کرده ایم که دوره MBA چطور می تواند با پرورش استعدادهای کارآفرینی، به توسعه کسب و کارها برای مدیران، به ویژه مدیران جوان کمک کند.

دوره مدیریت حرفه ای کسب و کار یا ام بی ای تنها به بهبود وضعیت درآمدی شما کمک نمی کند. بلکه صرف نظر از اینکه یک سرمایه گذاری تجاری برای شما محسوب می شود، درک خوبی از روندها و استراتژی های اساسی در انجام یک کسب و کار به شما می بخشد. این می تواند در گسترش کسب و کارتان به شما کمک کند.

دوره MBA برای کارآفرینان

کارآفرینان برای ایجاد یک کسب و کار موفق نیازی به مدرک MBA ندارند. با این حال اگر شما یک کارآفرین باشید، مطالبی که در این دوره خواهید آموخت شما را نسبت به سایر رقبایتان برتری می بخشد. به علاوه، می توانید تصمیمات مهمی برای کسب و کار تازه تاسیس خودتان بگیرید تا سرمایه گذاری موفقیت آمیزی در آن داشته باشید.

چندین عامل ارزشمند وجود دارد که دانش پذیران آینده نگر با ثبت نام در دوره MBA به دنبال آنها هستند. در ادامه این مقاله به بررسی این موضوعات می پردازیم؛ پس با ما همراه باشید.

فواید دوره آموزشی MBA برای مدیران

MBA چیست؟

قبل از اینکه تصمیم بگیرید در دوره آموزشی MBA ثبت نام کنید، باید بدانید که این دوره واقعا چیست. و چگونه می تواند به شما در بهبود کسب و کار کمک کند. همچنین باید به درک کاملی از این موضوع برسید که مدیریت حرفه ای کسب و کار چگونه می تواند برای رشد شخصی و مهارتی و پیشرفت شغلی شما مفید باشد.

دوره ام بی ای طیف گسترده ای از موضوعات مرتبط با تجارت را پوشش می دهد. این موضوعات عموما شامل اقتصاد، آمار، حسابداری، مدیریت، کارآفرینی و ارتباطات هستند. البته محتوای درسی دوره آموزشی MBA محدود به این موارد نیست. این دوره همچنین شما را به شایستگی های مناسب مجهز می کند تا بتوانید فرصت ها و وظایف تجاری بزرگی را به عهده بگیرید و چشم اندازهای آینده خود را نیز بهبود بخشید.
عموم مباحث این دوره عبارتند از:

منابع انسانی
یک شرکت توسط مردم و برای مردم ساخته می شود. منابع انسانی جزء ضروری MBA است. مهارت ‌های مدیریت افراد می ‌تواند تأثیر زیادی بر کسب ‌و کار شما داشته باشد. زیرا این مهارت‌ ها شامل مهارت‌ های رهبری و ارتباطی کلیدی می‌شود که برای مدیریت موفق الزامی هستند.

عملیات
یکی از دروس مهم برنامه درسی MBA، مدیریت عملیات است. این شامل برنامه ریزی ظرفیت، تضمین کیفیت، تجزیه و تحلیل و ارزیابی و بهبود می شود. مدیریت عملیات برای موفقیت یک تجارت بسیار مهم است.

استراتژی
هر کسب و کاری کوچک یا بزرگ، نیاز به مدیریت استراتژی دارد تا بتواند به خوبی اجرا شود. مهم است که یک کسب و کار را بر اساس برنامه های استراتژیک به منظور شناسایی فرصت ها و بهترین استفاده از آنها اداره کنید.

مدیریت مالی
سفر یک کارآفرین از یک ایده شروع می شود و سپس سرمایه گذاری بر روی آن ایده. هنگام شروع یک کسب و کار، با توجه به میزان سرمایه گذاری، مدیریت مالی به طور خودکار به یک جزء اصلی و با اهمیت تبدیل می شود. مدیریت مالی شما را قادر می سازد تا سرمایه را مدیریت کرده و گردش مالی کسب و کار را به حداکثر برسانید. این کار نیاز به برنامه ریزی مالی هوشمند و تصمیم گیری مناسب دارد.

مدیریت بازاریابی
در دنیای امروز، بازاریابی نام دیگر «بازی تجارت» است. مدیریت بازاریابی می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا تلاش های مثمر ثمری داشته باشد. ایده مدیریت بازاریابی، ارائه محصولات و خدماتی است که مطابق با خواسته های مشتریان باشد. این امر شامل تقسیم بندی بازار، تشخیص و انتخاب درست مخاطب هدف، تمایز، جایگاه یابی محصول و غیره است.

شما برای تحصیل در این دوره می توانید دوره های تمام وقت و حضوری را انتخاب کنید و یا در کلاس های پاره وقت شرکت نمایید. امروزه بسیاری از مدارس کسب و کار معتبر دنیا، دوره های مدیریت کسب و کار را به صورت آنلاین نیز ارائه می دهند. محتوای آموزشی این دوره در تمام اشکال ذکر شده کاملا یکسان است. با این حال مخاطبان این دوره می توانند بر اساس نیاز و زمان خالی خود و بر اساس اهدافی که دارند، نوع دوره مورد نظرشان را انتخاب کنند.

دوره تمام وقت MBA برای دانش پذیران جوانی مناسب تر است که وقت آزاد بیشتری دارند، در حالی که دوره های پاره وقت یا آنلاین برای مدیران و کارآفرینانی که زمان آزاد کمتری دارند و درگیر فعالیت های زندگی شخصی و شغلی خود هستند مناسب تر است. بنابراین، اگر در حال حاضر یک کسب و کار را به صورت تمام وقت اداره می کنید، یا اگر در حال حاضر در یک شرکت مشغول به کار هستید و به دنبال ارتقای نقش خود یا بهبود مهارت های مدیریت کسب و کار خود هستید، این نوع برنامه MBA برای شما عالی است.

مزایای MBA

در هر نوع از دوره MBA که شرکت کنید، دانش و مهارتی که به دست می آورید یکسان است و می تواند به بهبود و گسترش تجارت شما کمک کند. در اینجا برخی از مزایای ثبت نام در دوره آموزشی MBA آورده شده است:

آموزش تدوین استراتژی در دوره آموزشی MBA
حرکت از ایده به مرحله محصول می تواند یک کار چالش برانگیز باشد. مدرک MBA در رزومه شما، تمام ابزارهای برنامه ریزی و توسعه کسب و کار را در اختیار شما می گذارد. در مراحل اولیه تاسیس یک کسب و کار جدید، بسیار مهم است که سرمایه گذاری خود را از رشد بیش از حد سریع دور نگه دارید؛ بنابراین دوره MBA به شما دانش اولیه حسابداری، فروش و منابع انسانی را می آموزد.

همچنین با درک مفاهیم مدیریت کسب و کار، می توانید یک استراتژی واضح برای ورود به بازار طراحی و برنامه های اجرایی خود را آماده کنید. در مراحل بعدی، MBA می تواند به شما در مدیریت نوآوری و تحول در شرکت و تدوین استراتژی های بهتر برای رشد کمک کند. به این ترتیب، مدرک مدیریت از شما برای شروع موفقیت آمیز کسب و کارتان پشتیبانی می کند.

پیاده سازی استراتژی های سازمانی
تفکر استراتژیک همراه با تمرکز عملیاتی برای انجام چند کار یک مهارت ضروری است. یک طرح کسب و کار عالی مستلزم تلاش های اختصاصی برای اجرای آن است. شما باید برای استراتژی های خود تامین مالی انجام دهید… زنجیره های تامین را مدیریت کنید… خدمات فعال به مشتریان را تضمین کنید و بسیاری وظایف دیگر.

همانطور که کسب و کار شما رشد می کند، ممکن است مجبور شوید با سرمایه گذاران و شرکای تجاری کار کنید تا مشتریان بیشتری را جذب نمایید. با گذراندن دوره آموزشی MBA می توانید رویکرد خود را برای اطمینان از عملکرد تجاری برتر تقویت کنید. انجام این کار نه تنها باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود، بلکه شما را به یک بازیکن رقابتی در بازار تبدیل می کند.
مجموعه مهارت های مدیریتی و کارآفرینی در دوره آموزشی MBA
که مدرک MBA به شما این امکان را می دهد تا مهارت های بیشتری را به توانایی های خود اضافه کنید. بنابراین اغلب انتخاب مناسبی برای مدیران جوان است که می خواهند در مسیر موفقیت با اطمینان حرکت کنند. همه چیز از بازاریابی و فروش گرفته تا امور مالی و مدیریت منابع انسانی، در این دوره به شما آموزش داده می شود.

سایر مباحث مانند روش تحقیق، مدیریت پروژه و غیره با هدف ایجاد مهارت های قابل کاربرد در این دوره آموزش داده می شوند. بنابراین، دوره آموزشی MBA برای ارائه آموزش های مرتبط با تجارت به متقاضیان طراحی شده است تا از عدم تطابق مهارت های آموخته شده با شرایط واقعی کسب و کارها جلوگیری شود.

شما از متخصصان این حوزه یاد می گیرید. مطالعات موردی را حل می کنید و در کارگاه های حرفه ای شرکت می کنید که به توسعه فردی و شغلی شما کمک خواهند کرد. بنابراین محیط بیزینس اسکول به شما کمک می کند تا با ارزیابی مشکلات به شیوه ای ساختار یافته و یافتن راه حل هایی برای موقعیت های چالش برانگیز تجاری، از رقبا جلوتر باشید. توانایی یادگیری سریع و انطباق با محیط همیشه در حال تغییر، یکی از ویژگی های ضروری برای یک کارآفرین موفق است.

دسترسی به منابع علمی و مهارت آموزی
ثبت نام در یک دوره آموزشی MBA به شما امکان می دهد به منابع هدفمندی دسترسی پیدا کنید که ممکن است در جای دیگری با آنها مواجه نشوید. شما می توانید مفاهیم کسب و کار را از اساتید برتر و کارشناسان صنعت درک کنید. علاوه بر این، MBA آنلاین انعطاف پذیری تکمیل دوره از راه دور و دریافت بازخورد شخصی و مشاوره شغلی را در اختیار شما می گذارد.

حتی برای کسانی که تمام وقت کار می کنند، آشنایی با شیوه استفاده از آموخته های دوره MBA در تجارت می تواند مفید باشد. این نه تنها مجموعه ای از مهارت ها و تکنیک ها را به شما می بخشد، بلکه به رشد شخصی شما کمک می کند و از این رو، تغییرات مثبتی در نحوه مدیریت شرکت شما ایجاد می کند.

رشد شخصیت و توسعه فردی در دوره آموزشی MBA
کارآفرینان، رهبرانی هستند که مسئولیت سازماندهی و برانگیختن گروه هایی از مردم برای رسیدن به یک هدف مشترک را بر عهده دارند. از آنجایی که افراد تیم شما ممکن است مهارت های متفاوتی داشته باشند و سابقه شغلی گوناگونی در زمینه های مختلف در رزومه داشته باشند، مهارت های ارتباطی برای شما به عنوان مدیر مجموعه نقش مهمی ایفا می کند.

دوره آموزشی MBA حوزه های درسی رهبری، تصمیم گیری و اخلاق مدیریتی را پوشش می دهد. شما همچنین این فرصت را دارید که از رهبران صنعت خودتان، مشاوره و راهنمایی های شخصی دریافت کنید. برخی از بیزینس اسکول ها از دانش پذیران خود می خواهند پروژه های اصلی مرتبط با رشته کاری خود را تکمیل کرده و در تیم های کلاسی به انجام گروهی پروژه ها بپردازند. همه این مولفه ها با دقت در دوره ام بی ای در یکدیگر ادغام شده اند تا رشد کلی را برای شخصی شغلی شما تسهیل کنند.

توسعه شبکه های ارتباطی
وقتی به یک برنامه مدیریت حرفه ای کسب و کار ملحق می شوید، شانس ملاقات با دانشجویان هم فکر زیاد است. این دوره ها فرصتی را برای ایجاد ارتباط و تعامل با دانش آموزانی که اهداف مشابهی دارند به شما ارائه می دهد. حتی ممکن است در نهایت، یک شریک تجاری برای آینده کار خودتان پیدا کنید.

به منظور گسترش کسب و کار خود، جذب مشتریان جدید، جذب همکاران و سفروشرمایه گذاران جدید و رشد موفقیت آمیز، ایجاد و حفظ روابط تجاری با دیگران حیاتی است. و محیط بیزینس اسکول این شرایط عالی را برای ایجاد ارتباطات جدید فراهم می کند. پروژه های کسب و کار و آموزش های ادغام شده با آنها، امکانات فوق العاده ای را برای تعامل با جامعه تجاری برای دانش پذیران ارائه می دهند.

حتی اگر در دوره آموزشی MBA آنلاین شرکت می کنید نیز، با حضور در بیزینس اسکول و شرکت در رویدادها و جلسات حضوری می توانید با اساتید و همکلاسی های خودتان به صورت رو در رو ارتباط پیدا کنید. بسیاری از کارآفرینان در حین تحصیل شرکای تجاری مادام العمر خود را پیدا می کنند. به هر حال داشتن یک تیم خوب، شرط اولیه برای رسیدن به زمین بازی تجارت است.

اگر بخواهیم لیست کلی از افرادی را که شما در حین تحصیل و پس از دوره MBA با آنها در ارتباط خواهید بود فهرست کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فارغ التحصیلان
  • افراد حرفه ای
  • مربیان
  • دانشجویان

فواید دوره آموزشی MBA برای مدیران

تاثیر دوره MBA بر تامین مالی سازمان

امور مالی، هسته ایجاد یک سرمایه گذاری جدید و بهره برداری سود آور از آن است. فعالیت های انجام شده در مدرسه کسب و کار به شما می آموزد که چگونه ایده های خود را برای گروه های مختلف علاقه مند، از سرمایه گذاران تا کارمندان و مشتریان، بیان کنید.

این یکی از مهارت های پیش نیاز برای جذب سرمایه برای کسب و کار شماست. گاهی اوقات رویداد های تجاری که در محوطه بیزینس اسکول برگزار می شود، شانس دستیابی به بودجه اولیه برای شرکت شما را افزایش می دهد.

مدیریت بودجه
مدیران کسب و کارها و کارآفرینان به طور کلی همیشه با مشکلات سرمایه دست و پنجه نرم می کنند و نیاز به مدیریت دقیقی در این رابطه دارند. بنابراین، همواره لازم است بودجه در دسترس به بهترین شیوه ممکن به فعالیت ها تخصیص یابد. داشتن دانش کافی در مورد تکنیک های مدیریت بودجه در این زمینه بسیار مفید است.

توانایی ریسک پذیری و مدیریت ریسک و بحران
در چند سال اخیر، موج جدیدی از افراد کارآفرین را شاهد بوده ایم که مشاغل سنتی را ترک کرده و به دنبال کارآفرینی می روند. درس گرفتن از اشتباهات و ریسک کردن، بخش مهمی از زندگی هر کارآفرین را تشکیل می دهد. سختگیری های مهارت آموزی در دوره آموزشی MBA شما را آماده می کند تا با این واقعیت های دنیای کسب و کار رو به رو شده و استعدادهای خود را در زمینه مدیریت بحران شکوفا کنید.

تقویت اعتماد به نفس برای بهبود کسب و کار با دوره آموزشی MBA
داشتن یک پایه و مبنای خوب برای اجرای سیاست های صحیح و استراتژی های تجاری، به شما اعتماد به نفس برای پیگیری ایده های پیچیده تر می دهد. احساس می کنید بهتر می توانید از فرصت های مخاطره آمیز استفاده کنید. به جای اینکه دائماً شک کنید که آیا یک سیاست یا استراتژی خاص نتایج مثبتی به همراه خواهد داشت، می توانید خطرات و احتمالات موفقیت را ارزیابی کنید. شما حتی می توانید یک برنامه پشتیبان برای رفع نقاط ضعف احتمالی ترسیم کنید.

هنگامی که بدون داشتن پایه و اساس علمی کسب و کار خود را اداره می کنید، ممکن است مجبور باشید برای موثر کردن استراتژی یا سیاست خود به شانس تکیه کنید. اما زمانی که مدرک MBA را کسب کردید، اعتماد به نفس بیشتری برای اجرای قوانین و تکنیک هایی که آموخته اید به دست خواهید آورد.

تقویت مهارت های رهبری و تحلیلی
همانطور که گفته شد، مزایای اصلی یک برنامه MBA دانش و مهارت هایی است که در حوزه کسب و کار و مشاغل مختلف جمع آوری می کنید. از جمله این مهارت ها، انعطاف پذیری در تصمیم گیری های صحیح تجاری است. همچنین تفکر خلاق، مهارت های رهبری، تجزیه و تحلیل، آداب و رسوم تجاری بین فرهنگی، مهارت های ارتباطی و موارد دیگر را خواهید آموخت. با این مجموعه مهارت‌ها، می‌توانید به یک مدیر، تحلیلگر یا مشاور بهتر تبدیل شوید.

در کنار همه این ها، با یک دوره آموزشی MBA، می توانید بلافاصله نظریه ها را به مرحله عمل برسانید. شما ضمنا یاد خواهید گرفت که چطور به مشکلات و نگرانی های مختلف در محل کار رسیدگی کنید و در عین حال، آنها را از جنبه های گوناگون بررسی کنید. دلیل این امر آن است که شما در این دوره تحصیلی، با تئوری های سازمانی، جامعه شناختی و اقتصادی آشا شده اید که بر تصمیم گیری تأثیر می گذارد و رفتار شما را در محل کار تغییر می دهد.

اعتبار بخشیدن به یک کسب و کار با دوره آموزشی MBA
اخذ مدرک مدیریت حرفه ای کسب و کار تاثیر مثبتی بر شغل شما خواهد داشت. اغلب اوقات، انتخاب های شغلی شما آینده شما را شکل می دهد. و مدرک MBA از یک دانشگاه معتبر، زمانی که در جست و جوی سرمایه گذاران بزرگ هستید، اعتبار بیشتری به وجهه تجاری شما می بخشد.
مدیریت تنوع
برای هر کسب و کاری، وجود تعدادی کارمند با سلیقه ها و نظرات متفاوت ضروری است. زیرا تعامل میان این کارمندان و بیان و ارزیابی دیدگاه های متنوع می تواند برای پیشبرد کسب و کار و ارائه ایده های جدید مفید واقع شود. در دوره آموزشی MBA شما خواهید آموخت که چگونه با افرادی برخورد کنید که علایق و دیدگاه های متفاوتی در زندگی دارند.

تحقیق و توسعه به سبک آموخته های دوره آموزشی MBA
برای هر مدیر یا کارآفرینی، تحقیق و توسعه بخش عمده ای از مسیر تجارت را تشکیل می دهد. دوره های کسب و کار شامل موضوعاتی در برنامه درسی خود هستند که بر اهمیت تحقیق و توسعه تأکید دارند. تحقیق و توسعه برای یک کسب و کار موفق بسیار مهم است.

مهارت برنامه ریزی و برگزاری جلسه
یک طرح تجاری بدون مشاوره صحیح ممکن است بهترین نتیجه را به همراه نداشته باشد یا حتی اصلا به نتیجه نرسد. MBA اهمیت و تکنیک های برنامه ریزی موثر و نیاز به مشورت در مورد برنامه را در جلسات به شما آموزش می دهد. این موضوع در حرفه شما به عنوان یک کارآفرین مفید و کاربردی خواهد بود.

سایر مهارت ها
مهارت های فنی در شکل دادن به حرفه شما مهم است. اما مهارت هایی وجود دارد که به شما کمک می کند در آنچه قبل تر آموخته اید، بهتر شوید. مهارت های نرم، تفکر انتقادی و تفکر تحلیلی در هر حرفه ای ضروری است. مدیریت کسب و کار یک مدرک حرفه ای است، و به شما کمک می کند تا این مهارت های حیاتی را نیز توسعه دهید.

اگر مشتاق ارتقای شغل خود با دوره آموزشی MBA یا مدیریت حرفه ای کسب و کار هستید، دوره MBA در مدرسه کسب و کار تهران (علوم و فنون تهران) در گرایش های متفاوت و کاربردی برای شما طراحی شده است. این برنامه به گونه ای تدوین گردیده که مدیران و کارآفرینان جوان و تازه کار بتوانند در آن از بهترین و جدیدترین آموزه های مهارتی دنیا بهره مند شوند. سیستم جامع LMS و پداگوژی اختصاصی با به روزترین تجهیزات آموزشی در این موسسه، به شما این امکان را می دهد که زندگی شخصی و حرفه ای خود را به شیوه ای بدون دردسر متعادل نموده و بیشترین بهره را از آموزش ببرید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 90008000 به صورت رایگان و بدون پیش شماره، و یا با تلفن 22057120 تماس بگیرید تا مشاوران ما راهنمایی های لازم را به شما ارائه بدهند.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *