بهترین دوره mba برای مدیران و کارآفرینان کدام است؟  تصمیم گیری برای ادامه تحصیل در رشته mba کار آسانی نیست. دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است برای یک فرد، مناسب ترین انتخاب و بهترین دوره mba یا مدیریت حرفه ای کسب و کار باشد.

کسب مدرک مدیریت حرفه ای کسب و کار یا همان mba یک گام استراتژیک برای متخصصانی است که به دنبال رشد در حرفه خود هستند. علی رغم بسیاری از مزایای کوتاه مدت و بلند مدتی که این دوره برای شما به ارمغان می آورد، انتخاب بهترین دوره mba می تواند دشوار باشد. به خصوص برای متخصصان پرمشغله ای که غالبا درگیر مشاغل تمام وقت، خانواده ها و سایر تعهدات فردی و شغلی هستند.

چه کسب دانش لازم برای موقعیت مطلوب برای ارتقاء، چه برای رسیدن به هدفی که مدت‌ هاست برای خود تعیین کرده‌اید و چه صرفا برای نشان دادن مدرک تحصیلی تان به فرزندانتان باشد، دوره mba می تواند این هدف را برایتان تامین کند. اما صرف نظر از دلیل شما برای شرکت در این دوره، دستیابی به این نتایج تنها زمانی محقق می شود که شما در یک دوره درسی خوب و باکیفیت شرکت کنید.

بهترین دوره mba کجا برگزار می شود؟

خصوصیات بهترین دوره mba

یک دوره مدیریت حرفه ای کسب و کار در صورتی که دارای این چهار ویژگی باشد، می توان از آن به عنوان بهترین دوره mba برای تحصیل مدیران یاد نمود:

اعتبار آموزشی برای ارائه دوره mba
کسب مدرک تحصیلی از یک موسسه معتبر به کارفرمایان نشان می دهد که شما در یک دوره آموزشی با کیفیت با سرفصل های دقیق و به روز درس خوانده اید. اعتبار آموزشی تعیین می کند آیا این دوره با سطوح خاصی از استانداردهای کیفیت آموزشی مطابقت دارد یا خیر. اعتبار مدرک ارائه شده در سازمان های بزرگ داخلی و بین المللی نشان دهنده اعتبار مدرسه کسب و کار شماست. بنابراین اگر در جست و جوی بهترین دوره mba هستید، ابتدا اعتبار موسسه را بسنجید.

در ایران، موسسه علوم و فنون تهران دوره های مدیریت حرفه ای کسب و کار را تحت نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه می دهد. مدارک صادر شده برای دانش آموختگان این موسسه در تمام سازمان های معتبر کشور از جمله سازمان اداری و استخدامی کشور معتبر قلمداد می شود. همچنین قابل ترجمه رسمی بوده و در موسسات ارزیابی خدمات آموزشی بین المللی همچون موسسه WES کانادا، در دانشگاه های خارج از کشور برای ادامه تحصیل و یا اشتغال در شرکت های خارجی بر اساس مدرک دریافت شده دارای اعتبار است.

ایجاد ارتباطات عمیق و پایدار در بهترین دوره mba
یک محیط آموزشی مناسب امکان یادگیری تعاملی و ارتباط دانش پذیران با یکدیگر را فراهم می کند. شبکه سازی یکی از مهم ترین مهارت های عملیاتی است که در دوره mba مورد توجه قرار می گیرد. چه در دوره mba آنلاین شرکت کنید و چه در کلاس های درس حضوری بنشینید، فرصت های خوبی برای صحبت و همکاری با سایر فراگیران خواهید داشت. در موسسه علوم و فنون تهران نیز با برگزاری رویدادهای مدیریتی، جلسات و دیدارهای دوستانه و نشست های تخصصی در سالن موسسه و کافه کسب و کار مجموعه، چنین امکانی برای دانش پذیران فراهم شده است.

در دسترس بودن حمایت های علمی
پشتیبانی علمی از دانش آموختگان و دسترسی به اساتید و محتوای آموزشی حتی پس از اتمام دوره از جمله مواردی است که برای بسیاری از دانش پذیران حائز اهمیت است. اگر بخواهیم یک دوره را به عنوان بهترین دوره mba معرفی کنیم، توجه به این مورد می تواند در انتخاب گزینه صحیح کمک کننده باشد.

ارتباط موسسه علوم و فنون تهران (تهران بیزینس اسکول) پس از پایان تحصیل با دانش آموختگان قطع نمی شود و همچنان ادامه می یابد. همچنین محتوای آموزشی همواره به روز شده و در سیستم آموزشی موسسه و به صورت پکیج های آموزشی، در اختیار متقاضیانی که دوره ها را سپری نموده اند قرار دارد.

سرمایه گذاری آموزشی دوره mba

کسب مدرک mba می تواند یک سرمایه گذاری پرهزینه باشد. اما صرف این هزینه ارزشش را دارد. با این حال باید دقت کنید کیفیت محتوای آموزشی دوره mba در وضعیت شغلی آتی شما تاثیر دارد. بنابراین بهترین دوره mba آن دوره ای است که دانش آموختگان آن بیشترین نرخ اشتغال و درآمدزایی را پس از اتمام تحصیل داشته اند.

میزان اشتغال به کار دانش آموختگانی که از تهران بیزینس اسکول فارغ التحصیل شده اند، نشان می دهد که آموخته های این دوره سهم مفیدی در پرورش مدیران، کارآفرینان و رهبران حرفه ای در کشورمان داشته است. موسسه علوم و فنون تهران نه فقط خانه مدیران برتر ایران است… که انتخاب مشاهیر و هنرمندان کشورمان برای تحصیل در بهترین دوره mba به منظور ترقی و استفاده از مهارت های مدیریتی در حوزه کاری تخصصی خود بوده است.

در ادامه باید گفت دانش پذیرانی که در این دوره شرکت می کنند، باید خصوصیات ویژه ای داشته باشند تا بتوانند بیشترین بهره را از آن ببرند. بنابراین مدارس کسب و کار معتبر عموما توسط دانش پذیرانی انتخاب می شوند که دارای این خصوصیات هستند. این افراد آگاهانه، به دنبال مکان مناسبی برای رشد و پیشرفت حرفه ای خودشان می گردند.

اگر شما در کلاسی حضور پیدا کنید که تمام هم کلاسی هایتان در آنجا چنین ویژگی هایی را از خود نشان دهند، شما هم در کنار آنها ترقی خواهید کرد. مهم ترین این ویژگی ها عبارتند از:
پیشبرد مهارت رهبری
مدارس کسب و کار معتبر می خواهند رهبرانی را پرورش دهند که تاثیر مثبتی بر جامعه داشته باشند. بنابراین مخاطبان دوره های درسی این مدارس باید نشان دهند که حتی پیش از ورود به دوره، دغدغه رهبری اثربخش را داشته باشند. معنای این حرف، این نیست که شما برای ثبت نام در بهترین دوره mba باید الزاما سابقه و تجربه رهبری داشته باشید. بلکه باید در هر موقعیتی که هستید ویژگی های رهبری را از خودتان بروز دهید. هنگام مصاحبه برای شرکت در دوره، برنامه مشخصی برای تقویت روحیه رهبری در خود داشته باشید.

تجربیات فردی شما در زندگی شخصی یا شغلتان می تواند در اخذ پذیرش بهترین دوره mba در یک مدرسه خوب کمکتان کند. برای مثال، زمانی که دیگران را تشویق کرده اید کاری را انجام دهند. یا منابع را برای حل مشکلی جمع آوری کرده اید. یا اینکه ایده یا طرز تفکر نوینی را به سازمان خود آورده اید و مهم تر از همه، چطور به دیگران الهام بخشیده اید.

داشتن صلاحیت و نمرات بالای تحصیلی
همانطور که اشاره شد، بهترین دوره mba دوره ای است که دانش پذیران آن در بالاترین سطوح علمی قرار داشته باشند. یکی از موارد قابل توجه در این زمینه سوابق تحصیلی دانش پذیران است. اگر می خواهید در یک مدرسه کسب و کار سطح بالا ثبت نام کنید، باید به فکر ارتقای وضعیت تحصیلی و مدارک دریافتی خودتان باشید.

داشتن مدرک زبان GMAT یا GRE و یا سایر مدارک زبان و همچنین گذراندن رشته تحصیلی مرتبط در دانشگاه از جمله این مدارک است. این کار باعث می شود تا پس از حضور در دوره نیز بتوانید بیشترین استفاده را از دروس و استادان خود ببرید. برای این کار باید زمان کافی صرف کنید، سطح نمره هایتان را ارتقا دهید و و آمادگی های لازم را به دست بیاورید.

داشتن مهارت ارتباطی خوب، شانس بیشتر برای پذیرش در بهترین دوره mba
اگر در هنگام مصاحبه نشان دهید که از قبل مهارت های ارتباطی خوبی دارید، خودتان را برجسته تر نشان خواهید داد. و شانس حضور در یک دوره خوب آموزشی را به دست می آورید. تجربیات شما برای همکاری موثر با دیگران، متقاعد سازی افراد و قانع کردن مشتریان و طرف های معامله می تواند کمکتان کند تا در مدارس بهتری ثبت نام کنید و بهترین دوره mba را سپری نمایید.

داشتن برنامه شغلی دقیق و واقع بینانه برای پس از اتمام دوره
برای متقاضیان دوره مدیریت حرفه ای کسب و کار، اینکه در مورد اهداف شغلی خودشان نامطمئن باشند چیزی غیر عادی نیست. با این وجود، اگر می خواهید در بهترین مدرسه کسب و کار و بهترین دوره mba درس بخوانید، باید یک قدم از دیگر متقاضیان جلوتر باشید. و دقت بیشتری در مورد اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود به خرج دهید. باید در مورد دلایل انتخاب های خود نیز آگاهانه عمل کنید.

مدارس کسب و کار معتبر اغلب دغدغه اشتغال دانش آموختگان خود را دارند. از این رو، هم متقاضیان دوره ام بی ای در این مدارس برای خود اهداف منطقی و دست یافتنی تعریف نموده اند و هم مدارس به ارائه باکیفیت ترین محتواهای آموزشی و برگزاری جامع ترین و بهترین دوره mba برای مخاطبان خود می پردازند تا شانس موفقیت آنان را بالا ببرند. به همین جهت است که تحصیل در این مدارس کسب و کار انتخاب اول تمام کسانی است که به دنبال تحصیل در زمینه مدیریت هستند.

جاه طلبی و انگیزه
کسانی که تمایل دارند در بهترین دوره mba در یک مدرسه خوب درس بخوانند، همیشه باید در مورد آنچه می خواهند از طریق گذراندن این دوره به دست بیاورند جاه طلبی داشته باشند. فرد باید آماده رویارویی با تمام چالش های شغلی پیش رو در آینده باشد و از همه فرصت های یادگیری استفاده کند.

بهترین دوره mba کجا برگزار می شود؟دستاوردهای شخصیتی دوره mba

رزومه دانش پذیران دوره mba در کیفیت دوره آموزشی بسیار تاثیر دارد. از آنجا که کار گروهی و تعامل متقابل در این دوره زیاد است، هم کلاس شدن با مدیرانی که از قبل سابقه اجرایی داشته اند می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. در این صورت بیشتر از آنچه توسط استاد در کلاس درس ارائه می شود، می توانید بیاموزید. این تجارب غیر تحصیلی منحصر به رزومه مدیریتی نیستند. بلکه تمام پروژه های موفق و دستاوردهای بزرگ و کوچک متقاضی را که به رشد فردی و ارتقای توانایی های کاری فرد مرتبط است، دربر می گیرند.

بنابراین پس از تحصیل در یک دوره mba با کیفیت و مطمئن، به عنوان یک دانش آموخته مدیریتی این خصوصیات در شما پرورش داده می شود:

مدیریت زمان
بهترین دوره mba به شما یاد می دهد چطور آینده نگر باشید. همچنین برای سپری کردن این دوره تحصیلی، یک تعهد زمانی برای خودتان تعریف کنید. شرکت منظم در کلاس ها و انجام تکالیف تنها با بررسی کامل برنامه درسی هر کلاس و تعیین زمان لازم برای انجام مطالعات و اقدامات لازم برای آن ممکن است.

شما باید تا حد امکان از تعلل در انجام وظایف درسی تان اجتناب کنید و یک برنامه هفتگی مناسب برای یادگیری عمیق داشته باشید. هرگز نباید انجام کارها را به دقیقه آخر موکول کنید. اگر نیاز به دریافت کمک یا مشورت و راهنمایی دارید، به موقع به فکر آن باشید.

عضویت موثر در تیم های درسی
یادگیری نحوه ایجاد روابط اثربخش با دیگران برای به انجام رساندن کارها، چیزی است که شما نه در تمام دوره های مدیریت حرفه ای کسب و کار، بلکه به بهترین نحو تنها در بهترین دوره mba آن را خواهید آموخت. توانایی انجام کارها به صورت گروهی در این دوره از جمله مزایایی است که دانش پذیران مستعد مدیریتی در مدرسه کسب و کار به دست می آورند.

آنها در نهایت خواهند توانست گروه های کاری خوب تشکیل دهند. و نیز در این راه، از تجربیات تیم های ناموفق درس بگیرند و آنها را تکرار نکنند. تعهد به انجام کار نکته کلیدی در تیم سازی است. شما نباید در هنگام انجام وظایف خودتان غیبتان بزند و از انجام تعهداتتان شانه خالی کنید. آنچه را که لازم است، به موقع تحویل دهید.

توانایی به کار گیری تفکر مستقل (تفکر انتقادی)
زمانی که به دنبال بهترین دوره mba برای ثبت نام هستید، باید به این نکته توجه کنید که در این دوره کلاس ها به صورت تحلیلی برگزار شوند. مطالعه موردی یکی از ابزارهای یادگیری پیچیده است که شما را در موقعیت مشابه مدیریتی قرار می دهد. سپس از شما می خواهد که عمیق تر در مورد تصمیمات لازم به حل مشکل فکر کنید. توصیه هایی برای آینده ارائه دهید و صرفا به گزارش نویسی بسنده نکنید.

تمایل به یادگیری
دانش پذیران دوره ام بی ای از این فرصت برای افزودن به سطح دانش و مهارت خود استفاده کرده و مسیر فعالیت آینده خودشان را مشخص می کنند. با این حال، این دوره همچنین به آنان کمک می کند تا در سایر زمینه ها نیز توانایی های خود را کشف کنند. برای مثال آشنایی با حوزه بازاریابی بین الملل و…

همکاری و دریافت کمک از دیگران
شاید بسیاری از دانش پذیران به اشتباه فکر کنند که کمک خواستن از دیگران نشانه ضعف است. در حالی که اصلا اینطور نیست. مدرسین مدارس کسب و کار معتبر از درخواست راهنمایی و کمک دانش پذیران استقبال می کنند، زیرا نشان دهنده شخصیت قدرتمند دانش پذیران است.

تمام مسائل مطرح شده در دوره mba ساده و به راحتی قابل فهم نیستند و ممکن است تسلط بر آنها برای شما دشوار باشد. اما نباید از مطرح کردن سوال بترسید. به احتمال زیاد، افراد دیگری هم در کلاس شما هستند که مشکل مشابهی را تجربه می کنند.

در مجموع می توان گفت تعیین اینکه بهترین دوره mba کدام است، بستگی به دو عامل دارد:

کیفیت تدریس و محیط آموزشی و سابقه اساتید مدرسه کسب و کار
توانایی ها، دانسته های قبلی و تجربیات متقاضیانی که در آن دوره شرکت می کنند
دوره ام بی ای یا دوره مدیریت حرفه ای کسب و کار یک دوره کاملا عملیاتی و تعاملی است. این دوره مهارت های دانش پذیران را در ارتباط با یکدیگر و حین شکل گیری شبکه ای از همکاری ها، تبادلات اطلاعاتی و مشارکت های شغلی ارتقا می دهد.

موسسه علوم و فنون تهران که با نام مدرسه کسب و کار تهران نیز شناخته می شود، به دنبال تحقق و حفظ تمام موارد گفته شده در دوره های آموزشی خود است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و پرسش در مورد جزییات دوره ها، می توانید با شماره تلفن 90008000بدون پیش شماره و به صورت رایگان تماس حاصل نمایید و از راهنمایی مشاوران این موسسه بهره مند شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *