دوره ام بی ای دسترسی به فرصت های شغلی جدید، راه اندازی کسب و کار و امکان افزایش درآمد با استفاده از اعتبار این دوره را برای شما فراهم می کند. یکی از رایج ترین سوالات در این زمینه این است که “فرصت های شغلی پس از گذراندن دوره MBA چیست؟”

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

در این مقاله به معرفی مناسب ترین و بهترین مشاغل برای فارغ التحصیلان ام بی ای خواهیم پرداخت. بنابراین اگر شما هم این پرسش را در ذهن خود دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تحصیل در دوره MBA با دشواری ها و چالش های خاص خودش همراه است. خوشبختانه این دوره از آن دست دوره های تحصیلی است که بازار کار غنی و متنوع برای فارغ التحصیلان آن وجود دارد. سازمان ها از هر نوع و در هر زمینه کاری، به تخصص های فردی که این دوره را سپری نموده. و مدرک ام بی ای خود را با موفقیت از یک موسسه معتبر دریافت کرده، نیاز دارند.

با MBA در این مشاغل استخدام شوید!

فارغ التحصیلان دوره ام بی ای می توانند با درآمد مناسبی در تمام موقعیت های شغلی که به تمام یا بخشی از مهارت های مدیریت کسب و کار نیاز دارد، شروع به فعالیت کنند. این موقعیت های شغلی می تواند در طیف وسیعی از شرکت ها وجود داشته باشد. از سرپرستان و مدیران میان رده گرفته تا مدیران ارشد اجرایی و رهبران سازمان ها. حتی کارمندان بخش های مختلف سازمانی نیز می توانند از آموزه های مفید این دوره بهره ببرند. و با کمک آنها، راه ارتقا شغلی و افزایش درآمد را برای خود هموارتر کنند.

بازار کار فارغ التحصیلان MBA

اشتغال دانش آموختگان دوره MBA در برخی از کسب و کارها بیشتر از بقیه به چشم می خورد. در اینجا نام پنج حوزه برتر برای اشتغال کسانی که دوره های مدیریت حرفه ای کسب و کار را گذرانده اند، آورده شده است:

 • تجزیه و تحلیل کسب و کار
 • فناوری اطلاعات
 • املاک و مستغلات
 • کارآفرینی
 • اقتصاد و امور مالی

اینها برخی از پردرآمدترین مشاغل برای فارغ التحصیلان دوره MBA هستند، اما حقوق و دستمزد افراد بر اساس تجربه و زمینه شغلی آنها متفاوت است. بخش مالی معمولاً پردرآمدترین حوزه کاری مرتبط با ام بی ای است. اما بخش فناوری نیز می تواند موقعیت های شغلی پر سودی را برای فارغ التحصیلان دوره MBA فراهم نماید.

وقتی چشم انداز شغلی پس از دریافت مدرک MBA را در نظر می گیرید، باید به هردو مدرک دانشگاهی و مدیریت حرفه ای خود توجه داشته باشید. و روی یافتن شغل در زمینه هایی تمرکز کنید که هر دو مدرک کسب شده توسط شما در آن نقطه قوت محسوب می شوند. در این صورت از پتانسیل ها و توانایی خود به شایسته ترین نحو استفاده کرده اید.

شرکت در دوره های کارآموزی و شبکه سازی در طول تحصیل بسیار توصیه می شود. زیرا شما را در مسیری هدایت می کند. که پس از فارغ التحصیلی شانس بهتری برای جذب در موقعیت های شغلی بهتر داشته باشید.

برای انواع تخصص های مدیریت مورد نیاز در مشاغل گوناگون، گرایش های مختلفی در دوره MBA طراحی شده است. اغلب نام گذاری این گرایش ها بر اساس حوزه کاری است که دانش آموختگان هر زمینه در آن مشغول به کار می شوند.

در ادامه به معرفی 27 زمینه شغلی می پردازیم که در گرایش های دوره MBA مورد توجه قرار گرفته اند و دانش آموختگان آنها را جذب می نمایند:

تجزیه و تحلیل کسب و کار
تجزیه و تحلیل کسب و کار یکی از پردرآمدترین گرایش های دوره ام بی ای است که در مدارس کسب و کار آموزش داده می شود. مدرک ام بی ای با گرایش تجزیه و تحلیل کسب و کار طیف گسترده ای از گزینه های شغلی تخصصی را به دانش آموختگان ارائه می دهد. که شامل متخصصین برآورد هزینه، تحلیلگران مالی، متخصصان آماری و تحلیلگران تحقیقات بازاریابی می شود.

تجزیه و تحلیل کسب و کار مطالعه سیستماتیک داده های تولید شده از طریق عملیات و منابع آماری است. دانش آموختگانی که در دوره ام بی ای تجزیه و تحلیل کسب و کار فارغ التحصیل می شوند، به بررسی عمیق مدل ها و روندهای پیش بینی کننده آینده کسب و کار می پردازند. تا بینش لازم را برای پیشبرد تجارت به دست آورند.

فناوری اطلاعات در دوره ام بی ای
فناوری اطلاعات یک گرایش تخصصی در دوره MBA است که به دانش آموختگان این امکان را می دهد تا در پست های شغلی مانند معماران شبکه، تحلیلگران سیستم، مدیران پایگاه داده، توسعه دهندگان وب، تحلیلگران امنیتی و توسعه دهندگان نرم افزار استخدام شوند.

املاک و مستغلات و گرایش های دوره MBA
مدیریت حرفه ای کسب و کار با گرایش املاک و مستغلات یکی از پردرآمدترین گرایش های دوره MBA است. متخصصان مدیریت املاک و مستغلات به عنوان ارزیاب، محقق عملیات، تحلیل گران سرمایه گذاری و مدیران انجمن های اجتماعی کار می کنند. همچنین ممکن است به عنوان متخصصان فروش یا سرمایه گذاران خصوصی مشغول به کار شوند.

کارآفرینی و دوره MBA
فارغ التحصیلان دوره MBA که در زمینه کارآفرینی تخصص دارند، به فرصت های شغلی زیادی دسترسی خواهند داشت که خلاقیت، نوآوری و شجاعت فرد را به کار می گیرد. کارآفرینان از نظر پیشرفت و بهبود مشاغل و ایجاد شغل نقش مهمی در اقتصاد دارند.

دانش آموخته دوره MBA کارآفرینی، به عنوان یکی از پردرآمدترین گرایش های MBA، می‌تواند به عنوان یک مدیر سطح متوسط، مشاور فروش، مشاور تجاری، گزارشگر تجاری یا متخصص در حوزه تحقیق و توسعه، در موقعیت شغلی خوبی قرار بگیرد.

ارتقای شغلی برای افرادی که دارای مدرک MBA با گرایش کارآفرینی هستند به بستر آن کسب و کار و شرایط اختصاصی کارآفرین بستگی دارد. سازمان های غیرانتفاعی به مدیران و متخصصان کسب‌ و کار نیاز دارند که مهارت‌ های لازم برای اداره یک کسب ‌و کار را داشته باشند و در عین حال، روند پیشرفت در راستای تحقق مأموریت منحصر به‌ فرد سازمان غیرانتفاعی را حفظ کنند.

کارآفرینان اجتماعی اغلب کسب و کاری را انتخاب می‌کنند که چالش برانگیز است یا چندان محبوب نیست، زیرا از روحیه متفاوتی با سایر مدیران برخوردارند.

اقتصاد و دوره MBA
آن دسته از افرادی که از دوره مدیریت حرفه ای کسب و کار با گرایش اقتصاد فارغ التحصیل می شوند، مسیرهای شغلی مختلفی برای انتخاب پیش روی خود دارند. گرایش اقتصاد MBA فرصت های شغلی متعددی را در اختیار دانش پذیر قرار می دهند که موجب شده این گرایش، به یک زمینه تخصصی پردرآمد در MBA تبدیل شود.

فرصت های شغلی موجود برای کسانی که دارای مدرک ام بی ای با این گرایش هستند شامل متخصص تحقیقات بازار، مشاور اقتصادی، مدیر حقوق و دستمزد، تحلیلگر سرمایه و بودجه، تحلیلگر سیاست های اقتصادی، مدیر امور مالی و غیره است.

استراتژیک و ام بی ای
فارغ التحصیلان MBA با گرایش تخصصی استراتژیک، می توانند به بازار کار وسیعی از مشاغل پردرآمد دسترسی داشته باشند. مدیریت استراتژیک یکی از پردرآمدترین گرایش های MBA است که تا کنون طراحی شده است.

دانش آموختگان این رشته می توانند به عنوان مشاوران شرکت و تحلیلگران مدیریت، مدیران برنامه ریزی رویداد، متخصصان آموزش و مدیران منابع انسانی کار کنند. برخی از فارغ التحصیلان ام بی ای با این گرایش نیز در حوزه های مرتبط با حسابداری، امور اداری، عملیات، مالی و تحقیقاتی مشغول به کار می شوند.

امور مالی
کسب مدرک ام بی ای با گرایش مالی اغلب به عنوان یک روش مطلوب و یکی از پردرآمدترین گرایش های MBA در دسترس برای علاقمندان به مدیریت تلقی می شود. دانش آموخته دوره MBA مالی می‌تواند در بسیاری از بخش‌های مختلف اقتصاد… مانند بیمه، مدیریت ثروت، مالیات، امور مالی بین‌المللی یا برنامه‌ریزی مالیاتی، مشاغل مفیدی پیدا کند.

همچنین به تعداد زیادی از موقعیت های کاری مانند مدیریت عملیات، تجزیه و تحلیل، تدارکات، سرپرست فروش، توسعه محصول و مشاوره دسترسی خواهد داشت.

مدیریت نوآوری
مدیریت نوآوری یکی از سودآورترین گرایش های دوره ام بی ای محسوب می شود. مدیران نوآوری وظیفه دارند در زمینه برخی از عملکردهای تجاری و برنامه ریزی در یک شرکت فعالیت داشته و پاسخگو باشند. مدیران نوآوری بر نویسندگان تبلیغات، گرافیست ها و مدیران تبلیغاتی نظارت می کنند. و به شکلی خلاقانه بر رویه های شرکت (اغلب در بازاریابی، مدیریت پروژه یا توسعه برند)  تاثیر ویژه ای می گذارند.

امنیت سایبری / حفاظت اطلاعات
به عنوان یکی از پردرآمدترین زمینه های تخصصی در مدیریت حرفه ای کسب و کار، دوره MBA مدیریت اطلاعات یا حفاظت اطلاعات فرصت های شغلی مختلفی را پشتیبانی می کند. که فارغ التحصیلان می توانند از میان آنها مناسب ترین شغل را برای خود انتخاب کنند.

یک دانش آموخته ام بی ای امنیت اطلاعات، واجد شرایط لازم برای پست های شغلی از قبیل مدیر سیستم، تحلیلگر امنیت شبکه، مدیر فایروال، عیب یاب شبکه، مدیر امنیت و تحلیلگر سیاست امنیت اطلاعات است.

مدیریت سرمایه گذاری
یک مدیر سرمایه گذاری بر تصمیمات سرمایه گذاری نظارت داشته و پیش بینی و کنترل نتایج یک روند سرمایه گذاری را انجام می دهد. برای فارغ التحصیلان دوره MBA سرمایه گذاری، این مدرک یکی از پردرآمدترین گرایش های MBA است.

مدیران سرمایه گذاری همچنین به عنوان مدیران سرمایه یا مدیران پورتفولیو شناخته می شوند. مدیران سرمایه باید امانت دار یک سازمان باشند، زیرا عملکرد و منافع پورتفولیوی سرمایه گذاری سازمان مقدم بر منافع خودشان است.

دوره ام بی ای گرایش تجارت بین الملل
فارغ التحصیلان دوره MBA تجارت بین الملل یا کسب و کار بین الملل می توانند در گزینه های شغلی مختلفی مشغول به کار شوند. مدرک ام بی ای گرایش تجارت بین الملل درآمد بالایی را نصیب دارنده آن می کند. و موقعیت های شغلی نظیر مدیر ریسک، مدیر حسابرسی، مدیر فروش، مدیر امور دولتی، مدیر تدارکات و مدیر تحلیل تجاری را برای وی فراهم می سازد.

گرایش بازاریابی دوره ام بی ای
گرایش بازاریابی یکی از پردرآمدترین گرایش های تحصیلی در دوره ام بی ای است. مدیران بازاریابی وظیفه دارند با مدیریت مناسب منابع بازاریابی شرکت، بر تلاش های بازاریابی شرکت نظارت کنند. مدیران بازاریابی همچنین در تحقق یک ایده بازاریابی مشارکت می‌کنند. که شامل ایجاد استراتژی‌های بازاریابی و ابتکارات قیمت‌گذاری با هدف نهایی به حداکثر رساندن فروش و سود شرکت است.

امنیت داخلی
آن دسته از افرادی که در ام بی ای امنیت داخلی فارغ التحصیل می شوند، پس از فارغ التحصیلی، فرصت های شغلی متعددی را پیش روی خود خواهند دید که شامل طیفی از مشاغل مرتبط با اجرای قانون همچون سرپرستان مهاجرت، متخصصان و مدیران امنیتی، مدیران گارد امنیتی و پلیس، و شاغلین در بخش های امنیتی، مبارزه با کلاه برداری، اطلاعات، مبارزه با مواد مخدر و امثال این ها است.

مدیریت ریسک
فارغ التحصیلان MBA مدیریت ریسک در شناسایی و تعیین کمیت ریسک کسب و کار تخصص دارند. این گرایش به عنوان یکی از پردرآمدترین گرایش های ام بی ای، برای مشاغلی همچون حسابداری، بودجه بندی، مشاوره مالی و حسابرسی کاربرد دارد. مدیران بحران و ریسک از مدل سازی کامپیوتری برای پیش بینی استفاده می کنند.

مدیریت پروژه
فارغ التحصیلان ام بی ای مدیریت پروژه، در چندین حوزه تخصص پیدا می کنند و می توانند وارد صنایع و بازارهای کاری مختلفی شوند. مدیران پروژه تلاش های متخصصان مشغول به کار برای تکمیل یک پروژه بزرگ را که شامل فناوری اطلاعات، پایداری، محوطه سازی، امنیت، ساخت‌ و ساز، معماری و فناوری ارتباطات و غیره است، هماهنگ می کنند.

دوره ام بی ای گرایش مدیریت پروژه یکی از پردرآمدترین تخصص های MBA در بازار تجارت قرن بیست و یکم است. متخصصان MBA مدیریت پروژه دارای عناوین شغلی مانند مدیران عملیات، مدیران ساخت و ساز و مدیران پروژه هستند.

مدیریت عمومی کسب و کارها
یکی از محبوب ترین دوره های مدیریت حرفه ای کسب و کار که مدیران تمایل دارند در آن آموزش ببینند، دوره ام بی ای عمومی است. این دوره که آموزه های آن پاسخگوی نیاز طیف وسیعی از مدیران در مشاغل گوناگون است، مهارت هایی مانند تفکر انتقادی، حل مساله و مدیریت ریسک را به فراگیران آموزش می دهد.

این مهارت ها به دانش آموختگان کمک خواهد کرد تا در پست های مدیریتی و اداری در انواع مختلفی از سازمان ها همچون مدیر توسعه کسب و کار یا مدیر بحران و کنترل ریسک سازمان مشغول به کار شوند.

منابع انسانی
مدیریت منابع انسانی یکی از محبوب ترین گرایش های MBA است. این دوره به دانش پذیران کمک می کند تا مهارت های خود را در زمینه مدیریت منابع انسانی ارتقا دهند و در عین حال، درک بهتری از مدیریت کسب و کار، استراتژی و سایر موضوعات مرتبط با تجارت به دست آورند.

این افراد با آموزش مباحثی همچون رفتار سازمانی، مذاکره، قوانین تجارت و مدیریت مالی، می توانند برای مشاغلی همچون مدیر منابع انسانی و مدیر آموزش های درون سازمانی درخواست دهند.

مدیریت عملیات و زنجیره تامین
دوره MBA مدیریت عملیات، مهارت های تحلیلی دانش پذیران را توسعه می دهد و به آنها می آموزد که چگونه از مدل ها و سیستم های ریاضی استفاده کنند. این دانش به فارغ التحصیلان آتی اجازه می دهد تا ضمن کاهش هزینه های تولید، کیفیت محصولات و خدمات را بهبود بخشند.

تجزیه و تحلیل تجاری، مدل سازی ریاضی، لجستیک داده، تجزیه و تحلیل و تفسیر و استراتژی عملیات، تعدادی از سرفصل های این دوره هستند. فارغ التحصیلان ام بی ای در مدیریت عملیات می توانند به عنوان تحلیلگر زنجیره تامین، مدیر عملیات، مدیر تدارکات یا مدیر زنجیره تامین مشغول به کار شوند.

تغییر و رفتارشناسی
فارغ التحصیلان ام بی ای مدیریت تغییر یا رفتار شناسی، عناوین شغلی مختلفی در بخش های تجاری و دولتی دارند. بسیاری از رفتارشناسان عملیاتی به عنوان روانشناس صنعتی یا سازمانی یا مشاور شرکتی کار می کنند.

مدیران تغییر و رفتارگرایان عملیاتی مسئولیت استخدام کارمندان، آموزش، مسائل ارگونومیک و مدیریت عملکرد و غیره را بر عهده دارند. یک مشاور متخصص در رفتار سازمانی، ساختار سازمان را در جستجوی مناطقی که نیاز به بهبود دارند ارزیابی می کند.

گردشگری و مهمان نوازی
فارغ ‌التحصیلان ام بی ای گردشگری یا مهمان‌نوازی، عموماً در یکی از این دو حوزه کار می‌کنند: صنعت خدمات غذایی و اقامتگاه، یا صنعت سرگرمی، تفریح ​​و هنر. دانش آموخته MBA با گرایش مهمان نوازی یا گردشگری پس از اتمام این دوره مدرکی معتبر دریافت خواهد کرد. که می تواند پس از اشتغال برای او درآمد بالایی به ارمغان بیاورد.

امور ورزشی
متخصصان مدیریت ورزشی که دارای مدرک MBA هستند، به عنوان یک مدیر ورزشی، یک بازاریاب، یک متخصص تبلیغاتی، یک توزیع کننده / خرده فروش، یا یک برنامه ریز رویداد، به موقعیت های شغلی جذابی دسترسی دارند.

آنها همچنین می توانند به عنوان مربی، مدیر عملیات یا نماینده ورزشی مشغول به کار شوند. دوره ام بی ای ورزش، امور تربیت بدنی را یک کسب و کار و یک صنعت پولساز می داند. که می تواند جریان درآمدی بالایی داشته باشد.

مراقبت های بهداشتی
دوره MBA مدیریت درمانی یا مراقبت های بهداشتی یک دوره تحصیلی بسیار باارزش است که به دانش آموختگان اجازه می دهد در پست هایی همچون مدیران خدمات بهداشتی یا پزشکی مشغول به کار شوند.

بیشتر فارغ التحصیلان این گرایش هنگام ورود به دوره، دارای تجربه حرفه ای مراقبت های پزشکی و بالینی هستند. مدیران مراقبت های درمانی در خانه های سالمندان، بیمارستان ها، سازمان های غیر انتفاعی، و مراکز مراقبت ویژه و غیره کار می کنند.

امور زیست محیطی و حفظ پایداری
مدیران محیط زیست و مدیران حفظ پایداری یا توسعه پایدار، با مهارت هایی در زمینه های پیشگیری از آلودگی، کاهش انرژی، حفاظت از محیط زیست، حذف زباله، بازیافت و حقوق بشر و امثال آنها، دوره تحصیلی خود را به پایان می رسانند.

پایداری به یک اولویت برای سازمان های دولتی تبدیل شده است، و بسیاری از شرکت ها در بخش خصوصی نیز به مدیران توسعه پایدار نیاز دارند.

گرایش حسابداری دوره ام بی ای
دانش آموختگان MBA با گرایش حسابداری به طیف گسترده ای از گزینه های شغلی در بسیاری از صنایع دسترسی دارند. آنها می توانند به عنوان مدیر مالیات، حسابرس، حسابدار رسمی، متخصصان مالیاتی، تحلیلگر بودجه، بازرس یا برنامه ریز مالی مشغول به کار شوند. حسابداران حرفه ای در کسب و کار مسئول پیش بینی، بودجه بندی و عملکردهای حسابرسی در یک شرکت یا سازمان هستند.

مدیریت دولتی
دارندگان مدرک MBA مدیریت دولتی مشاغل ارزشمندی را به عنوان بازرس گمرک، مدیر بخش، بازپرس جنایی، مدیر شهری، بازپرس خصوصی یا مشاغلی در بخش های دولتی به دست می آورند.

مدیریت بین المللی
دوره MBA مدیریت بین المللی یکی دیگر از گرایش های محبوب در مدیریت حرفه ای کسب و کار است. این دوره در درک تفاوت های میان فرهنگی و نیاز سازمان های بین المللی یا چند ملیتی برای انطباق رویکرد خود با کشورها و بازارهای مختلف به دانش آموختگان کمک می کند.

در این دوره علاوه بر سرفصل های عمومی دوره MBA، به مطالعه موضوعاتی مانند تجزیه و تحلیل تجاری، مسئولیت اجتماعی شرکت ها، مدیریت بین المللی، اقتصاد جهانی، چهارچوب حقوقی و مالیاتی بین المللی، حسابداری بین المللی و موارد دیگر پرداخته می شود.

دانش آموختگان این گرایش پس از فارغ التحصیلی، می توانند از بین فرصت های کاری متعددی مانند مدیر بازاریابی، مدیر فروش و تحلیلگر ارشد تجارت شغلی برای خود برگزینند.

مدیریت مهندسی
دوره MBA مدیریت مهندسی به دانش پذیران می آموزد که چگونه با در نظر گرفتن مفاهیم، شیوه ها و سیستم های مهندسی، تصمیمات تجاری بهتری بگیرند. دانش پذیران یاد می گیرند که چگونه راه ‌حل های مهندسی مختلف را مقایسه کنند، ریس ‌ها را ارزیابی کنند، و فرآیندهایی را اجرا کنند که عملکرد سازمان ها را در حوزه های پیشرفته فنی و مهندسی بهبود می بخشد.

موضوعاتی مانند نوآوری و رهبری، استراتژی های تحقیق، اندازه گیری عملکرد، روش های تولید، توسعه محصول، طراحی تجربه، چرخه حیات سیستم ها و مشابه این ها در دوره ام بی ای مدیریت مهندسی مورد مطالعه قرار می گیرد. دانش آموختگان فرصت های شغلی متعددی مانند مهندس پروژه یا مشاور مهندسی پیش رو خواهند داشت.

با MBA در این مشاغل استخدام شوید!

بهترین گرایش های MBA

نمی توان به طور قطع گفت کدام گرایش دوره MBA بهتر است. تمام گرایش های رشته MBA ایجاد ارزش می کنند. و شما را در ارتقای شغلی یا یافتن یک شغل بهتر با درآمد بالاتر یاری می کنند. تنها موضوعی که اینجا مطرح می شود، این است که کدام گرایش MBA برای شما مناسب تر است.

برای یافتن گرایش مناسب MBA برای خود باید پاسخ چند سوال را بیابید؛ مانند این ها:

 • قدم بعدی که می خواهم در حرفه ام بردارم چیست؟
 • آیا مطمئن هستم که می خواهم به این مسیر شغلی ادامه دهم؟ به دنبال تغییر هستم؟
 • اگر بخواهم تغییری ایجاد کنم، کدام گرایش تخصصی MBA می تواند به من کمک کند تا به آنجا برسم؟
 • آیا بودجه من با شهریه گرایش MBA مورد نظرم مطابقت دارد؟
 • آیا می خواهم فقط روی مطالعه تمرکز کنم؟ یا می خواهم در حین تحصیل به کار ادامه دهم؟
 • اگر بخواهم همچنان مشغول به کار باشم، آیا دوره MBA پاره وقت یا آنلاین برای من مناسب است؟
 • سایر دانش آموختگان دوره MBA در مورد این گرایش چه نظری دارند؟دنیای کسب و کار برای افرادی که می خواهند از آن سود ببرند و از ریسک کردن و قبول مسئولیت نمی ترسند، بسیار جذاب است. چه بخواهید در یک شرکت بین المللی مدیر شوید، چه بخواهید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید و چه به فکر این باشید که تنها موقعیت شغلی فعلی خودتان را بهبود ببخشید، دوره MBA یک انتخاب عالی است که به شما کمک می کند تا:
 • دانش خود را گسترش دهید
 • مهارت های خود را تقویت کنید
 • با فعالان کسب و کار و کارفرینان هم فکر با خودتان ملاقات کنید
 • یاد بگیرید که چگونه با موقعیت های تجاری از دیدگاه های مختلف برخورد کنید

دوره عمومی MBA یا گرایش های محبوب تر آن مانند مالی، بازاریابی، مدیریت، استراتژی، اقتصاد و فناوری اطلاعات، تنها روی چند موضوع محدود و خاص تمرکز نمی کنند. هدف این دوره ها این است که در نهایت، شما را به یک مدیر کسب و کار موفق تبدیل کند و حمایت لازم را برای برداشتن گام های بعدی توسط شما در حرفه خودتان ارائه دهد.

موسسه علوم و فنون تهران ارائه دهنده دوره مدیریت حرفه ای کسب و کار با چندین گرایش پر کاربرد و محبوب، سابقه آموزش دانش آموختگان موفق زیادی را در کارنامه خود دارد. جهت دریافت مشاوره در خصوص مشاغلی که می توانید پس از اتمام تحصیل در دوره MBA اخذ نمایید، و اینکه کدام دوره ام بی ای برای شما مناسب تر است، می توانید با شماره تلفن 90008000 تماس حاصل نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *