ایده شرکت در دوره DBA ممکن است ترسناک به نظر برسد. اما می تواند گزینه ای عالی برای زنان شاغل باشد که به دنبال پیشرفت شغلی خود هستند. مدرک DBA یک مدرک حرفه ای است که به شما در توسعه مهارت های مدیریت، رهبری و استراتژیک کمک می کند. دوره DBA همچنین می تواند به شما در مدیریت پروژه ها و سازمان های پیچیده کمک کند.

یک نظرسنجی نشان می دهد که بیش از 71.5 میلیون زن شاغل در ایالات متحده در سال 2021 وجود داشته است که حدود 2.5 میلیون بیشتر از رقم در سال 2020 است. و دریافت مدرک DBA می تواند برای زنان ایجاد مزیت رقابتی و امکان رشد و ترقی در شغل را ایجاد کند. به این شکل که پتانسیل شغلی خود را به حداکثر برسانند و مهارت های سازمانی خود را بهبود ببخشند.

چرا DBA برای زنان شاغل یک گزینه مناسب است؟

مدرک DBA برای زنان شاغل

مدرک دکترای مدیریت کسب و کار می تواند به شما در پیشرفت شغلی کمک کند. مدارک دوره DBA همچنین در دانشگاه به دلیل دقت علمی و رویکرد عملی آنها ارزشمند است. بهترین چیز در مورد گرفتن مدرک DBA این است که بتوانید پایگاه دانش و مهارت خود را در زمینه ای که به آن علاقه دارید گسترش دهید و برای آن پول دریافت کنید. با این مدرک می توانید در چندین صنعت و زمینه از جمله بازاریابی، امور مالی، کارآفرینی، قانون، سیاست عمومی و روابط دولتی کار کنید. این نشان می دهد که چرا DBA یک انتخاب مناسب برای زنان شاغل است.

فرض کنید، برای مثال، شما در زمینه بازاریابی کار می کنید و می خواهید تمام اصول تئوری و عملی بازاریابی را بیاموزید. عاقلانه است که به دنبال مدرک DBA در زمینه بازاریابی باشید تا بتوانید آنچه را که آموخته اید در آینده شغلی خود به کار ببرید. مدرک DBA بازاریابی به ویژه در بازار کار بازاریابی و تبلیغات بسیار ارزشمند است. شما در مورد چگونگی ایجاد کمپین های بازاریابی موثر، اندازه گیری اثربخشی آنها و حرکت از آنجا در زمانی که آنها کار نمی کنند، یاد خواهید گرفت.

مزایای مدرک DBA برای زنان شاغل

دوره DBA به شما فرصتی برای توسعه مهارت های تخصصی می دهد
وقتی دوره دکترای کسب و کار را دنبال می کنید، اجازه دارید روی یک موضوع خاص کار کنید. در نتیجه، می‌ توانید مهارت‌ های تخصصی را توسعه دهید که به شما امکان می‌ دهد روی حوزه خاصی از رشته خود تمرکز کنید. در حالی که اگر مسیر شغلی شما از قبل مشخص شده باشد، ممکن است اهمیت چندانی نداشته باشد، در هنگام تغییر مسیر یا رفتن به یک رشته جایگزین می تواند بسیار مهم باشد.

زنان اغلب در مسیر شغلی خود به دلیل تبعیض و تعصب با موانعی روبرو هستند. داشتن دانش تخصصی در مورد رشته انتخابی شما تضمین می کند که کسانی که در غیر این صورت ممکن است بر اساس جنسیت یا نژاد قضاوت کنند، اکنون تصمیمات خود را بر اساس صلاحیت ها قرار خواهند داد.

DBA به شما امکان می دهد در سازمان خود رهبر شوید
مدرک DBA به شما امکان می دهد در سازمان خود رهبر شوید. در نتیجه، می‌ توانید بر جهت‌دهی سازمان خود تأثیر گذاشته و تأثیر مثبتی بر آن داشته باشید. یک زن شاغل با مدرک DBA برای مشاغل مدیریتی آمادگی بهتری خواهد داشت. زیرا سطح دانش بالاتری در مورد شیوه ها و استراتژی های تجاری دارد. علاوه بر این، او یاد خواهد گرفت که چگونه این دانش را در موقعیت های دنیای واقعی به کار گیرد.

با مدرک DBA، زنان می‌توانند ثابت کنند که اگر فرصت‌های برابر فراهم شود، هیچ مانعی وجود ندارد که نتوانند بر آن‌ها غلبه کنند. سال 2020 دوازدهمین سال متوالی بود که تعداد زنان در طی دوره دکترا در ایالات متحده از مردان بیشتر بود. به ازای هر 100 مردی که مدرک دکترا می گرفتند، حدود 113 زن فارغ التحصیل بودند. در سال 2020، از 76000 مدرک دکترا، حدود 40000 مدرک به نامزدهای زن اعطا شد که به بیش از 53٪ رسید.

این دوره در بین همکاران و مشتریان برای شما اعتبار ایجاد می کند
دریافت مدرک DBA می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و عزت نفس شما را بهبود بخشد. اگر یک زن شاغل هستید، پیدا کردن زمان برای ادامه تحصیل در مقطع پیشرفته ممکن است دشوار باشد. با این حال، دلایلی وجود دارد که چرا برای بسیاری از زنان تکمیل دکترا در مدیریت کسب و کار (DBA) ارزش زمان و تلاش آنها را دارد.

اولین دلیل این است که می توانید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. به عنوان مثال، هنگام شروع برنامه DBA، ممکن است در مورد صحبت کردن در طول بحث های کلاس یا بیان نظرات در طول پروژه های گروهی تردید داشته باشید. اما پس از چندین هفته شرکت در کلاس ها و بحث در مورد موضوعات به عنوان بخشی از تکالیف تیم، ممکن است احساس راحتی بیشتری داشته باشید تا افکار خود را در مقابل دیگران به اشتراک بگذارید.

دلیل دیگر این است که انجام این کار می تواند به زنان کمک کند در سازمان خود به رهبران قاطع تری تبدیل شوند. هنوز ممکن است زمان هایی وجود داشته باشد که کسی با ما مخالف باشد. با این حال، با تمرین قاطعیت از قبل در طول تحصیل در مدرسه، زمانی که این موقعیت‌ها پیش می‌آیند، آمادگی بهتری خواهیم داشت.

DBA می تواند امنیت شغلی شما را افزایش دهد و کمک کند در حرفه خود پیشرفت کنید
DBA یک مدرک پایانی است، به این معنی که بالاترین مدرکی است که می توانید در حوزه کسب و کار کسب کنید. پس از اخذ مدرک لیسانس و فوق لیسانس به سه سال مطالعه اضافی نیاز دارد. این آموزش اضافی به شما امکان می دهد دانش تخصصی در مورد رشته انتخابی خود به دست آورید و به شما کمک می کند تا به یک متخصص تبدیل شوید که می تواند دیگران را در سازمان رهبری کند.

DBA همچنین یک راه عالی برای آماده شدن برای تغییر شغل به یک صنعت دیگر است. این مدرک نشان می دهد که شما مهارت لازم برای موفقیت در محیط های جدید را دارید و بنابراین خود دلیلی است که چرا باید مدرک DBA را دریافت کنید.

به عنوان یک زن شاغل، مدرک DBA به شما کمک می کند تا در هر سازمانی موقعیتی در سطح بالا داشته باشید. علاوه بر این، مدرک مهارت های لازم برای مدیریت سازمان را در اختیار شما قرار می دهد. متأسفانه بر اساس مطالعات انجام شده، تنها 4.6 درصد از پست های سطح بالا در سازمان ها در سراسر جهان در اختیار زنان است. این بدان معناست که هنوز فضای زیادی برای زنانی وجود دارد که به دنبال برتری در زمینه های مربوطه خود هستند.

گذراندن این دوره شما را با دانش مبتنی بر تحقیق توانمند می کند
شما در موقعیتی منحصر به فرد برای درک تجربیات مردان و زنان هستید که به شما کمک می کند تصمیمات بهتری بگیرید. به عنوان مثال، یک زن شاغل با مدرک DBA می‌ توانید بر روی خطوط جنسیتی کار کنید و دانش بیشتری در مورد نحوه تلاقی جنسیت با سایر عوامل مانند نژاد، طبقه، فرهنگ و تمایلات جنسی کسب کنید. زن شاغل با شرکت در دوره DBA علاوه بر کسب این دانش که می تواند در زندگی شغلی و شخصی خود از آن استفاده کند، می تواند دیگران را که در معرض این ایده ها قرار نگرفته اند نیز آموزش دهد.

DBA ارزشمند است، زیرا می تواند به شما این فرصت را بدهد تا درآمد بیشتری داشته باشید
حقوق یک دارنده مدرک DBA بسیار بالاتر از حقوق کارشناسی ارشد، MBA یا حتی MS است. یک فارغ التحصیل DBA ممکن است بتواند حتی بیشتر از این حقوق به دست بیاورد، اگر آن را در یک مدرسه عالی مانند دانشگاه هاروارد یا دانشگاه استنفورد دنبال کرده باشد. این موسسات به دلیل تقاضای زیاد از کارفرمایان، برخی از پردرآمدترین دوره های مدرسه کسب و کار را در کشور دارند.

این دوره می تواند برای زنانی که می خواهند تغییرات سازمانی ایجاد کنند ارزشمند باشد
مدرک DBA می تواند برای زنانی که می خواهند تغییرات سازمانی ایجاد کنند ارزشمند باشد. همانطور که در بالا گفته شد، DBA یک مدرک حرفه ای پایانی است که به شما امکان می دهد در زمینه خود تدریس و تحقیق کنید. علاوه بر این، به این معنی است که پس از اتمام پایان نامه و فارغ التحصیلی با دکترا، می توانید نقش رئیس یا مدیر گروه یک سازمان را بر عهده بگیرید. در نتیجه، این موقعیت به شما قدرت بیشتری در سازمانتان می دهد و حتی ممکن است به شما اجازه دهد طرز فکر دیگران را در مورد شغل یا حرفه خود تغییر دهید. بنابراین توانایی ایجاد تغییر سازمانی یکی از دلایلی است که چرا باید به عنوان یک زن شاغل، دوره DBA را گذراند.

چرا DBA برای زنان شاغل یک گزینه مناسب است؟

مدرک دکترای مدیریت کسب و کار (DBA) می تواند فرصتی باورنکردنی برای یک زن شاغل فراهم کند

مدرک دکترای مدیریت کسب و کار (DBA) می تواند مزایای زیادی را ارائه دهد. به خصوص اگر شما یک زن شاغل هستید و می خواهید شغل خود را ارتقا دهید. شکی نیست که تقاضای زیادی برای افراد حرفه ای با این مدرک در بازار کار وجود دارد. دلیل آن ساده است. کارفرمایان می دانند که افراد دارای چنین مدارکی تجربه بسیار بیشتری نسبت به سایرین دارند، بنابراین احتمالاً در دراز مدت کارمندان ارزشمندتری خواهند بود.

اگر شما یک خانم شاغل هستید که می‌ خواهید مدرک DBA را کسب کنید، وقت آن است که از این فرصت باورنکردنی استفاده کنید. ارزشی که این مدرک به زندگی و حرفه شما اضافه می کند غیرقابل اندازه گیری است و ابزارهای مورد نیاز برای موفقیت در محیط رقابتی امروزی را در اختیار شما قرار می دهد. اجازه ندهید هیچ چیزی شما را از پیگیری این فرصتی که یک بار در زندگی پیش می آید، باز دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *