11 نکته مصاحبه استخدامی برای نوجوانان

11 نکته مصاحبه استخدامی برای نوجوانان

فهرست مطالب

ورود به محیط کار در دوران نوجوانی می تواند فرصت های زیادی را برای کمک به پیشرفت شغلی آینده در اختیار شما قرار دهد. برای استفاده حداکثری از مصاحبه استخدامی، مهم است که آماده باشید. در این مقاله، 11 نکته مصاحبه برای نوجوانان، نمونه سوالات و پاسخ هایی که باید در مصاحبه شغلی انتظار داشت و مزایای مصاحبه در دوران نوجوانی را به اشتراک می گذاریم.نکات مصاحبه استخدامی برای نوجوانان

آماده شدن برای مصاحبه استخدامی می تواند به افزایش اعتماد به نفس و کاهش اعصاب شما در روز مصاحبه کمک کند. در اینجا 11 نکته وجود دارد که می تواند به شما کمک کند برای مصاحبه بعدی خود آماده شوید:

1. توانایی های خود را درک کنید

قبل از مصاحبه، مهارت ها و تجربیات خود را در نظر بگیرید و اینکه چگونه با شرایط استخدامی مطابقت دارد. فهرستی از نقاط قوت، مهارت ها و دستاوردهای خود را که می خواهید در طول مصاحبه برجسته کنید، تهیه کنید. در نظر بگیرید که از دوستان، خانواده و معلمان خود نظر خود را در لیست خود بپرسید. این می تواند به شما کمک کند تا خودآگاه تر شوید و به شما اعتماد به نفس لازم برای صحبت در مورد توانایی های خود را در طول مصاحبه بدهد.

2. در مورد شغل و شرکت تحقیق کنید

بررسی شرح شغل و مسئولیت‌ها قبل از مصاحبه استخدامی می‌تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید مصاحبه‌گر چه چیزی از شما می‌خواهد. همچنین می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که چه سوالاتی را خودتان از مصاحبه کننده بپرسید. از وب سایت شرکت دیدن کنید تا به شما کمک کند تا بینشی از تاریخچه شرکت داشته باشید و موضوعات مورد بحث را در طول مصاحبه به شما ارائه دهد. رجوع به تحقیقات خود در طول مصاحبه به مصاحبه کننده اجازه می دهد تا بداند که شما علاقه مند به کار برای آنها هستید، زیرا برای درک آنها زمان گذاشته اید.

به عنوان مثال، می توانید بگویید: “من به صورت آنلاین متوجه شدم که شرکت شما پروژه XYZ را راه اندازی می کند. آیا با این موقعیت، فرصت کار روی این پروژه را خواهم داشت؟” این به مصاحبه کننده اجازه می دهد بداند که شما از پروژه های فعلی شرکت آگاه هستید و در عین حال علاقه خود را به آنها ابراز می کنید.

3. صلاحیت های خود را مشخص کنید

هنگامی که برای یک شغل درخواست می دهید، مهم است که در نظر داشته باشید که چگونه نقاط قوت و صلاحیت های شما با شرح شغل مطابقت دارد. این می تواند به شما کمک کند در طول مصاحبه بهتر آنها را صادقانه و با اطمینان توضیح دهید.

همچنین ممکن است فکر کردن به موفقیت‌های روزمره و نحوه نشان دادن صلاحیت‌های مرتبط شما مفید باشد. برای مثال، اگر مصاحبه‌کننده به دنبال فردی است که چند کاره قوی باشد، مثالی از نحوه انجام موفقیت‌آمیز فعالیت‌های مدرسه و خارج از برنامه برای او ارائه دهید. هنگامی که صلاحیت‌های خود را برای مصاحبه‌گر ذکر می‌کنید، به او کمک می‌کند تا بتواند توانایی‌هایی را که برای نقش به ارمغان می‌آورید تجسم کند.

4. رزومه خود را حفظ کنید

اگر تجربه کاری قبلی دارید، مهم است که مشخصات هر کدام را بدانید. این می تواند به شما کمک کند که در مورد هر تجربه بدون مراجعه به رزومه چاپی خود صحبت کنید. به عناوین استخدامی خود، شرکت هایی که در آن کار کرده اید، زمانی که برای آنها کار کرده اید و مسئولیت های شغلی خود توجه کنید. این می تواند به شما کمک کند تا مهارت ها و دانش مرتبطی را که از هر نقش به دست آورده اید، بهتر برجسته کنید.

5. مصاحبه های تمرینی انجام دهید

از دوستان یا خانواده خود بخواهید مصاحبه های استخدامی ساختگی با شما انجام دهند تا به شما در آمادگی کمک کنند. از آنها بخواهید سؤالات مصاحبه معمول و خاص شغلی را از شما بپرسند. این به شما امکان می دهد نحوه پاسخ‌دادن به هر سوال را تمرین کنید و می تواند به شما کمک کند در روز مصاحبه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

مصاحبه های تمرینی نیز می تواند به شما در تمرین آداب مصاحبه کمک کند. در طول مصاحبه، مهم است که بلوغ و حرفه ای بودن خود را به نمایش بگذارید. این به مصاحبه کننده اجازه می دهد بداند که شما برای استخدام حرفه ای آماده هستید. دست‌دادن محکم، حفظ تماس چشمی و تشکر از مصاحبه کننده را تمرین کنید.

مصاحبه استخدامی نوجوانان

6. چیزهای لازم را آماده کنید

قبل از مصاحبه، چند کپی از رزومه، نامه پوششی، نمونه کارها و فهرستی از مراجع ایجاد کنید تا در صورت درخواست مصاحبه کننده، آنها را بخواهید. اگرچه ممکن است درخواست خود را به صورت الکترونیکی ارسال کرده باشید، اما مدیر استخدام ممکن است آنها را در روز مصاحبه در اختیار نداشته باشد. رونوشت‌های شما چیزی برای رجوع به آن‌ها می‌دهد و می‌تواند به هدایت کلی مصاحبه کمک کند.

در صورتی که مصاحبه استخدامی شما با گروهی از افراد باشد، حتما چندین نسخه به همراه داشته باشید. همچنین ممکن است همراه داشتن یک دفترچه یادداشت و خودکار برای یادداشت برداری در طول مصاحبه مفید باشد. این می تواند به شما کمک کند پس از پایان مصاحبه نکات کلیدی را به خاطر بسپارید.

7. پرسش ها و پاسخ های معمول مصاحبه را آماده کنید

در طول مصاحبه، مدیر استخدام از شما سوالات عمومی و شغلی می پرسد. به صورت آنلاین تحقیق کنید تا به شما در درک سوالات رایج مصاحبه استخدامی که ممکن است بپرسند کمک کند. در مورد پاسخ خود به هر سوال فکر کنید. این می تواند به شما کمک کند در روز مصاحبه با سهولت بیشتری به آنها پاسخ دهید.

8. تعیین کنید که چه چیزی بپرسید

در پایان مصاحبه استخدامی، مدیر استخدام از آنها می پرسد که آیا سؤالی دارید. این یک فرصت عالی برای پرسیدن سوالات مرتبط با نقش و شرکت است. قبل از مصاحبه، آنچه را که می‌خواهید از مصاحبه‌کننده بپرسید که نتوانستید به صورت آنلاین پاسخی برای آن پیدا کنید، در نظر بگیرید. پرسیدن سوال نیز راهی عالی برای تکرار علاقه مداوم شما به نقش است. در اینجا چند سوال وجود دارد که باید از مصاحبه کننده بپرسید:

  • محیط کار چگونه است؟
  • بخش مورد علاقه شما در مورد کار در اینجا چیست؟
  • مراحل بعدی در فرآیند مصاحبه چیست؟
  • آیا برای تصمیم گیری در مورد استخدام به چیزهای بیشتری از من نیاز دارید؟

9. تصمیم بگیرید چه بپوشید

وقتی برای یک موقعیت مصاحبه می کنید، لباس‌پوشیدن برای نقش مهم است. از قبل کمد لباس خود را در نظر بگیرید و یک لباس حرفه ای پیدا کنید که برای لباسی که کارمندان فعلی شرکت می پوشند مناسب باشد. مطمئن شوید که لباس شما صیقلی و بدون چین و چروک است، زیرا می تواند نشان دهنده اهمیت این کار برای شما باشد.

اگر مطمئن نیستید که چه بپوشید، لباس‌های غیررسمی تجاری بپوشید. اجناس مناسب برای این استایل عبارتند از کت بلیزر، بلوز، لباس یا دامن حرفه ای، شلوار و پیراهن مجلسی یقه دار.

10. نحوه رسیدن خود را مشخص کنید

قبل از مصاحبه استخدامی، اطمینان حاصل کنید که حمل و نقل قابل اعتماد به محل مصاحبه دارید. اگر خودتان رانندگی نمی‌کنید، مهم است که سواری پیدا کنید که بتواند به موقع شما را به آنجا برساند. مراقب ترافیک باشید و از قبل، وضعیت پارکینگ را بررسی کنید. برنامه ریزی کنید که 15 دقیقه زودتر بیایید زیرا به مصاحبه کننده نشان می دهد که مهارت های مدیریت زمان قوی دارید و به وقت او احترام می گذارید.

اگر از شخصی مانند والدینتان سواری دریافت کردید، مطمئن شوید که به تنهایی وارد اتاق مصاحبه می شوید. این به شما امکان می‌دهد بدون کمک شخص ثالث برای خود و شرایط خود صحبت کنید. همچنین به مصاحبه کننده نشان می دهد که شما به اندازه کافی بالغ هستید تا بتوانید کار حرفه ای را انجام دهید.

11. یک یادداشت تشکر بنویسید

همیشه ایده خوبی است که یک یادداشت تشکر را ظرف 24 ساعت پس از مصاحبه استخدامی از طریق ایمیل ارسال کنید. یادداشت باید ساده و بدون خطا باشد.چرا مصاحبه استخدامی برای نوجوانان ارزشمند است؟

مصاحبه های شغلی می تواند برای رشد حرفه ای و شخصی شما ارزشمند باشد. آنها فرصتی برای شما هستند تا مهارت های خود را ارتقا دهید و تجربیات مربوطه را برای استفاده در آینده شغلی خود به دست آورید. در اینجا چند راه برای اطمینان از مصاحبه های استخدامی در دوران نوجوانی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند برای آینده خود آماده شوید:

مسئوليت. داشتن یک مصاحبه استخدامی می تواند به شما کمک کند مسئولیت پذیری خود را بهبود ببخشید. زیرا شما مسئول حضور به موقع و تعامل با متخصصان در زمینه خود هستید. هنگامی که شما مسئول اعمال خود در حرفه حرفه ای خود هستید، می تواند به شما کمک کند در جنبه های مختلف زندگی شخصی خود نیز مسئولیت پذیرتر شوید.
تمرین مصاحبه. داشتن مصاحبه می تواند به شما کمک کند در مصاحبه های آینده راحت تر و مطمئن تر باشید. هرچه تمرین بیشتری کسب کنید، آنها راحت تر خواهند شد و بیشتر می دانید که برای مصاحبه بعدی خود چه انتظاری دارید.
رزومه ساخت و تجربه کار. اگر مصاحبه شما موفقیت آمیز باشد و کار را بدست آورید، می تواند تجربه کاری به شما بدهد که می تواند به ساخت رزومه و نمونه کار شما کمک کند.
مهارت های بهبودیافته. داشتن یک مصاحبه استخدامی به شما این امکان را می دهد که مهارت های خود را تقویت کنید. این می تواند به شما کمک کند مهارت های ارتباطی، بین فردی، مدیریت زمان و گوش‌دادن فعال خود را بسازید.
شبکه سازی. یک مصاحبه استخدامی می تواند به شما کمک کند تا ارتباطات ارزشمندی ایجاد کنید که می تواند به پیشرفت شغلی شما کمک کند.

نظر شما برای ما مهم است

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TBS در کنار شماست …

جهش سودآوری در کسب و کار خود با فراگیری به روزترین متدهای مدیریت بیزینس

ارتباط با ما : 90008000