بازار کار دانشگاه مطالعات مدیریت مانهایم آلمان در شرکت ها

بازار کار دانشگاه مطالعات مدیریت مانهایم آلمان در شرکت ها


دانشگاه مطالعات کاربردی مدیریت در شهر مانهایم آلمان در شهر مانهایم در ایالت بادن – وورتمبرگ کشور آلمان واقع شده است. این دانشگاه برگزارکننده دوره های مدیریتی و دوره های کسب و کار است. فارغ التحصیلان این دانشگاه از فرصتی استثنایی برای اشتغال در بازار کار آلمان برخوردارند. زیرا این دانشگاه همکاری های گسترده ای با شرکت های بزرگ آلمانی و بین المللی در جهت توسعه بازار کار مدیریت در آلمان ایجاد کرده است.

ارتباط قوی با دنیای تجارت، سنگ بنای رویکرد این دانشگاه است و مزایایی را برای اشتغال دانشجویان فراهم می کند. دانشجویان دانشگاه مطالعات مدیریت مانهایم آلمان در طول دوره های تحصیلی خود، تجربیات عملی ارزشمندی را جمع آوری می کنند. این دانشگاه کیفیت برنامه های تحصیلی خود را بهینه می کند و کسب و کارهای گوناگون در آلمان و حتی سایر کشورها، می توانند استعدادهای جوان را بر اساس نیازهای خود جذب کنند.

شرکت های متعددی با ارائه فرصت های کارآموزی و فرصت های شغلی به دانش آموختگان این دانشگاه، به تقویت بازار کار مدیریت آلمان برای فارغ التحصیلان مدیریت پرداخته‌اند.


اینجا را هم ببینید: دوره کارشناسی ارشد MBA آلمان (ویژه دارندگان مدرک MBA علوم و فنون تهران)


دوره کارشناسی ارشد MBA آلمان

مزایای تحصیل در دانشگاه مطالعات مدیریت مانهایم آلمان از نظر بازار کار

 • آموزش مدیریت به شیوه عمل گرا و مهارتی
 • دوره های کارآموزی تخصصی در هر بخش از دوره
 • آشنایی با شبکه سازمان های همکار
 • برقراری ارتباطات مهم در دنیای تجارت آلمان
 • آزادی در انتخاب زمینه حرفه ای اشتغال
 • تنظیم الزام آور قراردادهای شغلی تنها در صورت خواست هر دو طرف قرارداد
 • مربیگری شغلی برای آشنایی با بایدها و نبایدهای بازار کار مدیریت آلمان
 • پشتیبانی در یافتن دوره کارآموزی یا موقعیت شغلی
 • برگزاری کلاس های زبان آلمانی
 • و…

دانشگاه مطالعات کاربردی مدیریت در مانهایم آلمان با شرکت ها و سازمان های بسیار زیادی همکاری شغلی دارد که اسامی و مشخصات تعدادی از این شرکت ها در ادامه آمده است:

شرکت ها و سازمان های همکار با دانشگاه مطالعات کاربردی مدیریت مانهایم

آلیانتس (Allianz)

بازار کار مدیریت آلمان در شرکت آلیانتس

آلیانتس یک شرکت خدمات مالی آلمانی است که دفتر مرکزی آن در شهر مونیخ قرار دارد. خدمات ارائه‌شده در این شرکت بسیار متنوع است، اما تمرکز ویژه ای بر ارائه خدمات حوزه بیمه دارد. در سال 2010 شرکت آلیانتس دوازدهمین شرکت بزرگ خدمات مالی در جهان بود و در فهرست سال ۲۰۱۰ مجله فوربس در رتبه ۲۳ از بزرگترین شرکت‌های جهان قرار داشت. این شرکت هم‌ اکنون به‌ عنوان سومین شرکت خدمات مالی و بانکداری جهان شناخته می‌ شود.

فعالیت های کمپانی آلیانتس به 5 بخش اصلی با مدیریت مستقل ارائه می شود و از شرکت های تابعه آن می توان به این ها اشاره کرد:

 • پیمکو، شرکت خدمات مالی آمریکایی چندملیتی که به‌ عنوان بزرگ ترین شرکت در زمینه مدیریت سرمایه‌ گذاری در جهان شناخته می‌شود
 • شرکت بیمه فرانسوی آلیانتس
 • اویلر هرمس، شرکت خدمات مالی فرانسوی چند ملیتی فعال در حوزه بیمه
 • کومرتس‌ بانک، دومین بانک بزرگ در کشور آلمان

آپفل (Apfel)

شرکت آپفل تولیدکننده تجهیزات و محصولات فلزی مورد نیاز کارخانجات است که بیش از 30 سال سابقه فعالیت دارد. بهینه سازی روش های عملیاتی، افزایش ظرفیت ذخیره سازی و بهره وری و به حداقل رساندن دسترسی به اصول راهنما از اهداف این شرکت در توسعه تجهیزات کارخانه است. این شرکت با دانشگاه مطالعات کاربردی مدیریت مانهایم آلمان همکاری شغلی دارد و می تواند جزو بازار کار های مناسب مدیریت در آلمان باشد.

دیسکاورجی (Discovergy)

همکاری شغلی دانشگاه مدیریت مانهایم آلمان با سازمان دیسکاورجی

شرکت دیسکاورجی ارائه دهنده راه حل های هوشمند اندازه گیری برای مشتریان خصوصی و تجاری در آلمان است. این شرکت که دفتر مرکزی آن در آخن است، در سال 2009 تأسیس شد. طیف خدمات آنها شامل توسعه کنتورهای هوشمند، عملکرد کنتورها و همچنین شفافیت دقیق مصرف در پورتال های وب و برنامه ها است. علاوه بر این، دیسکاورجی همچنین برای بهینه سازی مصرف و هزینه ها، توصیه های فعالی را برای تغییرات تعرفه و دستگاه به مشتریان خود ارائه می دهد.

دلتا سیستم تکنولوژی

(DELTA Systemtechnik)

دلتا سیستم تکنولوژی

دلتا سیستم تکنیک متخصصان فناوری اطلاعات و کارمندان و پرسنل سازمانی را به سازمان ها معرفی می کند و در تامین منابع انسانی سازمان ها فعالیت دارد. این شرکت آلمانی با شرکت های مطرحی همچون لنوو، اچ بی و مایکروسافت همکاری داشته و بازار کار خوبی برای مدیریت در آلمان ایجاد کرده است. شرکت دلتا سیستم تکنیک با دانشگاه مطالعات کاربردی مدیریت مانهایم آلمان همکاری دارد.

کانویستا (Convista)

همکاری شرکت کانویستا و دانشگاه مانهایم آلمان

کارشناسان شرکت کانویستا به شرکت ها در سراسر جهان در زمینه فناوری اطلاعات و تجارت مشاوره می دهند. به عبارتی، کانویستا شریک کسب و کارها برای تحول دیجیتال است. این شرکت می تواند موقعیت هایی استثنایی را برای اشتغال و رونق بازار کار حوزه مدیریت در آلمان ایجاد کند. با این حال، این شرکت در سراسر دنیا شعبه های متعددی دارد.
ConVista Consulting یکی از شرکت های پیشرو در بخش IT و مشاوره کسب و کار است. این شرکت با رویکرد کل نگر خود، طیف وسیعی از خدمات را برای پشتیبانی از فرآیندها، روش‌ ها و فناوری‌ های مشتریان ارائه می دهد و با مشتریان خود برای اجرای استراتژی های تجاری و بهینه سازی فرآیندها از طریق یکپارچه سازی و توسعه نرم افزار کار می کند. علاوه بر این، خدمات مدیریت پروژه، کیفیت و تغییر را نیز ارائه می دهد.

سِما (CEMA)

بازار کار مدیریت آلمان در شرکت سما

شبکه سِما انجمن نمایندگی صنعت ماشین آلات کشاورزی اروپا است. سِما با 11 انجمن ملی عضو، هم شرکت های بزرگ چند ملیتی و هم شرکت های کوچک و متوسط اروپایی فعال در این بخش را نمایندگی می کند. شرکت‌ های سِما طیف وسیعی از ماشین‌ آلات را تولید می‌ کنند که هر فعالیتی را در این زمینه، از بذر تا برداشت و همچنین تجهیزات مدیریت دام را پوشش می‌ دهند. این شرکت با همکاری مشترک با دانشگاه مطالعات مدیریت مانهایم آلمان، می تواند از موقعیت های شغلی مناسب برای فارغ التحصیلان این دانشگاه محسوب شود.

میشلن (Michelin)

همکاری شغلی شرکت میشلن با دانشگاه مطالعات مدیریت مانهایم آلمان

میشلن یک شرکت چند ملیتی فرانسوی است که در زمینه تولید تایر فعالیت دارد. این شرکت صاحب امتیاز اختراعات متنوعی از قبیل لاستیک قابل جابجایی، پنیریل (لاستیک برای متروهای لاستیکی) و تایر رادیال است. این شرکت همچنین تایرهایی را برای شاتل های فضایی، هواپیما، خودرو، تجهیزات سنگین، موتور سیکلت و دوچرخه تولید می کند. در سال 2012، این گروه 166 میلیون تایر در 69 مرکز واقع در 18 کشور تولید کرد.

کافی پارتنر (Kaffee Partner)

کافی پارتنر

کافی پارتنر با بیش از 70000 مشتری در تمام صنایع، توزیع‌کننده دستگاه های قهوه ساز و رهبر بازار در عرضه قهوه به سازمان های کوچک و متوسط است. این شرکت دستگاه های قهوه ساز خودکار و مقرون به صرفه را با کیفیت بالا و خدمات کامل به مشتریان اجاره می دهد و مجموعه وسیعی از دستگاه ها و لوازم جانبی قهوه را در اختیار مشتریان خود می گذارد. عمده مشتریان این شرکت در کشورهای آلمان، اتریش و سوئیس هستند. دانش آموختگان مدیریت دانشگاه مطالعات کاربردی مدیریت مانهایم آلمان می توانند با این شرکت همکاری شغلی داشته باشند.

آی بی (iB)

همکاری آی بی و دانشگاه مانهایم آلمان

شرکت بین المللی iB یکی از بزرگ ترین ارائه دهندگان خدمات در زمینه جوانان، فعالیت های اجتماعی و آموزشی در آلمان است. این برنامه از کودکان، نوجوانان، بزرگسالان و شهروندان سالخورده در داشتن یک زندگی مسئولیت‌پذیر – صرف نظر از منشأ، مذهب یا ایدئولوژی آنها – حمایت می‌ کند. اصل راهنمای این سازمان «تقویت انسانیت» انگیزه و جهت گیری برای کارکنان است. یکی از شعبه های این سازمان در ایالت بادن وورتمبرگ آلمان واقع شده است. خدمات این شرکت را می توان در دو حوزه مددکاری اجتماعی و آموزش حرفه ای طبقه بندی کرد.

اِم اِل پی (MLP)

MLP و دانشگاه مانهایم آلمان

دانش آموختگان دانشگاه مطالعات کاربردی مدیریت مانهایم آلمان می توانند از بازار کار ایجاد شده در این شرکت مشغول شوند. اِم اِل پی یک شرکت آلمانی است که خدمات مالی، به ویژه مشاوره برنامه ریزی مالی شخصی ارائه می دهد. این مرکز در ویسلوخ، بادن-وورتمبرگ واقع شده است. MLP بر ارائه مشاوره خدمات مالی در حوزه های ارائه بازنشستگی، مدیریت دارایی و مدیریت ریسک به گروه های مرفه فارغ التحصیلان دانشگاهی و مشتریان ثروتمند تمرکز دارد. بیشتر بیمه های واسطه ای این شرکت شامل بیمه های عمر، از کارافتادگی، سلامت و مستمری می شود.


اینجا را هم ببینید:

کارشناسی ارشد در آلمان را بدون سفر به آلمان بگیرید! (ویژه دارندگان مدرک MBA علوم و فنون تهران)


کارشناسی ارشد در آلمان

آیا بازار کار دانشجویان و فارغ التحصیلان مدیریت دانشگاه مطالعات مدیریت آلمان محدود به شرکت های گفته‌شده است؟

همکاران شغلی و آموزشی دانشگاه مطالعات کاربردی مدیریت مانهایم آلمان بسیار بیشتر از این موارد است. از سایر شرکت های همکار با این دانشگاه که فرصت های شغلی خوبی برای فارغ التحصیلان مدیریتی فراهم می آورند، می توان اسامی زیر را نام برد:

در مجموع تحصیل در این دانشگاه امتیازات فوق العاده ای را برای دانشجویان خود فراهم می کند. بنابراین به لحاظ بازار کار مدیریت، در کشور آلمان و میان سازمان های بین المللی یک گزینه فوق العاده برای ادامه تحصیل است.

ثبت امتیاز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *