پیش نیاز DBA | مهارت های پیش از شروع دوره دی بی ای

پیش نیاز DBA مهارت های پیش از شروع دوره دی بی ای
آیا به دنبال ارتقای شغل تجاری خود به بالاترین سطوح هستید؟ اگر چنین است، ممکن است به فکر کسب دکترای مدیریت کسب و کار (DBA) باشید. یک برنامه DBA که برای متخصصان با تجربه ای طراحی شده‌است که به دانش عمیق تری نیاز دارند تا تفاوت واقعی ایجاد کنند، می تواند شما را در موقعیتی قرار دهد که رهبر مهمی در صنعت خود باشید. دکتر ایوان دال، هماهنگ کننده دانشکده DBA کالج مدیریت و پتانسیل انسانی دانشگاه والدن، می گوید: «کسب مدرک DBA گام بزرگی نسبت به دریافت مدرک کارشناسی ارشد یا MBA است. توانایی شما در درک، تجزیه و تحلیل، تحقیق، نوشتن واضح، تفکر انتقادی و ارائه شفاهی ایده های خود بسیار بهبود می یابد. کسب مدرک DBA درهای زیادی را به روی من باز کرده است که قبل از تبدیل شدن به یک دانشجوی دکترا نمی‌ توانستم تصور کنم. من پیشنهادهای شغلی، فرصت های سخنرانی، افزایش حقوق و احترام را پس از این دوره تجربه کرده‌ام.»

فهرست مطالب

پیش نیاز های مهارتی دوره DBA چیست؟ اگر بخواهیم از این دوره بیشترین دستاورد را کسب کنیم باید چه ویژگی هایی را در خودمان پرورش دهیم؟ تکمیل دوره دکترای مدیریت کسب و کار و بهره مندی از مزایای آن در صورتی امکان پذیر است که چند مهارت مهم را در خودتان پرورش دهید.

آیا به دنبال ارتقای شغل تجاری خود به بالاترین سطوح هستید؟ اگر چنین است، ممکن است به فکر کسب دکترای مدیریت کسب و کار (DBA) باشید. یک برنامه DBA که برای متخصصان با تجربه ای طراحی شده‌است که به دانش عمیق تری نیاز دارند تا تفاوت واقعی ایجاد کنند، می تواند شما را در موقعیتی قرار دهد که رهبر مهمی در صنعت خود باشید.

دکتر ایوان دال، هماهنگ کننده دانشکده DBA کالج مدیریت و پتانسیل انسانی دانشگاه والدن، می گوید:

«کسب مدرک DBA گام بزرگی نسبت به دریافت مدرک کارشناسی ارشد یا MBA است. توانایی شما در درک، تجزیه و تحلیل، تحقیق، نوشتن واضح، تفکر انتقادی و ارائه شفاهی ایده های خود بسیار بهبود می یابد. کسب مدرک DBA درهای زیادی را به روی من باز کرده است که قبل از تبدیل شدن به یک دانشجوی دکترا نمی‌ توانستم تصور کنم. من پیشنهادهای شغلی، فرصت های سخنرانی، افزایش حقوق و احترام را پس از این دوره تجربه کرده‌ام.»


چه مهارت هایی به عنوان پیش نیاز برای شرکت در دوره DBA لازم است؟

سوال این است: آیا آنچه برای موفقیت در یک برنامه برتر DBA لازم است را دارید؟ در اینجا چهار مهارت ضروری برای شما آورده‌شده است:

کنجکاوی

کنجکاوی اغلب به‌عنوان یکی از مهم‌ ترین مهارت‌ ها در کسب‌ و کار مدرن ذکر می‌شود. همچنین یکی از مهم‌ ترین مهارت‌ها برای هر کسی است که مدرک دکترا یا DBA می‌ گیرد. اگر کنجکاو نیستید، احتمالاً در دوره‌های پیشرفته‌ ای که عمیقاً به ایده‌ های پیچیده می پردازند، با مشکل مواجه خواهید شد. این دوره ها نیاز به تفکر انتقادی دارند که با انگیزه پرسش “چرا؟”ها و “چه می شود اگر…”ها تحریک می شود.

کنجکاوی شدید برای ارائه پایان نامه در دوره DBA هم مورد نیاز است. در دوره DBA مدارس کسب و کار معتبر، شما لازم است تا یک مشکل واقعی کسب و کار را بررسی کنید و یا با مطالعه یک سازمان در دنیای واقعی و مربیگری آن سازمان برای بهبود عملکرد و/یا غلبه بر چالش ها) پایان نامه خود را ارائه دهید.

در تمام دوره های DBA، هرچه کنجکاوتر باشید، بیشتر می‌توانید یاد بگیرید و تفکر شما اصیل‌ تر خواهد بود. این، پیش نیاز کلیدی تکمیل یک دوره دکترای حرفه ای موفق است.

تمرکز، یکی از پیش نیاز های اساسی موفقیت در دوره DBA

در تجارت، غیر معمول نیست که به طور همزمان در چندین جهت فعالیت کنید. و احتمالاً یاد گرفته‌اید که برای انجام هر کار معناداری، باید بتوانید این شلوغی ها را هماهنگ کنید و روی مهم‌ ترین کار تمرکز داشته باشید. تمرکز، یک مهارت کلیدی است و اگر به آن تسلط داشته باشید، در دوره دکترا به خوبی آموزش خواهید دید.

هنگامی که در حال شرکت در دوره های کسب و کار پیشرفته مانند DBA هستید، باید بتوانید برای مدت زمان قابل توجهی تمرکز کنید تا دانش جدید و مهارت های تحقیقاتی حیاتی به دست آورید. و هنگامی که دوره خود را شروع می کنید، باید بتوانید به طور جدی بر روی هر مرحله از فرآیند تمرکز کنید.

پیش نیاز DBA  مهارت های پیش از شروع دوره دی بی ای

فداکاری

کسب دکترای مدیریت کسب و کار مستلزم آن است که روز به روز، ماه به ماه به آن ادامه دهید. اگر می‌ خواهید به طور هم زمان تمام وقت کار کنید و/یا مسئولیت‌ های خانوادگی را بر عهده بگیرید، باید به اندازه کافی متعهد باشید که بتوانید تحصیلاتتان را با بقیه تعهدات خود متعادل کنید. خوشبختانه، با آموزش آنلاین، یافتن این تعادل بیش از گذشته امکان پذیر است.

هنگامی که یک دوره DBA آنلاین را انتخاب می کنید، نیازی نیست که حتما در محوطه مدرسه کسب و کار خود باشید. شما می توانید از هر جایی که هستید، دوره آموزشی خود را از طریق اینترنت تکمیل کنید. این می تواند به شما کمک کند مسئولیت های خود را بهتر مدیریت کنید. به جای شرکت در کلاس ها در زمان های ثابت در طول روز، برنامه DBA آنلاین به شما امکان می دهد زمان حضور در کلاس را انتخاب کنید. این ویژگی این امکان را فراهم می‌کند که دوره تحصیلی را با سایر مسئولیت‌ها تطبیق دهید.

انعطاف پذیری و توانایی نوشتن

مسیر کسب مدرک دکترای کسب و کار (DBA) به ندرت یکنواخت و یکسان است، زیرا پروژه های مختلفی در آن وجود دارد. باید زمان زیادی را به تحقیق، نوشتن یا آماده شدن برای دفاع از پروپوزال یا پروژه خود اختصاص دهید. برای تکمیل موفقیت آمیز این دوره آموزشی، باید در انطباق با شرایط موجود مهارت داشته باشید و بتوانید برنامه و تمرکز خود را متناسب با نیازهای DBA تغییر دهید.

نوشتن آکادمیک می تواند برای برخی افراد چالش برانگیز باشد، اما جزو پیش نیاز های دوره DBA است. برنامه ریزی منعطف دروس شما می تواند شما را برای رسیدگی به پروژه اصلی خود آماده کند. به علاوه، در یک دوره آنلاین، بسیاری از منابع – مانند کتابخانه و آموزش های تحقیق و نگارش دانشگاهی – به صورت 24 ساعته در دسترس هستند و به شما این امکان را می دهند که هر زمان که نیاز دارید، روی پروژه خود تمرکز کنید. اگر می‌خواهید شغل تجاری خود را ارتقا دهید، DBA می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. و یادگیری آنلاین می تواند این انتخاب را ممکن کند.سخن آخر

موسسه علوم و فنون تهران یک موسسه معتبر است که برنامه دکترای حرفه ای کسب و کار (DBA) را به صورت حضوری و آنلاین ارائه می دهد. با شرکت در این دوره، گزینه های شغلی خود را گسترش دهید و مدرک خود را به ساده ترین شکل ممکن و با برنامه ریزی انعطاف پذیر به دست بیاورید. جهت اطلاعات بیشتر می توانید با تلفن 90008000 تماس بگیرید.

نظر شما برای ما مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TBS در کنار شماست …

جهش سودآوری در کسب و کار خود با فراگیری به روزترین متدهای مدیریت بیزینس

ارتباط با ما : 90008000