«آموزش»مبنای علم آموزی، فناوری و نوآوری است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صبح روز شنبه 20 آذر با حضور در آیین زنگ پژوهش در تالار حافظ تهران، آغاز هفته پژوهش را تبریک گفت و با آرزوی رفع کامل بحران کرونا در جهان، امیدواری خود را در خصوص حضور قریب الوقوع دانش آموزان و دانشجویان در مراکز آموزشی و دانشگاهی عنوان کرد.

دکتر محمدعلی زلفی گل آموزش را بنیان علم آموزی، فناوری و نوآوری دانست و با نقل سخن رئیس جمهور که «سرمایه گذاری در آموزش و پرورش بهترین نوع سرمایه گذاری برای آینده کشور است» بر اهمیت برنامه ریزی صحیح برای فراگیران علم و دانش تاکید کرد.

وی همچنین با تایید سخنان دکتر پیمان صالحی، معاون پژوهشی وزارت علوم، بهترین نوع سرمایه گذاری را تقویت منابع انسانی معرفی نموده و این امر را مستلزم بهبود کیفیت و سرمایه گذاری در مراکز آموزشی دانست.

دکتر زلفی گل بر توجه بیشتر به عرصه آموزش عالی جهت علم پژوهی و مطالعات تطبیقی تاکید داشت و ارتباط تنگاتنگ آموزش و پژوهش، یعنی ارائه آموزش های پژوهش محور و پژوهش های مبتنی بر آموزش را بهترین شیوه برای آموزش عنوان کرد.

در این مراسم که به مناسبت اولین روز هفته پژوهش و فناوری سال 1400 برگزار شد، با حضور وزرای علوم و آموزش و پرورش از دانش آموزان پژوهشگر برتر تقدیر به عمل آمد.

 

منبع خبر: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.