اگر شما هم جزو افرادی هستید که دوست دارید تا با معامله در بازار ارزهای دیجیتال سودهای خوبی بدست بیاورید باید در نظر داشته باشید که معامله کردن بدون داشتن اطلاعات کافی، کاملا حرکت شانسی و مانند با چشم بسته راه رفتن است. ما در بازار رمزارزها پارامترهای مختلفی را داریم که بتوانیم با کمک آن‌ها تصمیم به خرید و فروش رمز ارزها بگیریم. تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال هردو به ما کمک میکنند تا داده ها و اطلاعات بیشتری را از روند جریان قیمت بازارهای مالی بدست بیاوریم و طبق آن تصمیم‌گیری کنیم. برای آموزش تحلیل تکنیکال بورس و آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال با ما همراه باشید.

مفهوم تحلیل تکنیکال

تجزیه و تحلیل فنی شامل استفاده از شاخص های ریاضی برای ارزیابی روندهای آماری برای پیش بینی جهت قیمت در بازار کریپتو است. این کار با نگاه کردن به تغییرات قیمت گذشته و داده‌های حجم معاملات انجام می‌شود تا مشخص شود بازار چگونه کار می‌کند و پیش‌بینی می‌کند که چگونه بر تغییرات قیمت در آینده تأثیر می‌گذارد.
روش‌های تحلیل تکنیکال بازارهای ارزهای دیجیتال را ارزیابی می‌کنند و فرصت‌های معاملاتی را از طریق روند قیمت و الگوهای مشاهد شده در نمودارها شناسایی می‌کنند. آنها بر این باور هستند که فعالیت های معاملاتی گذشته و تغییرات قیمت یک کریپتو، شاخص های ارزشمندی در تعیین قیمت و فعالیت آینده هستند.

آموزش تحلیل تکنیکال

آموزش تحلیل تکنیکال

بازار خودش تخفیف می دهد
هر چیزی در بازار که می تواند بر قیمت کریپتو تاثیر بگذارد در قیمت آن منعکس می‌شود. قیمت، هر آنچه را که باید در مورد یک دارایی رمزنگاری بدانید به شما نشان می دهد. برای تعیین حرکات قیمت دارایی کریپتو، لازم نیست عوامل اساسی را در نظر بگیرید.
مثلاً متوجه شدید که قیمت یک دارایی کریپتو در حال کاهش است. می توانید از اطلاعات موجود در نمودار مانند الگوی کندل استیک ها،‌ میزان کاهش قیمت و سایر اطلاعات فنی استفاده کنید تا بدانید در چنین زمانی سرمایه گذاری روی چنین کوینی بهتر است یا خیر.

قیمت در روند حرکت میکند
قیمت همیشه روندها را نشان می دهد، حتی در حرکات تصادفی بازار، صرف نظر از بازه زمانی که استفاده می کنید. کندل سبز و قرمز الگوی روند و جهت قیمت را نشان می دهد.
تحلیلگران معتقدند که قیمت ها از یک روند پیروی می کنند. یک حرکت قیمت در آینده به احتمال زیاد از یک روند ثابت پیروی می کند. روند قیمت می تواند صعودی، نزولی یا ثابت باشد.

تاریخ خود را تکرار می کند
دماهیت تکراری بازار کریپتو به این معنی است که تجزیه و تحلیل الگوهای قبلی می‌تواند به شما در پیش بینی حرکات آتی بازار کمک کند. فعالان بازار معمولاً واکنش‌های ثابتی نسبت به اتفاقات بازار در طول زمان نشان می‌دهند. اگرچه برخی از الگوهای نمودار مدت‌ها پیش شکل گرفت اند، اما همچنان مهم تلقی می شوند زیرا ممکن است دوباره تکرار شوند.

ماهیت تکراری بازار کریپتو به این معنی است که تجزیه و تحلیل الگوهای قبلی می‌تواند به شما در پیش بینی حرکات آتی بازار کمک کند. فعالان بازار معمولاً واکنش‌های ثابتی نسبت به اتفاقات بازار در طول زمان نشان می‌دهند. اگرچه برخی از الگوهای نمودار مدت‌ها پیش شکل گرفت اند، اما همچنان مهم تلقی می شوند زیرا ممکن است دوباره تکرار شوند.

 ابزارهای آموزش تحلیل تکنیکال بورس

شش ابزار و شاخص زیر معمولاً برای انجام تجزیه و تحلیل تکنیکال هنگام معامله ارزهای دیجیتال استفاده می شود.

نمودار کندل استیک
برخی از معامله گران نمودارهای کندل استیک را ترجیح می دهند؛ زیرا اطلاعات بیشتری در مورد حرکت قیمت نشان می دهند. هر کندل نشان دهنده حرکت بازار در بازه زمانی است که برای تجزیه و تحلیل روند قیمت استفاده می کنید. بنابراین، اگر در یک بازه زمانی چهار ساعته کار می کنید، هر کندل نشان دهنده حرکت قیمت هر چهار ساعت خواهد بود.
کندل ها از بدنه و شَدو تشکیل شده است. بدنه می تواند سبز (افزایش) یا قرمز (کاهش) باشد.

کندل های سبز نشان می دهد که یک معامله بالاتر از قیمت شروع آن بسته شده است. پایه قیمت شروع را نشان می دهد در حالی که قسمت کندل قیمت بسته شدن را نشان می دهد. از سوی دیگر، کندل های قرمز نشان می دهد که معاملات کمتر از قیمت شروع بسته شده است. شدو کندل استیک نشان می دهد که قیمت در بازه زمانی چقدر بالا و پایین بوده است. قله بالای شدو بالاترین قیمت را نشان می دهد، در حالی که نوک شدو پایه پایین ترین قیمت معامله را نشان می دهد.

خطوط حمایت و مقاومت
خطوط حمایت و مقاومت همانطور که از نامشان پیداست برای حمایت کردن از روند فعلی قیمت و مقاومت نسبت به تغییر روند استفاده میشود. اگر روند نموداری به سمت خط حمایت نزول پیدا کند، احتمالا دوباره افزایش می‌یابد. بالعکس، اگر نمودار حرکت قیمتی به سمت خط مقاومت افزایش پیدا کند احتمالا از آن عبور نمیکند و دوباره کاهش پیدا خواهد کرد.

خطوط روند
این خطوط برای ترسیم روند حرکت قیمت بازار استفاده می شوند و اشکال مختلفی دارند. معامله گران این خطوط روند متعددی را برای ترسیم الگوهای پیچیده تر ترسیم می کنند. خط روند یک خط واحد است که نقاط مختلف قیمت بالا و پایین را به هم متصل می کند. هرچه نقطه قیمت بیشتر به خط متصل شود، روند قوی تر است. ترسیم درست خط روند در تحلیل بازار،‌ بسیار مهم است.

میانگین متحرک
این اندیکاتور به شما کمک می کند روند قیمت را با در نظر گرفتن میانگین قیمت های گذشته یک دارایی کریپتو در یک دوره معین پیگیری کنید. شما می توانید دوره را به یک بازه زمانی مناسب برای تولید سیگنال های قابل اعتماد در نمودار معاملاتی زمان واقعی تنظیم کنید. میانگین های متحرک بینش هایی را در مورد جهت بازار ارائه می‌دهد و به تعیین قیمت ورود به یک سفارش معامله خوب کمک می کند. دو نوع متداول میانگین متحرک وجود دارد: میانگین متحرک ساده، که میانگین کل قیمت‌ها را در یک دوره خاص نشان می‌دهد، و میانگین متحرک نمایی، که جدیدترین قیمت‌ها را بدون در نظر گرفتن حرکات قبلی قیمت ترجیح می‌دهد. رایج ترین میانگین‌های متحرک مورد استفاده، میانگین های متحرک 10،20، 30،50، 100 و 200 روزه هستند.

شاخص قدرت نسبی (RSI)
RSI یک شاخص نوسانی است که نشان می دهد یک دارایی بیش از حد خرید شده است یا بیش از حد فروخته شده است. در محدوده 0 تا 100 اندازه گیری می شود. زمانی که ارزش RSI یک دارایی کریپتو زیر 30 باشد، بیش از حد فروش می شود و زمانی که مقدار RSI به بالای 70 می رسد، نشان دهنده قیمت دارایی بیش از حد خرید است. وضعیت بیش از حد خرید یک سیگنال فروش است، در حالی که وضعیت فروش بیش از حد نشان دهنده یک فرصت خرید بالقوه است.

باندهای بولینگر
این شاخص همچنین به شما کمک می کند تا حرکت قیمت دارایی ها را اندازه گیری کنید. باند معمولاً با استفاده از میانگین متحرک ساده 20 روزه با جمع و کم کردن یک انحراف استاندارد از میانگین متحرک اندازه گیری می شود. هنگامی که قیمت بازار بالاتر از باند بولینگر بالایی باشد، نشان دهنده خرید بیش از حد است و اگر پایین تر از باند پایین باشد، به عنوان بیش فروش در نظر گرفته می شود.

محدودیت های تحلیل تکنیکال
یکی از انتقادات اصلی به تحلیل تکنیکال این است که تاریخ دقیقاً به همان شکل تکرار نمی شود و تحلیل تکنیکال ممکن است دستخوش تغییر و بروزرسانی باشد. این منتقدان معتقدند الگوهای قیمت چندان مفید نیستند و نیاز به آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال دارد .
یکی دیگر از انتقادات علیه تحلیل تکنیکال این است که تنها در برخی موارد کار می‌کند و نتایج متناقضی ایجاد می کند. تحلیل تکنیکال نیز محدود به مطالعه الگوهای نمودار و روند بازار است. از جنبه مطالعه نحوه عملکرد یک جامعه کریپتو یا سایر عوامل اساسی که بر قیمت تأثیر می‌گذارند، غفلت می‌کند. تحلیل‌های تکنیکال تنها زمانی مرتبط و روشن‌تر می‌شوند که بازار به مسیر خاصی حرکت کند. نمی تواند حرکتی را پیش بینی کند که به تحلیل زمینه اساسی نیاز دارد.

آموزش تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال کافی نیست
ابزارها و شاخص های تحلیل تکنیکال فوق الذکر، افزودنی های مفیدی به استراتژی معامله ارز دیجیتال شما خواهند بود. بسیاری از معامله گران برای تصمیم گیری های تجاری به تحلیل تکنیکال تکیه می کنند. در واقع برخی فقط به تحلیل تکنیکال اعتقاد دارند. با این حال، ترکیب تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی یک رویکرد منطقی تر برای معاملات در نظر گرفت می شود.

تحلیل تکنیکال اطلاعاتی در مورد روندهای بازار به خصوص روندهای کوتاه مدت می دهد، در حالی که تحلیل بنیادی معمولاً اطلاعاتی را ارائه می دهد که می تواند استراتژی های سرمایه گذاری بلندمدت شما را راهنمایی کند. انجام تحلیل بنیادی همچنین شما را از احساسات کوتاه مدت بازار آگاه می کند. ترکیبی از تحلیل تکنیکال و فاندامنتال نتایج معاملاتی بهتری را به همراه خواهد داشت.
برای آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال و یا آموزش تحلیل تکنیکال بورس با شماره 90008000 تماس حاصل نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *