قبل از اینکه بتوانید تجارت در بازار فارکس (FX) یا همان بازار ارزهای بین الملل را شروع کنید، بسیار مهم است که یاد بگیرید فعالیت در این بازار چگونه است.

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

ورود به فارکس

ورود به فارکس و ثبت نام در یکی از کارگزارهای فارکس که بروکر (broker) نام دارند، محدودیت هایی دارد. به طور کلی فعالیت در فارکس در ایران تایید نشده است. اما راه هایی برای آن وجود دارد. چند نکته هست که با در نظر گیری آنها می توانید معامله گر ارزهای بین الملل شوید که آنها را به صورت ساده در ادامه این مطلب برایتان آورده ایم.

ضمنا تجارت ارزهای خارجی آنقدر هم که به نظر می رسد ساده نیست و چیزی فراتر از دانستن نرخ های معامله خرید و فروش است. اگر می خواهید بدانید فارکس چیست و اطلاعات کلی در مورد بازار ارزهای بین الملل به دست آورید، مطالعه مقاله زیر را نیز به شما توصیه می کنیم.

ورود به فارکس

تجارت در بازار فارکس

برای ورود به فارکس، یک بروکر انتخاب کنید
اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک لیست اولویت برای انتخاب کارگزار یا بروکر مناسب تهیه کنید. سه عامل مهم در اینجا عبارتند از:

  • انطباق با مقررات
  • نوع بازارهای ارزی دوگانه
  • ویژگی های حساب

به غیر از این، شما به مواردی مانند خدمات مشتری، جنبه های فنی پلتفرم و… نیز توجه کنید. البته در ایران، یک عامل از همه این ها مهم تر است: اینکه بروکر مورد نظرتان ثبت نام شما را به عنوان یک ایرانی تایید کند!

بزرگ ترین کارگزاری های فارکس دنیا به ویژه آنهایی که در آمریکا هستند یا تحت نظارت آمریکا قرار دارند، اجازه ثبت نام و فعالیت در فارکس را به ایرانیان نمی دهند. از طرفی، امکان اینکه با هویت فیک و تقلبی وارد این سیستم شوید وجود ندارد. بنابراین بهتر است در درجه اول، به دنبال بروکرهایی بگردید که به ایرانیان خدمات فعالیت در بازار فارکس را ارائه می دهند.

اگر در اینترنت جست و جو کنید، به فهرست هایی از نام های کارگزاران فارکس که ایرانیان از طریق آنها امکان ورود به فارکس را دارند، برخورد می کنید. پرسش از افراد مطلع و تحقیق در مورد ویژگی های هر کدام از آنها به کمک معامله گران قدیمی و افراد آگاه، می تواند شما را به سمت بهترین بروکر هدایت نماید.

در نهایت، فرم ثبت نام در کارگزار فارکس انتخابی شما یک فرم نسبتا ساده است. بنابراین می توانید با ورود اطلاعات خودتان در آن، فعالیت خود را در بازار ارزهای بین الملل شروع کنید.

معامله در فارکس را تمرین کنید
برخی از پلتفرم ها به شما اجازه می دهند تا یک حساب فارکس تمرینی (دمو) باز کنید. این به شما امکان می‌ دهد تا پیش از آن که وارد معاملات واقعی در این بازار شوید، به طور شبیه سازی‌شده در این بازار به معامله بپردازید. مبلغی که پس از ورود به فارکس، در حساب دموی شما وجود دارد پول واقعی نیست. اما می توانید از آن برای معامله استفاده کنید تا روش معامله گری در بازار ارزهای بین الملل را یاد بگیرید، آموخته های خود را آزمایش کنید. یا ببینید استراتژی های معاملاتی چگونه جواب می دهند.

این قابلیت به ویژه برای مبتدیان معامله گری و تجارت در فارکس که به تازگی در این بازار ثبت نام کرده اند، جذابیت دارد. بنابراین اگر برایتان مهم است که از این ویژگی بهره مند شوید، هنگام انتخاب بروکر مورد نظر خودتان بررسی کنید که آیا امکان ایجاد حساب دمو را دارد یا خیر.

محدودیت های خود را بشناسید
معمولا هر کارگزاری فارکس یک مبلغ حداقلی برای ورود و فعالیت نیاز دارد که با کارگزار دیگری متفاوت است. ممکن است سرمایه اولیه مورد نیاز شما حدود 100 دلار باشد، یا کمتر از آن. این بستگی به نوع حساب کاربری فارکس شما هنگام ثبت نام در بروکر دارد. مبلغ آن را می توانید در توضیحات هر کارگزار در وب سایت آن بخوانید.

ورود به فارکس

مانند هر نوع سرمایه گذاری دیگری، معاملات ارزهای بین الملل نیاز به سطحی از خویشتن داری، عدم عجله بی مورد و بررسی های دقیق دارد. ساده ترین راه برای اینکه از ضررهای بزرگ خود جلوگیری کنید، این است که از همان ابتدا برای خودتان محدودیت هایی قرار دهید. یک میزان حداقل سرمایه را، حداقل برای آغاز کار، تعیین کرده و با همان معاملات ارزی خود را انجام دهید. همیشه به حد سود و ضرر خود پایبند باشید و هرگز بیشتر از آن میزان که اگر از دست بدهید اتفاقی برایتان نمی افتد، سرمایه گذاری نکنید. و مهم تر از همه، از آموزش غافل نشوید.

 درک معاملات فارکس به مهارت های تخصصی معامله گری نیاز دارد. سرمایه گذاری در بازار ارزهای بین الملل درست مانند هر سرمایه گذاری دیگری، همراه با ریسک است. می تواند سودهای خوبی داشته باشد یا شما را با ضررهای زیادی رو به رو کند. آگاهی از این ریسک ها و آموزش قبل از ورود به فارکس و حین فعالیت در آن، شانس معاملات ضررده برای شما را به حداقل می رساند. اگر می خواهید در مورد دوره آموزش بازار ارزهای بین الملل و دوره بورس در موسسه علوم و فنون تهران اطلاعات بیشتری کسب کنید، می توانید با شماره 90008000 (بدون کد و رایگان) تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *