بهترین کتاب‌های روانشناسی

در دنیای روانشناسی مطالب تخصصی بسیار زیادی در رابطه با تمامی جنبه‌های یک کسب و کار از راه اندازی تا بهترین روش های مدیریت از دیجیتال مارکتینگ تا روش های بازاریابی و فروش بیشتر جمع آوری شده است.

در این مقاله سعی داریم گوشه‌ای از این مطالب را به شما معرفی کنیم.

کتاب Thinking Fast and Slow

نوشته دانیل کانمن

اگر می‌خواهید بفهمید مردم چگونه فکر می‌کنند و چگونه و چرا واکنش نشان می‌دهند، این مطلب را باید بخوانید. دانیل کانمن برنده جایزه نوبل اقتصاد است، اما این کتاب همه چیز درباره نحوه تفکر و واکنش مردم است.

البته در نظر داشته‌باشید که مطالعه این کتاب بسیار آسان نیست پس بهتر است برنامه ریزی کنید تا زمانی را برای مطالعه این مطلب صرف کنید. اما برای درک اینکه چرا ما کارهایی را انجام می دهیم، مطالعه این کتاب ارزشش را دارد.

بهترین کتاب های روانشناسی برای محل کار

کتاب Redirect by

نوشته تیموتی ویلسون

اگر می خواهید بدانید که چگونه می توانید تغییر دائمی و پایدار در رفتار خود یا رفتار شخصی که می‌شناسید ایجاد کنید، این کتابی است که باید بخوانید. ویلسون تحقیقات اخیر و اغلب بسیار شگفت‌انگیز در مورد مداخلات و درمان‌هایی را پوشش می‌دهد که منجر به تغییر واقعی افراد می‌شود. تغییر رفتار بصورت دائمی سخت است. این کتاب به شما می گوید که چه چیزی بر اساس تحقیق کار می کند و چه چیزی کار نمی کند.

کتاب Drive by Daniel Pink

واقعاً چه چیزی باعث انگیزه مردم می شود؟ این کتاب تحقیقات در مورد انگیزه های انسانی در چند سال اخیر را پوشش می دهد. به خوبی نوشته شده است و به راحتی خوانده می شود و برخی از باورهای دیرینه را نقد می کند.
گوریل نامرئی نوشته چابریس و سایمون، 2011 – چابریس و سایمون تحقیقات خود را توضیح می‌دهند که نشان می‌دهد چگونه آنچه ما فکر می‌کنیم می‌بینیم و تجربه می‌کنیم واقعاً آن چیزی نیست که آنجا وجود دارد. کتابی جالب در مورد اینکه چگونه خودمان را فریب می دهیم.

کتاب چگونه تصمیم می‌گیریم

نوشته جونا لرر

کتاب چگونه تصمیم می گیریم کتاب فوق العاده ای در میان لیست بهترین کتاب های روانشناسی برای محل کار است. این کتاب مورد علاقه من با موضوع تصمیم گیری است. بعد از نوشتن کتاب طراحی وب منتشر شد: چه چیزی باعث می‌شود آنها کلیک کنند؟ یا می‌توانستم بارها از این کتاب در کتابم نقل قول می‌کردم. این کتاب کوچکی است و تحقیقات زیادی در آن انجام شده است، و کاملاً خواندنی است. اگر می‌خواهید چگونگی و چرایی تصمیم‌گیری انسانی را بدانید، بسیار توصیه می‌شود.

بهترین کتاب های روانشناسی برای محل کار

کتاب Stumbling on Happiness

نوشته دن گیلبرت

در لیست بهترین کتاب های روانشناسی برای محل کار این کتاب بسیار خواندنی و جالب است که واقعاً درباره شادی نیست، بنابراین عنوان را کاملاً درک نمی‌کنم. برای من عمدتاً در مورد خاطره گذشته و پیش بینی آینده و تحقیق در مورد اینکه چقدر در مورد گذشته و آینده دقیق یا نادرست هستیم. این پر از تحقیقات جذاب است، اما به روشی بسیار خواندنی نوشته شده است.

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *