چگونه زندگی شغلی شادتری داشته باشیم؟

برای موفقیت در زندگی، باید کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید! بنابراین، اگر به خاطر خود شغل، همکار یا رئیستان از رفتن به سر کار می ترسید، باید تغییری ایجاد کنید تا مطمئن شوید که کارتان را دوست دارید. شما نمی‌خواهید به بازنشستگی نزدیک شوید و از تمام حرفه خود پشیمان شوید! به گزارش یاهو تیم سندرز، مدیر اجرایی ارشد سابق: «افرادی که عاشق کاری هستند که انجام می‌دهند، دوست دارند چیزهای جدید یاد بگیرند، با افراد جدید ملاقات کنند، و آنچه را که می‌شناسند با دیگران به اشتراک بگذارند و زندگی شغلی شادتر دارند.

یک شرکت موفق , یک تجارت با فروش بالا ,یک کسب و کار پرسود همگی حاصل زندگی شغلی شاد مدیر و کارکنان ست.

ایجاد روابط قوی حیاتی است
موفق ترین افراد تمایل به داشتن روابط قوی در داخل و خارج از محل کار دارند. آنها واقعاً به اطرافیان خود اهمیت می‌دهند و بدون انتظار هیچ چیز کمک خود را ارائه می دهند. بنابراین، اگر در ابتدای کار خود هستید، سعی کنید با کسانی که در مسیر شما قرار دارند پیوند برقرار کنید. هرگز نمی دانید چه زمانی به کمک یا مشاوره آنها نیاز خواهید داشت!

زندگی شغلی شادتر

داشتن ذهنیت مثبت همه چیز است
اگر تا به حال متوجه نشده اید، افراد منفی در زندگی به جایی نمی رسند! برای موفقیت، باید نگرش مثبت داشته باشید. اگر روز بدی را سپری می‌کنید، اجازه ندهید که مانع موفقیت شما شود. شما باید با یک ذهنیت مثبت ادامه دهید.

از اشتباهات خود درس بگیرید
هیچ کس کامل نیست، و شما ممکن است در مقطعی از حرفه خود مرتکب اشتباه شوید. این یک بخش اساسی از فرآیند یادگیری و پیشرفت شما به عنوان یک فرد حرفه ای است، بنابراین وقتی در محل کار اشتباه می کنید، احساس بی ارزشی نکنید. در عوض، از آن درس بگیرید و از آن به عنوان فرصتی برای انجام کارهای بهتر در دفعه بعد استفاده کنید.

تسلیم نشوید
همانطور که گفتیم، وقتی شرایط سخت می شود، نباید تسلیم شوید. شما باید به خود ایمان داشته باشید، چالش را بپذیرید و بر آن غلبه کنید. خارج از منطقه راحتی خود حرکت کنید و به خودتان فشار بیاورید تا کاری متفاوت انجام دهید و موفق شوید! زمانی که از سد ترس عبور کنید احساس رضایت بیشتری در نقش خود خواهید داشت.

بدن خود را برای سوخت رسانی به ذهن خود تامین کنید
موفقیت از درون شروع می شود، بنابراین برای داشتن ذهنی سالم و فعال، باید بدنی سالم و فعال نیز داشته باشید. برای موفقیت، باید مراقب سلامتی خود باشید و مراقب آنچه مصرف می کنید باشید! اگر چه گهگاهی خوب است، اما باید وعده‌های غذایی سالم و متعادل بخورید تا مطمئن شوید که انرژی لازم برای کار با حداکثر ظرفیت خود را دارید.

زندگی اجتماعی خود را خصوصی نگه دارید
اگر کسی هستید که زندگی می‌کند تا موفقیت های خود را در رسانه های اجتماعی پست کند، پس در اشتباه هستید! زندگی کنید تا ارتباطی حیاتی با دیگران برقرار کنید، به جای اینکه زندگی کنید تا عکسی با ارزش داشته باشید. اگرچه داشتن یک حضور اجتماعی قوی مفید است، قبل از اینکه بتوانید آنها را در پلتفرم های آنلاین خود به اشتراک بگذارید، باید زمان بیشتری را برای ایجاد روابط کلیدی صرف کنید.

هرگز یادگیری را متوقف نکنید
با چنین دنیای پر سرعتی، ادامه رشد و توسعه با روندهای جدید و نوظهور ضروری است. حتی اگر مدیر عامل یک شرکت هستید، هرگز نباید یادگیری و دریافت اطلاعات جدید را متوقف کنید. به عنوان مثال، ایلان ماسک را در نظر بگیرید: او بخش زیادی از روز خود را به مطالعه و توسعه اختصاص می دهد تا مطمئن شود که یک قدم جلوتر از بقیه است و این واقعاً نتیجه داده است.

پیروزی های کوچک شایسته جشن گرفتن هستند
موفق به شکست دادن هدف فروش ماه گذشته شده اید؟ هر چقدر هم که رقم کوچکی باشد، شایسته تجلیل است! ما اغلب در دام مقایسه خود با دیگران و متقاعد کردن خود به این که آنچه به دست آورده ایم به اندازه کافی خوب نیست و باید بهتر عمل کنیم، می افتیم! با این اوصاف، ضروری است که یک قدم به عقب برداریم و هر از گاهی کمی به خودمان نگاهی کنیم.

کار گروهی، ضروری است.
موفقیت به عنوان یک تیم بسیار مهمتر از موفقیت فردی است. در حالی که ممکن است فکر کنید که می توانید به تنهایی به موفقیت های بزرگی دست یابید، بسیار در اشتباه خواهید بود. هنرمندان بزرگی که به اوج رسیده‌اند، یک شبکه قوی و واحد پشتیبانی در اطراف خود داشتند. آنها افرادی را دارند که به آنها الهام می‌دهند و ایده‌هایی را برای کمک به پیشبرد و بهبود هنرشان ارائه می‌دهند.

از شکست ها نترسید
در مقطعی از حرفه خود، ممکن است شغلی را تحمل کنید که اعتماد به نفس شما را از بین ببرد. چه رئیس بد، نقش اشتباه یا فرهنگ ضعیف شرکت، دلیلی وجود دارد که شما به خود شک کنید.

با این حال، مهم است که از شکست نترسید و در صورت وقوع از آن استقبال کنید. همانطور که در بالا ذکر شد، همه چیز در زندگی یک منحنی یادگیری است و شما باید بتوانید به شکست های خود به طور سازنده نگاه کنید و از آنها به نفع خود استفاده کنید.

هیچ چیزی به صورت رایگان ارائه نمی شود
به طور کلی، هیچ چیزحاضر آماده به شما داده نمی شود و برای موفقیت باید سخت کار کنید. برای مثال، اگر به دنبال کار هستید، نباید انتظار داشته باشید که مشاغل به سراغ شما بیایند. در عوض، باید تلاش کنید تا به دنبال نقش‌هایی در شرکت‌هایی باشید که آن‌ها را تحسین می‌کنید و زمانی را صرف آماده‌سازی درخواست خود کنید تا اطمینان حاصل کنید که فرصت شغلی در آنجا دارید.

زندگی شغلی شادتر با انجام چند نکته ساده!

هیچ پلی را نسوزانید
اگر شغلی را ترک می‌کنید که از آن متنفر هستید، می‌توانید به راحتی آن را رها کنید و به رئیس‌تان بگویید که واقعاً در آخرین روزتان درباره او چه فکر می‌کنید، اما هرگز نمی‌دانید چه زمانی ممکن است مسیرهایتان دوباره به هم برسند! برای اطمینان از اینکه با همه رابطه خوبی دارید، با هرکسی که ملاقات می کنید مهربان باشید!

در دنیای دیجیتال امروزی، باید با زمان پیش بروید. با تطبیق با فناوری‌ها، روندها و انتظارات جدید، رقابتی بمانید تا اطمینان حاصل کنید که در مورد فرصت‌های جدید همیشه در صدر فهرست هستید.

داستان خود را بسازید
پس زمینه شما برای موفقیت مهم نیست. اگر مصمم و با انگیزه هستید، می توانید داستان موفقیت خود را بسازید. از پایین شروع کنید و به سمت بالا حرکت کنید. اگر انگیزه لازم را داشته باشید، به هر چیزی که در ذهن خود دارید دست خواهید یافت.

لذت بردن از یک شغل موفق مستلزم کار سخت و عزم است، اما با یادگیری این درس ها در مراحل اولیه، مطمئناً می‌توانید از چند ضربه در این مسیر جلوگیری کنید! در طول دوران حرفه ای خود چه درس های شغلی آموخته اید؟ آنها را در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید!

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *