انگیزه مهمترین عامل محرک هر شخصی در زندگی فردی و اجتماعی است. عوامل مختلفی میتواند انگیزه بخش و الهام بخش باشد، عاملی که بعنوان یک محرک ما را به سمت پیشرفت و کسب موفقیت های بیشتر حرکت میدهد. این میتواند پول، جایگاه، اعتبار، کسب موفقیت، افزایش اعتبار، کسب دانش،‌ خدمت به دیگران و… باشد. اگر شما درست داشته باشید میتوانید برای کسب موفقیت و پیروزی و رسیدن به اهدافتان بسیار تلاش کنید و موفق شوید.

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

انگیزه در کسب کار، در میزان فروش شما نیز تاثیرگذار است.

آشنایی با مفهوم انگیزه

اول از همه، همه انگیزه دارند، اما نه همیشه به دلایل یکسان. مهم است که تفاوت‌های محرک‌ها را بشناسیم و درک کنیم تا به‌طور خودکار فرض نکنیم که فقط به این دلیل که یک فرد از یک چیز برانگیخته نمی‌شود، آن‌ها از چیزی برانگیخته نمی‌شوند. افراد مختلف چیزهای مختلفی دارند که به آنها انگیزه‌بخش می دهد. هرکسی در مقطعی از زندگی خود دارد. مشکل این است که بسیاری از مردم اغلب به اندازه کافی و به اندازه کافی انگیزه ندارند. در نتیجه به جای کمک به زندگی، از زندگی می گیرند. تفاوت بین دهنده و گیرنده در این است که چقدر برای انجام کاری پیدا می کنند.

انگیزه، کلید موفقیت

دو انگیزه اساسی برای هر کسی وجود دارد:

  • تمایل به به دست آوردن یا به دست آوردن چیزی
  • ترس از دست دادن چیزی

ساده است. هر کس این دو چیز را در اعماق درون خود دارد و آنها را به انجام کاری سوق می دهد. این محرک‌ها باعث می‌شوند که افراد به روش‌های خاصی برای به دست آوردن چیزی یا اجتناب از دست دادن چیزی عمل کنند. آیا می خواهید خود را افزایش دهید؟

نکات افزایش انگیزه

با افراد مثبت و انگیزه‌بخش معاشرت کنید
شما شبیه افرادی می شوید که اطراف خود را با آنها احاطه کرده اید. شاید اولین و مهمترین قدم در یادگیری چگونگی ایجاد ، نگاهی به افراد دیگر باشد. آنها را با دقت تماشا کنید و به دنبال افراد مثبت یا شاد باشید. تأثیری که آنها روی شما خواهند گذاشت مهم است. خواهید دید که این افراد مثبت چگونه به خود انگیزه می‌دهند. در نتیجه یاد خواهید گرفت که چگونه به خودتان دهید.

به روشی مثبت ارتباط برقرار کنید
مهارت های ارتباطی کلید درک خود و دیگران است. یک قانون ساده این است که از ارتباطات مثبت برای کمک به نیروهای انگیزشی درون خود استفاده کنید. لبخند زدن را انتخاب کنید. چیزهای مثبت بگو هنگامی که از شما خواسته می شود. چیزی را یادداشت کنید، آن را به جای یک جمله منفی، مثبت بیان کنید. با انتخاب حرکت به سمت مثبت، انگیزه را برای خود و همچنین برای دیگران افزایش خواهید داد.

انگیزه، کلید موفقیت

از جملات تاکیدی مثبت برای ایجاد انگیزه استفاده کنید
جملات تاکیدی مثبت جملاتی درباره خودتان هستند مانند “من اهداف خوبی تعیین می کنم”، “من به اهدافم می رسم” و “من می خواهم یاد بگیرم و موفق شوم”. این نوع جملات به شما کمک می کند تا از منفی به مثبت حرکت کنید و به ایجاد کمک می کند

یاد بگیرید که بفهمید چه چیزی به شما انگیزه می دهد
هر فردی متفاوت است. انگیزه‌بخش برخی افراد پول است، در حالی که برخی دیگر با کمک به دیگران دارند. هر چه هست، یاد بگیرید که واقعاً چه چیزی به شما انگیزه می دهد.

هدف گذاری و نیل به اهداف را یاد بگیرید
تحقیقات نشان میدهد که یکی از بهترین راه ها برای ایجاد، یادگیری نحوه تعیین اهداف و سپس نیل به آنها است. هر چند وقت یکبار عدم موفقیت خود را دلیل بی انگیزگی می دانید؟ “اگر فقط انگیزه بیشتری داشتم، می توانستم ارتقا پیدا کنم.” یا “اگر کافی داشتم می توانستم A بگیرم.” اکنون می‌دانید که. «فقدان انگیزه». بهانه‌ای معتبر نیست، زیرا اقداماتی وجود دارد که می‌توانیم برای یافتن آنچه که به ما. انگیزه. می‌دهد، برداریم.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *