(ISTP) فردی است هنرشناس و صنعت گر که دارای ویژگی های شخصیتی درونگرا، مشاهده گر، متفکر و آینده نگر است. آنها تمایل به داشتن ذهنیت فردگرایانه دارند و اهدافی را بدون نیاز به ارتباط خارجی زیاد دنبال می کنند. آنها با کنجکاوی و مهارت شخصی در زندگی شرکت می کنند و در صورت نیاز رویکرد خود را تغییر می دهند.من می خواستم زندگی کنم، یک زندگی متفاوت.

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

شخصیت ISTP

ISTP ها عاشق کاوش با دست ها و چشمان خود، لمس و بررسی دنیای اطراف خود با روحشان هستند. افراد با این تیپ شخصیتی، سازندگان طبیعی هستند، از پروژه ای به پروژه دیگر حرکت می کنند، چیزهای مفید و اضافی را برای لذت بردن از آن می سازند، و در حین حرکت از محیط خود یاد می‌گیرند. مکانیک‌ها و مهندسان، هیچ لذتی بالاتر از کثیف کردن دست‌هایشان در جدا کردن چیزها و کنار هم قرار دادن آنها ندارند.

ISTP ها (صنعتگران) ایده ها را از طریق ایجاد، عیب یابی، آزمون و خطا و تجربه دست اول کشف می کنند. آنها از اینکه افراد دیگر به پروژه هایشان علاقه دارند لذت می برند و گاهی حتی برای ورود آنها به فضایشان اهمیتی ندارند. البته، این به شرطی است که آن افراد با اصول و آزادی این تیپ شخصیتی تداخل نداشته باشند.

من نمی خواستم هر روز به یک مکان بروم و همان افراد را ببینم و همان کار را انجام دهم. من چالش های جالب می خواستم.

هریسون فورد

تیپ شخصیتی ISTP

جرات متفاوت بودن
در حالی که تمایلات مکانیکی آنها می تواند آنها را در یک نگاه، ساده جلوه دهد، اما ISTPها در واقع کاملاً مرموز هستند. شخصیت‌های آن‌ها دوستانه اما بسیار خصوصی، آرام اما ناگهان خودجوش، بسیار کنجکاو اما ناتوان از تمرکز بر مطالعات رسمی، می‌توانند چالشی برای پیش‌بینی، حتی برای دوستان و عزیزانشان باشند.

افراد ISTP برای مدتی می توانند بسیار وفادار و ثابت به نظر برسند، اما تمایل دارند ذخیره ای از انرژی تکانشی ایجاد کنند که بدون هشدار منفجر می شود و علایق خود را در جهت های جدید و جسورانه می برند.

تصمیم‌های ISTPها از یک حس واقع‌گرایی عملی ناشی می‌شود. به جای محتاط بودن بیش از حد، احتمالاً زیاده روی می کنند و انتقام خوب یا بد را به عنوان بازی جوانمردانه می پذیرند.

بزرگ‌ترین مشکلی که افراد ISTPها با آن مواجه می‌شوند این است که اغلب خیلی زود عمل می‌کنند و طبیعت سهل‌گیرانه خود را بدیهی می‌دانند و فرض می‌کنند که دیگران نیز همینطور هستند. آنها اولین کسانی هستند که یک جوک بی احساس می گویند، بیش از حد درگیر پروژه شخص دیگری می شوند و …

راه اندازی کسب و کار برای این افراد میتواند مسیری سخت و دشوار باشد به همین منظور وجود یک مشاور کسب و کار کنار آنها میتواند مسیری آسان را به همراه بیاورد.

سرپیچی از قوانین
افراد باهوش خواهند فهمید که بسیاری از تیپ های شخصیتی دیگر خطوط بسیار محکم تری در مورد قوانین و رفتار قابل قبول از آنها ترسیم کرده اند. ISTPها در پیش‌بینی احساسات مشکل خاصی دارند، اما این فقط یک بسط طبیعی از انصاف آنهاست، با توجه به اینکه سنجش احساسات و انگیزه‌های آنان چقدر دشوار است. با این حال، تمایل آنها به کشف روابط خود از طریق اعمالشان به جای همدلی می تواند منجر به موقعیت های بسیار ناامید کننده ای شود. افراد با تیپ شخصیتی ISTP با محدودیت ها و دستورالعمل ها مبارزه می کنند و آزادی حرکت را در صورت نیاز ترجیح می دهند.

تیپ شخصیتی ISTP

مشاغل شخصیت ISTP

 • افسر ارتش
 • افسر پلیس
 • افسر راهداری
 • آتش نشان
 •  مهندس الکترونیک
 • مهندس مکانیک
 • مهندس هوا فضا
 • مهندس نرم افزار کامپیوتر
 • مهندس شبکه

مشاهیر تیپ صنعتگر

 • وودی آلن: بازیگر و کارگردان آمریکایی
 • جک دورسی: کار آفرین آمریکایی
 • ونوس ویلیامز: بازیکن آمریکایی تنیس
 • ماگنوس کارلسن: استاد بزرگ نروژی شطرنج

رمز موفقیت یک تیپ شخصیتی ‎ISTP‏ برقراری ارتباط، توجه به احساسات دیگران پایبندی به تعهدات است۔

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *