تیپ شخصیت شناسی ISFP تمایل دارند که ذهنی باز داشته باشند، تجربیات جدید و دوستانی صمیمی داشته باشند. توانایی آنها برای تصمیم گیری در لحظه به آنها کمک می کند تا فرصت های هیجان انگیز را کشف کنند.

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

تیپ شخصیت شناسی ISFP

دارای ویژگی های شخصیتی درونگرا، حسی، احساسی و ادراکی

ماجراجویان هنرمندان واقعی هستند البته نه لزوماً به معنای متعارف برای این تیپ شخصیتی، زندگی خود بوم نقاشی برای ابراز وجود است. ماجراجویان از لباس‌هایی که می‌پوشند تا نحوه گذراندن اوقات فراغت خود، به گونه‌ای عمل می‌کنند که به وضوح نشان می‌دهد که آنها چه افراد منحصر به فردی هستند.

هر فرد ماجراجویی قطعا منحصر به فرد است. افراد با این شخصیت که بر اثر کنجکاوی دوست دارد چیزهای جدید را امتحان کند، اغلب دارای مجموعه ای جذاب از علایق خود هستند. ماجراجویان با روحیه اکتشافی و توانایی آنها در یافتن شادی در زندگی روزمره، می توانند از جالب ترین افرادی باشند که تا به حال ملاقات کرده اید.  آن‌ها بی ادعا و متواضع، تمایل دارند «فقط کار خودشان را انجام دهند و سرشان به زندگی خودشان گرم است» بنابراین ممکن است حتی متوجه نباشند که واقعا چقدر قابل توجه هستند.

تیپ شخصیتی ISFP

افرادی با ذهن باز و روشن فکر
ماجراجویان رویکردی منعطف و سازگار با زندگی را پذیرفته اند. ماجراجویان هر روز را همانطور که می‌گذرد، انجام می‌دهند و کاری را انجام می‌دهند که در لحظه به نظرشان می‌رسد. آن‌ها مطمئن می‌شوند که فضای زیادی در زندگی‌شان برای موارد غیرمنتظره باقی می‌گذارند در نتیجه بسیاری از خاطره‌انگیزترین خاطرات آن‌ها مربوط به گردش‌ها و ماجراجویی‌های خودانگیخته و لحظه‌ای است، چه به تنهایی و چه با عزیزانشان.

این طرز فکر منعطف، ماجراجویان را به طرز قابل توجهی بردبار و ذهن باز می کند. این شخصیت‌ها واقعاً عاشق زندگی در دنیایی پر از افراد مختلف هستند. حتی افرادی که با آنها مخالف هستند یا سبک زندگی کاملاً متفاوتی را انتخاب می‌کنند.

پس جای تعجب نیست که ماجراجویان به طور غیرعادی آماده تغییر عقیده و تجدید نظر در نظرات خود هستند. اگر هر تیپ شخصیتی به دادن شانس مجدد به چیزی (یا کسی) اعتقاد داشته باشد، آن فرد ISFP است. ماجراجویان می‌خواهند در دنیایی زندگی کنند که در آن آنها – و هر کس دیگری این آزادی را داشته باشند که بدون قضاوت هر طور که می‌دانند زندگی کنند.

با این اوصاف، ذهنیت ماجراجویانی که در جریان هستند می‌تواند جنبه‌های منفی خود را داشته باشد. افراد با این تیپ شخصیتی ممکن است برای تنظیم برنامه های بلندمدت مشکل داشته باشند چه رسد به اینکه آنها را دنبال کنند. در نتیجه، ماجراجویان تمایل دارند دیدی کاملاً مبهم از توانایی خود برای رسیدن به اهدافشان داشته باشند و اغلب نگران ناامید کردن دیگران هستند.

افراد با ماجراجویان ممکن است متوجه شوند که افزودن ساختار کمی به زندگی آنها کمک زیادی به آنها می کند تا احساس توانایی و سازماندهی بیشتری داشته باشند بدون اینکه روحیه مستقل آنها را از بین ببرد.

هماهنگی در زندگی
در روابط خود، ماجراجویان صمیمی، دوستانه و دلسوز هستند و از صمیم قلب در جمع نزدیکترین و عزیزترینشان لذت می برند. اما اشتباه نکنید، ISFP یا ماجراجو یک تیپ شخصیتی درونگرا است، به این معنی که ماجراجویان به زمانی اختصاص داده شده به تنهایی نیاز دارند تا انرژی خود را پس از معاشرت با دیگران شارژ کنند. این زمان تنها چیزی است که به ماجراجویان اجازه می دهد تا حس هویت خود را دوباره برقرار کنند. به عبارت دیگر، دوباره با آنچه که واقعا هستند ارتباط برقرار کنند.

ISFP‌ها خلاق هستند و هرطور که بخواهند مطابق صلاحدید خود زندگی میکنند. آنها نگران این نیستند که دیگران در موردشان چه فکری می‌کنند. اما این جمله صد در صد نیست. ماجراجویان، افرادی متفکر و فهیم هستند، می توانند احساسات و نظرات ناگفته مردم را درک کنند و اینکه احساس کنند مورد پسند، تایید یا قدردانی نباشند، می تواند آنها را ناراحت کند. اگر با انتقاد شدید یا به ظاهر ناعادلانه مواجه شوند، حتی ممکن است به شکلی دیدنی عصبانیت خود را از دست بدهند.

اما یک خبر خوب نیز وجود دارد: ماجراجو ها در زمان حال زندگی می‌کنند و می‌دانند که نیازی به تمرکز بر آسیب‌ها یا ناامیدی‌های گذشته ندارند. افراد با این تیپ شخصیتی به جای تمرکز بر این که چگونه چیزها می توانند متفاوت باشند، ظرفیت باورنکردنی برای قدردانی از آنچه در زندگی درست است، دارند. ماجراجویان به هر کجا که نگاه می کنند می توانند منابع زیبایی و لذتی را بیابند که دیگران ممکن است از دست بدهند و این دیدگاه تنها یکی از هدایایی است که آنها با جهان به اشتراک می گذارند.

 

تیپ شخصیتی ISFP

مشاغل تیپ ISFP

 • زیست شناس
 • زمین شناس
 • باستان شناسی
 • پرستار
 • فیزیوتراپ
 • بهیار
 • جراح چشم
 • طراح منظر
 • نقاش
 • رقصنده
 • بازیگر
 • خیاط
 • مکانیک
 • بازاریابی

افراد مشهور تیپ ISFP

 • پابلو پیکاسو: نقاش فرانسوی
 • اگوست رودن: مجسمه‎ ساز فرانسوی
 • ژان-ژاک روسو: فیلسوف و نویسنده سوئیسی

رمز موفقیت یک تیپ شخصیتی ‎ISFP‏ ابراز وجود کردن، دید وسیع و کلی داشتن و شخصی نکردن مسائل و انتقادات است۔

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *