افراد با تیپ شخصیت INFJ تمایل دارند با تفکر عمیق و تخیل به زندگی نزدیک شوند. بینش درونی، ارزش‌های شخصی و نسخه‌ای آرام و اصولی از آنها را توصیف میکند.

تیپ شخصیتی INFJ

درونگرا، شهودی، احساسی و قضاوت کننده

مدافعان (INFJ) ممکن است نادرترین تیپ شخصیتی باشند، اما مطمئناً اثر خود را در جهان به جا می گذارند. آنها ایده آل گرا و اصولگرا هستند، آنها راضی نیستند که زندگی را سپری کنند. آنها می خواهند بایستند و تفاوت ایجاد کنند. برای شخصیت‌های مدافع، موفقیت از پول یا موقعیت به دست نمی‌آید، بلکه از جستجوی رضایت، کمک به دیگران و نیروی خوبی در جهان است.

با مردم به گونه ای رفتار کنید که انگار همان چیزی هستند که باید باشند و شما به آنها کمک می کنید تا به آنچه می توانند تبدیل شوند.

یوهان ولفگانگ فون گوته

در حالی که INFJ اهداف و جاه طلبی های بلندی دارند، مدافعان نباید با خیال پردازان بیکار اشتباه گرفته شوند. افراد با این تیپ شخصیتی به صداقت اهمیت می دهند و به ندرت راضی می شوند مگر اینکه کاری را که می دانند درست است انجام دهند. آن‌ها با وجدان، با درک روشنی از ارزش‌های خود در زندگی حرکت می‌کنند و هدفشان این است که هرگز از آنچه واقعاً مهم است غافل نشوند – نه بر اساس افراد دیگر یا جامعه در کل، بلکه بر اساس خرد و شهود خودشان.

تیپ شخصیتی INFJ

ویژگی های INFJ ها

آنها با داشتن زندگی درونی غنی و تمایل عمیق و پایدارشان برای یافتن هدف زندگی خود، همیشه با اطرافیانشان همخوانی ندارند. این بدان معنا نیست که وکلای مدافع نمی توانند از پذیرش اجتماعی یا روابط نزدیک لذت ببرند. فقط گاهی اوقات احساس می کنند که درک نادرست یا در تضاد با جهان هستند.

خوشبختانه، این احساس بی‌نقص بودن، تعهد INFJ را برای بهتر کردن جهان کاهش نمی‌دهد. مدافعان از بی عدالتی رنج می برند و معمولاً بیشتر به نوع دوستی اهمیت می دهند تا منافع شخصی. آنها اغلب احساس می کنند که از نقاط قوت خود از جمله خلاقیت، تخیل و حساسیت برای اعتلای دیگران و گسترش شفقت استفاده می کنند.

بسیاری از مدافعان کمک به دیگران را ماموریت خود در زندگی می‌دانند و همیشه به دنبال راه‌هایی هستند که وارد عمل شوند و برای آنچه درست است صحبت کنند. افراد با این تیپ شخصیتی همچنین آرزوی رفع مشکلات عمیق تر جامعه را دارند، به این امید که بی عدالتی و سختی به گذشته تبدیل شود. با این حال، گاهی اوقات، مدافعان ممکن است به شدت روی ایده آل های خود تمرکز کنند که به اندازه کافی از خود مراقبت نکنند. الگویی که می تواند منجر به استرس و فرسودگی شغلی شود.

رابطه با INFJ ها

INFJها ممکن است درونگرا باشند، اما برای روابط عمیق و معتبر با دیگران ارزش قائل هستند. چیزهای کمی برای این شخصیت‌ها به اندازه شناخت واقعی شخص دیگری و در مقابل شناخته شدن، شادی می‌آورند. طرفداران از گفتگوهای معنادار بسیار بیشتر از صحبت های کوچک لذت می برند و تمایل دارند به گونه ای گرم و حساس ارتباط برقرار کنند. این صداقت و بصیرت عاطفی می تواند تأثیر قدرتمندی بر اطرافیان بگذارد.

شخصیت خودمحور
چند رابطه نزدیک، به شرطی که واقعی باشند، می توانند قلب مدافعان را پر کنند.
مدافعان متفکر و دلسوز، انرژی و مراقبت زیادی را در روابط خود می ریزند. این بدان معنا نیست که آنها همیشه در مقابل احساس قدردانی می کنند. مدافعان تمایل دارند با فکر و دقت زیاد عمل کنند، و زمانی که دیگران نیت خوب آنها را تشخیص ندهند، می تواند آنها را ناامید کند. در نتیجه، حتی انتقاد سازنده نیز ممکن است برای این شخصیت ها به شدت شخصی یا آزاردهنده باشد.

بسیاری از مدافع ها احساس می کنند که زندگی آنها یک هدف منحصر به فرد دارد ماموریتی که برای انجام آن به این زمین سپرده شده اند. برای افراد با این تیپ شخصیتی، یکی از جنبه‌های پرارزش زندگی جستجوی این هدف است.
وقتی INFJها با بی عدالتی یا بی انصافی مواجه می شوند، به ندرت تسلیم می شوند. در عوض، با شهود و شفقت خود برای یافتن راه حل مشورت می کنند. با توانایی ذاتی خود در ایجاد تعادل بین قلب و سر، مدافع ها سخت کوشند تا اشتباهات جهان را، مهم نیست که چقدر بزرگ یا کوچک، اصلاح کنند. این شخصیت ها فقط باید به خاطر داشته باشند که در حالی که مشغول مراقبت از دیگران هستند، گاهی اوقات باید مکث کنند و از خودشان نیز مراقبت کنند.

تیپ شخصیتی INFJ

مشاغل تیپ INFJ ها

 • مشاور شغلی و تحصیلی
 • معلم
 • مربی مهد کودک
 • مربی مراکز استثنایی ها
 • کتابدار
 • روانشناس
 • هنرمند
 • نمایشنامه نویس
 • نویسنده
 • فیلمساز

افراد مشهور INFJ

 • پیتر گابریل: موسیقیدان انگلیسی
 • افلاطون: فیلسوف یونانی
 • آل پاچینو: بازیگر آمریکایی

رمز موفقیت یک شخصیت INFJ (مدافع ها) توجه به جزئیات، انعطاف پذیر بودن است۔

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *