مراقب (ESFJ) فردی است که دارای ویژگی های شخصیتی برونگرا، مشاهده گر، احساسی و قضاوت کننده است. آنها متوجه و مردم محور هستند و از شرکت در اجتماع اجتماعی خود لذت می برند. دستاوردهای آنها توسط ارزش های تعیین کننده هدایت می شود و با کمال میل به دیگران راهنمایی می‌کنند.

یکدیگر را تشویق کنید، بلند کنید و تقویت کنید. زیرا انرژی مثبتی که به یک نفر سرایت می کند توسط همه ما احساس خواهد شد.

روز دبورا

تیپ شخصیتی ESFJ

برای ESFJ ها، زندگی زمانی شیرین است که با دیگران به اشتراک گذاشته شود. افراد با این تیپ شخصیتی، بستر بسیاری از جوامع را تشکیل می‌دهند و خانه‌ها و قلب‌های خود را به روی دوستان، عزیزان و همسایگان باز می‌کنند.

این بدان معنا نیست که ESFJ‌ها همه را دوست دارند یا مقدس هستند. اما ESFJ ها به قدرت مهمان نوازی و اخلاق خوب اعتقاد دارند و نسبت به اطرافیان خود احساس وظیفه می کنند. آن ها سخاوتمند و قابل اعتمادهستند، افراد با این تیپ شخصیتی اغلب این وظیفه را برعهده می گیرند چه بزرگ و چه کوچک و خانواده و جوامع خود را کنار هم نگه دارند.

ESFJ ها استعداد این را دارند که به افراد زندگی خود احساس حمایت، مراقبت و امنیت بدهند.

تیپ شخصیتی ESFJ

ویژگی های تیپ شخصیتی ESFJ

ESFJ ها نوع دوست هستند. آنها مسئولیت های خود را برای پس دادن، خدمت به دیگران و انجام کارهای درست جدی می گیرند.

و ESFJ ها معتقدند که تقریباً در هر موقعیتی یک کار درست واضح وجود دارد. در حالی که برخی از تیپ‌های شخصیتی نگرش متفاوتی دارند، اما برای ESFJ‌ها ممکن است قضاوت نکردن زمانی که کسی راهی را انتخاب می‌کند که آنها را گمراه می‌کند، دشوار باشد. در نتیجه، ESFJ‌ها معمولاً وقتی کسی که برایشان مهم است با آنها مخالفت می‌کند، برای پذیرش آن تلاش می‌کنند.

ESFJ‌ها دارای قطب‌نمای اخلاقی واضحی هستند و وقتی اقدامات دیگران با آن همسو نباشد، چیزی جز گیج کردن آنها نیست.

ESFJ‌ها با دیدگاه‌های قطعی خود در مورد درست و نادرست، تمایل دارند در طرف صاحب نظر باشند. اما این نظرات خودسرانه نیستند، آنها اغلب مبتنی بر احترام عمیق به سنت هستند. ESFJ‌ها می‌دانند که هر کاری که انجام می‌دهند بر شخص دیگری تأثیر می‌گذارد، و اعتماد دارند که قوانین، پروتکل‌ها و هنجارهای اجتماعی به آنها کمک می‌کند تا زندگی روزمره خود را به گونه‌ای هدایت کنند که با ملاحظه و مسئولیت‌پذیری در قبال دیگران باشد.

ایجاد روابطی که ماندگار شوند

ESFJ‌های حمایت‌کننده و برون‌گرا، همیشه می‌توانند در یک مهمانی دیده شوند. آن‌ها هستند که در اطراف می‌چرخند و مطمئن می‌شوند که بقیه اوقات خوشی را سپری می‌کنند! اما اشتباه نکنید: ESFJ ها فقط در زندگی دیگران نفوذ نمی کنند. آنها تا حد زیادی وفادار هستند، روابط پایداری ایجاد می کنند، و می توان روی آنها حساب کرد که هر زمان که به یک دست یاری یا گوش شنوا نیاز باشد، ظاهر می شوند.

ESFJ ها به ندرت تولد یا تعطیلات را از دست می دهند. آنها با وقف به روابط خود، حتی کوچکترین جزئیات زندگی دوستان و عزیزان خود را به یادگار می گذارند.

ESFJ‌ها با عشق به نظم و ساختار، رویدادهای برنامه‌ریزی‌شده را به فعالیت‌های بدون پایان یا گردهمایی‌های خودجوش ترجیح می‌دهند و از میزبانی آن‌ها خوشحال هستند تا اطمینان حاصل کنند که همه چیز به خوبی پیش می‌رود. افراد با این تیپ شخصیتی انرژی زیادی صرف می‌کنند تا دیگران احساس کنند خاص و مورد تحسین قرار می‌گیرند، و زمانی که به نظر می‌رسد کسی قدردان تلاش‌های آن‌ها نیست، ممکن است این موضوع را شخصی بدانند.

برای بسیاری از افراد با تیپ شخصیتی ESFJ، یکی از بزرگترین چالش های زندگی این است که بپذیرند نمی توانند افکار یا رفتار دیگران را کنترل کنند. حتی کسانی که نزدیک ترین و عزیزترین آنها به آنها هستند. خوشبختانه، ESFJ‌ها می‌توانند با تمرکز بر کاری که به بهترین شکل انجام می‌دهند آرامش و رضایت را بیابند.

تیپ شخصیتی ESFJ

مشاغل تیپ ESFJ

 • مدیر ارتباطات
 • مشاور مالی
 • کارگزار املاک و مستغلات
 • کارگزار بیمه
 • مشاوره مدیریت
 • ارزیاب املاک و مستغلات
 • مدیرهتل
 • پرستار
 • دندانپزشک
 • متخصص تغذیه

افراد مشهور ESFJ

 • جان کانلی: شهردار ایالت تگزاس آمریکا
 • اسقف دزموند توتو: فعال حقوق اجتماعی آفریقای جنوبی
 • رشید والاس: بازیکن آمریکای بسکتبال

رمز موفقیت یک تیپ شخصیتی ‎ESFJ آرام بودن، توجه به امکانات مورد نیاز آینده و شخصی نکردن مسائل است۔

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *