تیپ شخصیتی ENFJ فردی است که دارای ویژگی های شخصیتی برونگرا، شهودی، احساسی و قضاوت کننده. این تیپ‌های صریح و صمیمی عاشق کمک به دیگران هستند و تمایل دارند ایده‌ها و ارزش‌های قوی داشته باشند. آنها از دیدگاه خود با انرژی خلاق برای رسیدن به اهداف خود حمایت می کنند. در این مطلب وبلاگ موسسه علوم و فنون تهران به معرفی ویژگی های تیپ شخصیت ENFJ، مشاغل مناسب و افراد مشهور با این تیپ شخصیتی می پردازیم.

شخصیت ENFJ

(ENFJ) افراد بخشنده ای هستند که  احساس می‌کنند به هدف بزرگ‌تری در زندگی خدمت می‌کنند. این تیپ های شخصیتی متفکر و ایده آل گرا، تلاش می کنند تأثیر مثبتی بر سایر افراد و دنیای اطراف خود داشته باشند. آنها به ندرت از فرصتی برای انجام کار درست طفره می روند، حتی زمانی که انجام این کار چندان آسان نیست.

تیپ شخصیتی ENFJ

شخصیت قهرمان داستان

قهرمانان، رهبرانی زاده می شوند، که توضیح می دهد که چرا این شخصیت ها را می توان در میان بسیاری از سیاستمداران، مربیان و معلمان برجسته یافت. اشتیاق و کاریزمای آنها به آنها این امکان را می دهد که نه تنها در حرفه خود بلکه در همه عرصه های زندگی از جمله روابط خود الهام بخش دیگران باشند. چیزهای کمی برای قهرمان‌ها احساس شادی و رضایت عمیق‌تری نسبت به راهنمایی دوستان و عزیزانشان ایجاد می‌کند تا به بهترین شکل خود رشد کنند.

وقتی تمام دنیا ساکت است، حتی یک صدا قدرتمند می شود.

ملاله یوسف زی

 صحبت کردن برای آنچه درست است
قهرمان‌ها تمایل دارند درباره ارزش‌های خود از جمله اصالت و نوع‌دوستی سخن بگویند. این تیپ های شخصیتی توانایی عجیبی در تشخیص انگیزه ها و باورهای اساسی افراد دارند. گاهی اوقات، حتی ممکن است متوجه نشوند که چگونه به این سرعت ذهن و قلب شخص دیگری را درک می کنند. این جرقه های بینش می تواند ENFJها را به طور باورنکردنی متقاعدکننده و الهام بخش ارتباط برقرار کند.

تغییر افکار مردم کار آسانی نیست. اما اگر کسی بتواند این کار را انجام دهد، قهرمان است.

سلاح مخفی قهرمانان، خلوص نیت آنهاست.
به طور کلی، انگیزه آنها یک آرزوی صادقانه برای انجام کار درست است نه تمایل به دستکاری یا داشتن قدرت بر دیگران. حتی وقتی با کسی مخالفت می‌کنند، قهرمان‌ها به دنبال زمینه‌های مشترک می‌گردند. نتیجه این است که افراد با این تیپ شخصیتی می توانند با فصاحت و حساسیتی ارتباط برقرار کنند که نادیده گرفتن آن تقریباً غیرممکن است. به خصوص وقتی در مورد موضوعاتی صحبت می کنند که به قلب آنها نزدیک است.

وقتی قهرمان‌ها به کسی اهمیت می‌دهند، می‌خواهند به حل مشکلات آن شخص کمک کنند. گاهی اوقات به هر قیمتی. خبر خوب این است که بسیاری از مردم از کمک و مشاوره قهرمانان قدردان هستند. به هر حال، دلیلی وجود دارد که این شخصیت ها برای کمک به دیگران برای بهبود زندگی خود شهرت دارند.

قهرمان‌ها افرادی واقعی و دلسوز هستند که صحبت می‌کنند و قدم می‌زنند. هیچ چیز به اندازه انگیزه دادن به دیگران برای انجام آنچه درست است آنها را خوشحال نمی کند.

اما درگیر شدن در مشکلات دیگران همیشه دستوری برای موفقیت نیست. شخصیت‌های داستان تمایل دارند دید روشنی از آنچه افراد می‌توانند یا باید انجام دهند تا خودشان را بهتر کنند، داشته باشند، اما همه حاضر نیستند این تغییرات را ایجاد کنند. اگر قهرمان‌ها بیش از حد فشار بیاورند، عزیزانشان ممکن است احساس رنجش کنند یا به‌طور ناعادلانه قضاوت شوند. و در حالی که این تیپ شخصیتی به بصیر بودن معروف است، حتی عاقل ترین قهرمانان ممکن است گاهی موقعیتی را اشتباه درک کنند یا ناخواسته توصیه بدی کنند.

رهبری 
افراد با این تیپ شخصیتی، نوع دوستی فداکار و بخشنده هستند. در زندگی روزمره خود، قهرمانان داستان نشان می‌دهند که چگونه موقعیت های به ظاهر عادی را می توان با شفقت، فداکاری، و مراقبت اداره کرد. برای این شخصیت‌ها، حتی کوچک‌ترین انتخاب‌ها و اقدامات روزانه از نحوه گذراندن آخر هفته‌شان گرفته تا حرف‌هایی که به همکارشان در حال تلاش هستند می‌تواند به فرصتی تبدیل شود تا راه را به سوی آینده‌ای روشن‌تر هدایت کنند.

تیپ شخصیتی ENFJ

مشاغل شخصیت ENFJ

  • پزشک عمومی
  • متخصص تغذیه
  • فیزیوتراپیست
  • نویسنده
  • روزنامه نگار
  • مدیر ارتباطات

افراد معروف تیپ ENFJ

  • فرانسوا میتران: رئیس جمهور فرانسه
  • نورمن وینسنت پیل: کشیش و نویسنده آمریکایی کتاب «تفکر مثبت»
  • مارکول تولیوس سیسرو: فیلسوف و سخنران رومی
5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *