با ثبت نام در دوره آموزش مدیریت DBA با چه موضوعاتی آشنا می شویم؟

با ثبت نام در دوره آموزش مدیریت DBA با چه موضوعاتی آشنا می شویم؟


مدرک دوره DBA یا دکترای حرفه ای کسب و کار یک تجربه نسبتاً منحصر به فرد را ارائه می دهد که آموزش پیشرفته مدیریت را با کار عملی قابل توجه و تحقیقات مستقل در مقطع دکترا ترکیب می کند. روش مطالعه برای DBA نیز بسیار نوآورانه است. چون این دوره ها برای متخصصان حرفه ای طراحی شده اند، اکثرا از طریق آموزش از راه دور پاره وقت یا آنلاین ارائه می شوند. این به متقاضیان ثبت نام در DBA اجازه می دهد تا دوره تحصیلی را در حالی تکمیل کنند که هنوز شغل خود را دارند.

دوره DBA معمولا بین چهار تا شش سال طول می کشد (البته به صورت پاره وقت، از طریق آموزش از راه دور). اکثر برنامه های DBA به دو بخش مجزا تقسیم می شوند:

مرحله اول دنباله ای از ماژول های آموزشی در موضوعات خاص خواهد بود. موضوعاتی همچون تئوری مدیریت و عملکرد تجاری و همچنین روش های تحقیق و آموزش عملی.

مرحله دوم بر تحقیقات مستقل شما متمرکز خواهد بود. در این دوره شما ملزم به اجرای یک پروژه تحقیقاتی جهت ارائه پایان نامه دکترا خواهید بود.


MBA آلمان - آموزش مدیریت در آلمان

اینجا را هم بخوانید:

چگونه در آلمان MBA بگیریم؟محتوای دوره DBA برای کسانی که در آن ثبت نام می کنند

رئوس مطالب و محتوای دوره DBA توسط دانشگاه شما تعیین می شود. اما معمولاً می توانید انتظار داشته باشید که موضوعاتی مانند زیر را شامل شود:

  • تئوری کسب و کار و مدیریت: آموزش و بحث پیشرفته با بررسی موضوعات نظری کلیدی و موضوعات عملی مرتبط با مدیریت مدرن، عملکرد تجاری و رهبری.
  • اصول و فلسفه های تحقیق – پایه گذاری در اصول تحقیقاتی مؤثر در کسب و کار و مدیریت، از جمله اهداف کلیدی و چالش های سازمانی.
  • روش‌ ها و طراحی تحقیق: آموزش تخصص لازم برای طراحی، ساخت و اجرای پروژه‌ های تحقیقاتی مؤثر در تجارت و مدیریت، که موضوعاتی مانند مدیریت پروژه، جمع‌ آوری داده‌ها و اخلاق تحقیق را پوشش می‌ دهد.
  • مسائل و نگرانی های معاصر: تجزیه و تحلیل چشم انداز کسب و کار مدرن، همراه با چالش ها و فرصت هایی که در حال حاضر توسط سازمان ها تجربه می شود.

محتوای دقیق بین دوره ها متفاوت است. بهترین راه برای دریافت درک دقیق تر از آنچه که ثبت نام در دوره DBA به شما ارائه می دهد، بررسی وب سایت و اطلاعات موسسه آموزشی مورد نظر شماست. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرفصل های DBA موسسه علوم و فنون تهران می توانید با شماره 90008000 تماس بگیرید و یا به این صفحه مراجعه کنید.نحوه تحصیل در دوره DBA و ارزیابی آموزشی

اکثر دوره های DBA پاره وقت هستند. این دوره ها عمدتاً از طریق آموزش از راه دور، با استفاده از سیستم ها و منابع آنلاین انجام می شوند. این دوره به این شکل طراحی شده است تا شما بتوانید با حفظ شفل خودتان، دوره را به نحو انعطاف پذیر تکمیل کنید.

تحقیقات در دوره DBA مشابه با تحقیقات مقطع دکترای دانشگاهی خواهد بود. شما به طور مستقل کار خواهید کرد، اما جلسات برنامه‌ریزی‌شده (آنلاین، یا حضوری) با یک یا چند سرپرست یا استاد مشاور خواهید داشت.

ارزیابی دوره DBA از طریق انجام تکالیف مرتبط با هر درس توسط اساتید انجام می شود. دقیقا مانند ارزیابی در دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد در دانشگاه. اگر رضایت کافی از تحصیل شما وجود داشته باشد، پروژه تحقیقاتی مستقلی تحت عنوان پایان نامه انجام خواهید داد. بنابراین هنگام ثبت نام در دوره DBA باید بدانید که شرط دریافت موفقیت آمیز این مدرک، ارائه پایان نامه و دفاع موفق از آن در حضور اساتید خواهد بود.

ثبت امتیاز

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *