ثبت نام

در دوره های حضوری کوچینگ

از ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

دوره کوچینگ

مشاوره رایگان

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره کوچینگ با ما در ارتباط باشید

90008000

برای مشاهده دوره رایگان کوچینگ فرم زیر را پر کنید

شروع دوره

ساعت برگزاری:

روز برگزاری:

اطلاعات دوره

مدت دوره

تعداد جلسات

چه کسانی میتوانند در این دوره شرکت کنند؟

۱

مدیران منابع انسانی

۲

صاحبین کسب و کار

۳

کسانی که می خواهند بهره وری نیروهایشان را بیشتر کنند.

۴

کسانی که می خواهند به عنوان مربی، منتور یا استاد فعالیت داشته باشند.

۵

کسانی که می خواهند همه چیز را در مورد کوچینگ بدانند و مهارت های اولیه آن را هم بیاموزند و از آن کسب درآمد کنند.

دستاوردهای دوره کوچینگ توسعه فردی:⁣

 1. رهایی از سردرگمی‌های شخصی⁣
 2. بالا رفتن اعتمادبه‌نفس و احیای عزت‌نفس⁣
 3. رهایی از گذشته و امیدوار شدن به آینده روشن⁣
 4. رسیدن به تفکر مثبت نسبت به خود و شرایط پیرامون⁣
 5. رسیدن به خودآگاهی⁣
 6. شناخت دقیق اهداف فردی⁣
 7. شناخت راه‌حل مشکلات و موانع⁣
 8. شناخت و شکوفایی حداکثری استعدادها

کوچینگ فردی چیست؟

کوچینگ فردی که با نام‌هایی مانند کوچینگ رشد فردی، کوچینگ توسعه فردی و کوچینگ شخصی نیز شناخته می‌شود، متدی گفت‌وگومحور بر پایه علوم روانشناسی است که هدف آن کمک به توانمندسازی افراد و یاری آنان برای شکوفایی استعدادها، به حداکثر رساندن توانایی‌ها و شناسایی و نیل به اهدافشان است.

Organization Coaching یا کوچینگ سازمانی چیست؟ و چه کار میکند؟

هدف کوچینگ سازمانی در حقیقت ، ایجاد تحول مثبت و سیستماتیک در درون سازمانها است. از کوچینگ سازمانی اغلب برای کمک به سازمانها در دستیابی به اهداف استراتژیک ، پیشرفت در رهبری و اعمال تغییرات فرهنگی استفاده می شود. البته نیاز های سازمانی در الویت هستند و از کوچینگ سازمانی برای افزایش تدریجی تغییرات در سراسر سازمان ها نیز استفاده میشود.

آیا آموزش کوچینگ در بازار ایران کاربرد دارد؟

آموزش مهارت های کوچ مجزا از منطقه جغرافیا و نوع کسب و کار، بسیار کاربردی و ضروری است و در کشور ماهم این علم بسیار کاربردی است و بسیاری از افراد خبره در این حوزه کار می کنند و خدمات کوچ آنها مورد توجه قرار گرفته است.

مشاوره دهید

قدم به قدم رهبران و همکاران خود را در شرایط سخت همراهی کنید و آن ها را در تصمیماتی که میگیرند راهنمایی کنید. اغلب شما در نقش فردی عاقل عمل میکنید که پیشنهادات و توصیه هایی را ارائه میدهد. حتی شاید لازم باشد که به افرادی توصیه کنید و یا پیشنهادی بدهید که از شنیدن آن خوشحال نشوند.

راهنمایی کنید

شما باید بتوانید رفتارها و تصمیمات رهبران دیگر را در جهت مثبتی تغییر دهید تا آنها بر راه حل ها و برنامه هایی که به نفع مشتری ، سازمان و ذینفعان آن است متمرکز باقی بمانند تمایلات شخصی خود را بر این موارد ارجحیت ندهند!

بیاموزید

همیشه پذیرا افکار درست باشید و ذهنتان را باز نگه دارید. یک کوچ سازمانی همیشه باید درحال یادگیری مطالب جدید باشد. و این مطالب میتواند حاصل تجربیات همکاران یا مصاحبه با آن ها باشد. این امر موفقیت آینده شما را تضمین می کند و به شما کمک می کند تا راه های متفاوتی را برای هدایت استعدادهای شما در سازمان دریابید.

بپرسید

یک رهبر خوب همواره سوالاتی میپرسد تا ذهن افراد سازمان را باز کند. شما هم باید رهبرانی پرورش دهید تا بتوانند این توانایی پرسش سوالات هدفمند را در خود پرورش دهند. بعد از این است که آن رهبر میتواند تیم را هر چه بهتر رهبری کند و سازمان را به اهداف خود نزدیکتر سازد.

گوش دهید

در کوچینگ سازمانی یا Organization Coaching شما باید با گوش، چشم و بصیرت خود گوش دهید. مدیران مغرور و یا آن ها که برنامه های پنهانی ای دارند مسائل مرتبط به این موضوعات را دور میزنند و مقاومت میکنند. آن ها هر چیز اشتباهی را انکار میکنند. شما باید به آن ها گوش دهید تا آنچه را که فرد نمیگوید و یا میخواهد پنهان کند را درک کنید. اگر با دقت بیشتری گوش دهید و سوالات بهتری بپرسید، مطالبی که باید گفته شوند را در معرض دید عموم قرار میدهید.

از بصیرتتان استفاده کنید!

باید حقیقتا درک کنید که چه چیزهایی باید گفته شوند و چه چیزهایی باید ناگفته باقی بمانند و این احساس را در خود پرورش دهید. گاهی افراد شاید این را به اسامی مختلفی بشناسند، اما در حقیقت این بصیرت شماست. و این دانشی است که از تجربه شما در داخل و یا خارج از سازمان نشات گرفته است.

مهارت‌های فردی و سلف کوچینگ را به طور کلی می‌توان به 3 دسته تقسیم کرد؛

بهبود و توسعه جسم و کمک به سلامت بدن یکی از مهم‌ترین فاکتورهای کوچینگ توسعه فردی است. ورزش مداوم، تغذیه مناسب (رژیم غذایی سالم)، خواب کافی و بالا بردن ایمنی بدن به توسعه جسمانی کمک خواهد کرد. همینطور داشتن تناسب‌اندام بطور مستقیم موجب افزایش اعتماد به نفس در فرد می‌شود.

مباحث زیادی در زمینه توسعه ذهن تأثیر گذارند اما تعدادی از مهم‌ترین موارد برای توسعه ظرفیت ذهن می‌پردازیم:

 • بالا بردن اعتماد به نفس
 • مدیریت احساسات هیجانی مانند؛ خشم، ترس، استرس و…
 • تغذیه ذهن با افکار مثبت و کنترل ورودی‌ های ذهن
 • مدیریت زمان انرژی و تمرکز
 • کسب مهارت‌ های ارتباطی و خود انگیزشی
 • کسب مهارت‌ های دیجیتال

برای بهبود وضعیت روح و روان باید سعی کنید ذهن‌تان را از درگیری‌ها و پیش‌آمدها خالی کنید این مشکلات معمولاً ساخته ذهن هستند و در واقعیت اتفاق نمی‌افتند، اما اثرات زیادی بر وضعیت روان فرد می‌گذارند. در ادامه مواردی رو بیان می‌کنیم که در بهبود وضعیت روحی و روانی شما تأثیر بالایی دارند:

 • مدیتیشن و ورزش‌های ریلکسیشن
 • وقت گذراندن کنار خانواده و افراد تأثیر‌گذار
 • هر کاری که از انجام دادن آن لذت می‌برید و متوجه گذر زمان نمی‌شوید، مانند نواختن موسیقی، نقاشی و…
 • زمانی را برای خودتان بگذارید، به دور از هرگونه وسایل الکترونیکی یا هر عاملی که حواستان را پرت کند، با خودتان خلوت کنید

درباره ما

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید.

تماس با ما

دوره های ما

ما را در فضای مجازی دنبال کنید

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به موسسه علوم و فنون میباشد - ۱۴۰۱