چک لیست کسب و کار سبز + دانلود فایل PDF

چک لیست کسب و کار سبز یا To Do لیست کسب و کار سبز برای این است که بتوانید کسب و کار خودتان را با اصول زیست محیطی سازگار کنید. امروزه به علت کمبود منابع طبیعی و رشد بی سابقه آلودگی های زیست محیطی، این موضوع اهمیت زیادی پیدا کرده است. مدیران و رهبران مسئولیت پذیر، پایداری را به عنوان یک اصل در کار خود مد نظر قرار داده‌اند. یعنی مدیریت کسب و کار به شیوه ای که منابع مصرفی محیط زیست، برای آیندگان نیز باقی بماند. از همین رو، «سبز» بودن یک کسب و کار از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اگر شما هم به عنوان مدیر یک کسب و کار به دنبال این هستید که رویه های جاری خود را تا حد امکان سبز کنید، می توانید از این فهرست استفاده کنید. لازم به ذکر است شاید تمام سازمان ها نتوانند اصول گفته‌شده را رعایت کنند. اما حتی رعایت چند مورد از این موارد می تواند نقش موثری در حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی آن داشته باشد. با این کار علاوه بر پایداری زیست محیطی، در بسیاری از موارد هزینه های کسب و کار کاهش می یابد. همچنین وجهه برند شما به عنوان یک برند سبز، از محبوبیت بیشتری در میان مخاطبان برخوردار خواهد شد.

چطور باید از این لیست استفاده کنیم؟

این فهرست جنبه های مختلفی از کسب و کار را از نظر زیست محیطی مورد توجه قرار می دهد و برای هر کدام چندین راهکار پیشنهاد می دهد. شما با کمی جست و جو در اینترنت می توانید راهکارهای بسیار متنوع تری را که قبلا آزموده و مفید بوده‌اند، بیابید و در کسب و کار خودتان پیاده‌سازی کنید. در عین حال، سبز بودن یک کسب و کار تا حد زیادی می تواند به خلاقیت و نوآوری مدیران آن در یافتن راه های جدید برای حفظ محیط زیست وابسته باشد.

بخش های اصلی چک لیست کسب و کار سبز علوم و فنون تهران

  • سیاست‌های کسب و کار
  • مصرف انرژی
  • ساخت و ساز
  • آب و هوای پاک
  • روابط کسب و کار با افراد و جامعه

دانلود فایل چک لیست به صورت PDF

برای دانلود چک لیست مورد نظر، فقط کافیه فرم روبه رو را تکمیل کنید.

بلافاصله ببعد از پر کردن فرم به چک لیست دسترسی خواهید داشت

سایر چک لیست ها

دریافت مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره ها و پکیج های آموزشی فرم زیر را پر کنید

ارتباط مستقیم

از طریق راه های زیر با ما در تماس باشید

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را پرکنید. مشاورین و کارشناسان ما در سریع ترین زمان پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

دوره مدیریت نیروی بازاریابی و فروش
روزها
ساعت‌
دقیقه