چک لیست فروش تلفنی + دانلود فایل PDF

چک لیست فروش تلفنی یا To Do لیست فروش تلفنی، در حقیقت کارهایی را نشان می دهد که شما به عنوان یک نیروی فروش در بخش فروش باید انجام دهید! فروش تلفنی شاید در ظاهر کاری ساده به نظر برسد. اما نکات زیادی هست که اگر آنها را ندانید یا رعایت نکنید، در میزان فروش و موفقیت شما برای فروش محصول شرکت تاثیر می گذارد. بازاریابی و فروش از طریق تماس های تلفنی نیازمند رعایت اصول ویژه ای است و تنها محدود به تماس با مشتری و برشمردن ویژگی های مثبت محصول نمی شود.

این لیست به شما کمک می کند تا نگرشی کلی به شیوه برقراری ارتباط جذاب و اثرگذار با مشتریان و مخاطبان تلفنی خود داشته باشید. به عنوان یک فروشنده حرفه ای، نکات ریز و کلیدی بیشتر دیگری هم هست که می توانید به این فهرست اضافه کنید. شما همچنین می توانید استراتژی فروش خود را داشته باشید و از آن یک فهرست تهیه کنید که در تماس های تجاری خودتان مد نظر قرار دهید. مشابه همین موارد در مذاکرات تلفنی نیز وجود دارد.

بیش از هر چیز، در این فهرست روی در نظر گرفتن مشتری به عنوان کانون صحبت تاکید شده است. تیم فروش با رعایت این نکات می تواند بیشترین دستاورد را در بخش فروش داشته باشد.

چطور باید از این لیست استفاده کنیم؟

شاید توجه به چک لیست فروش تلفنی حین برقراری تماس سخت باشد. بنابراین برخلاف سایر چک لیست ها، بهتر است این فهرست را پیشاپیش بازبینی کنید و به خاطر بسپارید. یا اینکه می توانید پیش از برقراری هر تماس مروری بر آن داشته باشید. توجه کنید حفظ کردن فهرست و انجام مو به موی آن برای تک تک مخاطبان تلفنی شما کار درستی نیست. زیرا شما در مورد هر شخص باید به خصوصیات فردی، زمانی که در اختیار شما می گذارد، حوصله شخص و عوامل دیگر توجه کرد. بنابراین این چک لیست بیشتر می تواند نقش یک راهنما را برای شما ایفا کند. می توانید در پایان روز کاری، بر اساس میزان رعایت موارد نوشته شده در این فهرست کار خودتان را ارزیابی کنید.

بخش های اصلی چک لیست فروش تلفنی علوم و فنون تهران

  • آماده سازی
  • معرفی
  • تماس فروش
  • اتمام

دانلود فایل چک لیست به صورت PDF

برای دانلود چک لیست مورد نظر، فقط کافیه فرم روبه رو را تکمیل کنید.

بلافاصله ببعد از پر کردن فرم به چک لیست دسترسی خواهید داشت

سایر چک لیست ها

دریافت مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره ها و پکیج های آموزشی فرم زیر را پر کنید

ارتباط مستقیم

از طریق راه های زیر با ما در تماس باشید

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را پرکنید. مشاورین و کارشناسان ما در سریع ترین زمان پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

دوره مدیریت نیروی بازاریابی و فروش
روزها
ساعت‌
دقیقه