چک لیست برنامه ریزی مالی + دانلود فایل PDF

چک لیست برنامه ریزی مالی یا To Do لیست برنامه ریزی مالی، به شما کمک می کند تا برای دوران های مختلف زندگی خود به ویژه دوران بازنشستگی یا از کار افتادگی خود پس انداز داشته باشید. تمام افراد باید بینش مالی خود را تا اندازه ای تقویت کنند که برای دوران های سخت، یا زمانی که دیگر قادر به کار کردن نبودند، اندوخته ای داشته باشند. این اندوخته مالی باید طوری باشد که بتواند هزینه های زندگی شما را پشتیبانی کند.

شاید در نگاه اول، پس انداز به اندازه ای که بتواند سال های بالاتر زندگی شما را پوشش دهد کار سختی باشد. به ویژه در شرایط نامساعد اقتصادی و زمانی که میزان تورم بالاست، این امر غیر ممکن به نظر می رسد. اما اگر بتوانید طبق برنامه ای منظم پیش بروید، احتمالا می توانید به این هدف یا دست کم به بخشی از آن برسید. لازم به ذکر است استراتژی های برنامه ریزی مالی تنها پس انداز نقدی نیست و روش های سرمایه گذاری یا سایر روش های سودده را نیز دربر می گیرد. شما در برنامه ریزی مالی خودتان این روش ها را نیز باید مد نظر بگیرید.

چطور باید از این لیست استفاده کنیم؟

این فهرست شما را راهنمایی می کند که چطور گام به گام، از درآمد ماهیانه فعلی خودتان مبلغی را به عنوان پس انداز برای دوران بازنشستگی (یا هر دوران دیگری از زندگی خودتان) در نظر بگیرید. این چک لیست به عنوان یک راهنمای کلی در این زمینه عمل می کند و شما با توجه به راه های درآمدی خود، ترجیحات پس انداز و سرمایه گذاری، شرایط زندگی فردی، میزان بدهی ها، مسئولیت های مالی و شرایط اقتصادی – اجتماعی محل زندگی خودتان می توانید آن را تغییر و مناسب سازی کنید.

بخش های اصلی چک لیست برنامه ریزی مالی علوم و فنون تهران

  • برنامه‌ریزی برای موقعیت‌های اضطراری
  • برنامه‌ریزی و پس‌انداز برای دوران بازنشستگی
  • صندوق اضطراری سرمایه
  • پرداخت بدهی‌ها
  • بالا بردن میزان پس‌انداز
  • دستیابی به سایر اهداف مالی

دانلود فایل چک لیست به صورت PDF

برای دانلود چک لیست مورد نظر، فقط کافیه فرم روبه رو را تکمیل کنید.

بلافاصله ببعد از پر کردن فرم به چک لیست دسترسی خواهید داشت

سایر چک لیست ها

دریافت مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره ها و پکیج های آموزشی فرم زیر را پر کنید

ارتباط مستقیم

از طریق راه های زیر با ما در تماس باشید

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را پرکنید. مشاورین و کارشناسان ما در سریع ترین زمان پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

دوره مدیریت نیروی بازاریابی و فروش
روزها
ساعت‌
دقیقه