چک لیست بازاریابی مقدماتی + دانلود فایل PDF

چک لیست بازاریابی مقدماتی یا To Do لیست بازاریابی مقدماتی، تعدادی از اقدامات بنیادی و اساسی را برای آغاز فرآیند بازاریابی کسب و کار شامل می شود. بازاریابی یک فرآیند طولانی مدت و پویاست که مباحث گسترده ای را شامل می شود. از شناخت بازارها و انتخاب بازار هدف، تا استراتژی های گوناگون و متنوع بازاریابی. بازاریابی در هر کسب و کار یا سازمان متناسب با همان سازمان انجام می گردد. با این حال، نقطه شروع فرآیند بازاریابی تقریبا همیشه به یک شکل است. شناخت درست محصول و بازارها و انتخاب بازار هدف، شناخت مشتریان و اتخاذ یک استراتژی مناسب بازاریابی.

مهارت تجزیه و تحلیل اهمیت فراوانی در روند بازاریابی دارد که مدیر بازاریابی باید به طور مداوم آن را انجام دهد. از این نظر، ریزه کاری ها و دقت نظرهای فراوانی باید داشته باشد تا بتواند فعالیت های بازاریابی را به درستی شکل دهد. بنابراین شکل دهی به کلیت بازاریابی ممکن است در ابتدا پروژه ای عظیم و دشوار به نظر برسد. در حالی که اینطور نیست.

To Do لیست بازاریابی مقدماتی می تواند اصولی ترین چهارچوب بازاریابی اولیه را برای کسب و کار به شما نشان دهد. این چهارچوب اساسی شامل شناخت کلیت بازار و انتخاب بخش های مرتبط بازار با محصولات کسب و کار (بازار یا بازارهای هدف)، شکل دهی فعالیت های شرکت از قبیل تبلیغات، تولید و بهبود محصول و انتخاب کانال های تبلیغ و توزیع بر اساس این بازار و مواردی از این دست می شود.

چطور باید از این لیست استفاده کنیم؟

چک لیست بازاریابی مقدماتی می تواند در حکم برنامه ای برای اجرای اقدامات اولیه بازاریابی کسب و کار باشد. بهتر است این فهرست را به صورت چاپی یا الکترونیکی در اختیار داشته باشید. سپس هر کدام از فعالیت های بازاریابی خود را به طور کامل انجام دادید، جلوی آن یک علامت + یا تیک (✔️) بگذارید.

بخش های اصلی چک لیست بازاریابی مقدماتی علوم و فنون تهران

  • تجزیه و تحلیل بازار
  • محیط بازاریابی
  • تجزیه و تحلیل رفتار مصرف کننده
  • تجزیه و تحلیل موقعیت کنونی (SWOT)
  • تجزیه و تحلیل رقبا
  • اهداف

دانلود فایل چک لیست به صورت PDF

برای دانلود چک لیست مورد نظر، فقط کافیه فرم روبه رو را تکمیل کنید.

بلافاصله ببعد از پر کردن فرم به چک لیست دسترسی خواهید داشت

سایر چک لیست ها

دریافت مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره ها و پکیج های آموزشی فرم زیر را پر کنید

ارتباط مستقیم

از طریق راه های زیر با ما در تماس باشید

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را پرکنید. مشاورین و کارشناسان ما در سریع ترین زمان پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

دوره مدیریت نیروی بازاریابی و فروش
روزها
ساعت‌
دقیقه