چک لیست امنیت محل کار + دانلود فایل PDF

چک لیست امنیت محل کار یا To Do لیست امنیت محل کار، به ویژه برای شغل هایی که با مواد و لوازم خطرناک سر و کار دارند مهم و ضروری است. بحث ایمنی در محل کار یکی از مباحث جدی در مدیریت کسب و کارهاست که تخصص های ویژه خود را می طلبد. اهمیت دهی به رعایت نکات امنیتی در محل کار، سلامت کارکنان و جلوگیری از بروز رخدادهای ناگوار و آسیب زننده را در سازمان تضمین می کند. این امنیت باید در تمام سطوح و بخش های سازمان، از انبارها و محل های ذخیره محصولات تا محل فعالیت کارمندان اداری برقرار باشد.

تهیه و تکمیل یک چک لیست می تواند برای رسیدن به این هدف بسیار مناسب باشد. زیرا فراموش کاری در رعایت نکات امنیتی از بزرگ ترین اشتباهاتی است که می تواند در رعایت امنیت محیط های شغلی انجام شود. این موضوع موجب می شود تا در صورت بروز یک حادثه، پیامدهای آن تلخ و حتی غیر قابل جبران باشد. تدوین اصول و رعایت نکات ایمنی هم در بدو تاسیس کسب و کار و هم در طول فعالیت آن بسیار مهم است. بنابراین این چک لیست می تواند در بررسی های دوره ای تاسیسات و اقدامات ایمنی نیز موثر واقع شود.

چطور باید از این لیست استفاده کنیم؟

این فهرست را بر اساس نوع کسب و کار خودتان می توانید به روز کنید. اگر فعالیت ها در محل کار یا سازمان شما چندان سر و کاری با مواد و ابزارهای خطرناک ندارد، کار کمی ساده تر است. اما هنوز رسیدگی به موارد مهمی همچون آماده بودن کپسول های آتش نشانی، تهویه مناسب، سیستم برق اضطراری و… ضروری است و استثنایی میان کسب و کارها در این موارد وجود ندارد. اگر بخش هایی از ساختمان و بناهای محل کار به مواد خطرناک مانند مواد محترقه نزدیکند یا با آنها سر و کار دارند، لازم است تنظیم چک لیست با دقت بیشتری انجام شود. موارد گفته شده در این لیست می تواند یک دیدگاه کلی از کاری که باید انجام دهید، در اختیار شما قرار دهد.

بخش های اصلی چک لیست امنیت محل کار علوم و فنون تهران

  • کارهایی که باید انجام دهید
  • کارهایی که نباید انجام دهید
  • موارد مهم در ارتباط با مواد قابل اشتعال / منفجره

دانلود فایل چک لیست به صورت PDF

برای دانلود چک لیست مورد نظر، فقط کافیه فرم روبه رو را تکمیل کنید.

بلافاصله ببعد از پر کردن فرم به چک لیست دسترسی خواهید داشت

سایر چک لیست ها

دریافت مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره ها و پکیج های آموزشی فرم زیر را پر کنید

ارتباط مستقیم

از طریق راه های زیر با ما در تماس باشید

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را پرکنید. مشاورین و کارشناسان ما در سریع ترین زمان پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

دوره مدیریت نیروی بازاریابی و فروش
روزها
ساعت‌
دقیقه