8 داستان عجیب درمورد کارآفرینان مشهور و میلیاردر

دنیای کسب و کار هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد اما در واقعیت، بسیار جالب تر از آن است که تصور کنید. بسیاری از کارآفرینان به دلیل شخصیت‌های متفاوت، چه در محل کار و چه در زندگی شخصی خود شناخته می‌شوند. از این گذشته، پیروی از قواعد و مقررات اغلب موفقیت در کسب و کار را به همراه ندارد!

از برنده شدن پول در بازی پوکر گرفته تا تلاش برای شبیه‌سازی دایناسورها، وجود دارد. در اين مقاله، هشت کار غیرمنتظره که کارآفرینان انجام داده‌اند را براي شما گردآوري كرده‌ايم.

در پايان اين مقاله متوجه خواهيد شد که كارآفرينان از ابتدا ثروتمند نبوده‌اند و حتي گذشته غم‌انگيزي نيز داشته‌اند. آن‌ها بخاطر رسيدن به هدف خود جنگيده‌اند و خود را كوچك تصور نكردند. اما اتفاقات عجيب و باورنكردني را پشت سر گذاشته‌اند.

  1. jean paul dejoria از بی‌خانمانی برگشت

 

کارآفرین جان پول دیجوریا

حتما در مورد محصولات مو Paul Mitchell شنیده‌اید، اما آیا می‌دانید این برندها منشا مشترکی دارند؟ جان پل دژوریا با تاسیس این شرکت افسانه‌ای، به یک میلیاردر تبدیل شد. راه موفقیت برای او آسان نبود. اولین بار که او بی خانمان شد، 22 ساله بود و یک پسر دو ساله داشت که از او مراقبت می‌کرد. اگرچه بر چشم‌انداز کارآفرینی خود پافشاری کرد و سرانجام سیستم‌هایJohn Paul Mitchell  را با 700 دلار سرمایه تاسیس کرد. امروزه جان به یک انسان خیّر تبدیل شده است که از موضوعات اجتماعی حمایت می‌کند. او به بي‌خانمان‌ها کمک مالی می‌کند.

 

2-دیوید دانشگر با بازی پوکر، استارت آپBloomNation را تاسیس کرد

 

دیوید دانشگر

سریع‌ترین راه دستیابی به 30000 دلار چیست؟

اگر مثل دیوید دانشگر یک بازیکن حرفه‌ای هستید، ممکن است جواب این باشد که در یک تورنمنت پوکر شرکت می‌کنید. دانشگر به همراه دو دوست خود می‌خواستند یک بازار آنلاین راه‌اندازی کنند تا گل‌فروش‌ها را به مشتریان متصل نمایند، اما آن‌ها سرمایه اولیه نداشتند. بنابراین دانشگر – که در سال 2008 برنده جایزه‌ی جهانی پوکر شده بود – 1000 دلار برای ورود به یک مسابقه پوکر هزینه کرد. جایزه بزرگ 30000 دلاری، به طور تصادفی سرمایه‌ی مورد نیاز آن‌ها بود. در پایان دور پایانی بازی، دانشگر به دوستانش آنچه را می خواستند بشنوند گفت: “وقت گل است.” اندکی بعد آن‌ها تجارت خود، گل‌فروشی آنلاین BloomNation  را راه‌اندازی کردند.

 

 

3-Seth Priebatsch کارآفرین نارنجی پوش و پابرهنه

 

seth-priebatsch-min

در سال 2011، SCVNGR –  یک برنامه اجتماعی مشابه FourSquare  یک شرکت 100 میلیون دلاری با یک مدیرعامل نسبتا غیر سنتی تاسیس شد. بنیان‌گذارSeth Priebatsch ، ” رئیس نینجا ” شرکت خود توصیف می‌شود، در آن زمان 22 ساله بود.

او عادت دارد در دفتر خود کفش‌هایش را دربیاورد. او همچنین هر روز از یک پیراهن نارنجی روشن استفاده می‌کند و بندرت از محل کار خود به خانه می‌رود و ترجیح می‌دهد در دفتر کار خود بخوابد. در سال 2012 SCVNGR را به یک بستر پرداخت تلفن همراه به نام LevelUp تبدیل کرد، اما او عنوان رئیس نینجا و پیراهن نارنجی امضا شده خود را حفظ کرد.

 

4-Nicholas Berggruen تصمیم گرفت برای خرید خانه به زحمت نیفتد

 

نیکلاس برگروین

سال‌ها بود که نیکلاس برگروین از خریدن خانه اجتناب می‌کرد، با این وجود که او یکی از کارآفرینان میلیاردر است. او ترجیح داد در عوض به دنیا سفر کند و در هتل زندگی کند. به او لقب “میلیاردر بی‌خانمان” را دادند. او سرانجام در سال 2017 یک خانه 40 میلیون دلاری خریداری کرد، زیرا آرزو داشت که به دو فرزند خود مکانی ثابت برای زندگی بدهد.

 

5-Mark Zuckerberg گوشت نخورد

 

 

زاکربرگ

در سال 2011، بنیانگذار فیس بوک، مارک زاکربرگ، یک چالش شخصی را در پیش گرفت و گوشت نخورد. او این چالش را به جهانیان با این جمله “من فقط یک خوک و یک بز را کشتم”، در تاریخ 4 مه 2011،  معرفی کرد. زاکربرگ بیان کرد که او در تلاش است مسئولیت بیشتری در مورد حیوانات به خودش تحمیل کند. اگرچه این تغییر دائمی نبود و پس از پایان چالش یک ساله، زاکربرگ دوباره به خرید و مصرف گوشت پرداخت.

 

6-Clive Palmer سعی كرد تا دایناسور را شبیه‌سازی كند

 

تاجر استرالیایی Clive Palmer

اگر پارک Jurassic  فقط یک فیلم نبود چه؟ تاجر استرالیایی Clive Palmer قصد داشت از طریق شبیه‌سازی، دایناسورها را به واقعیت تبدیل کند و تا آنجا پیش رفت که این ایده را با دانشمندان در میان گذاشت. این اتفاق در سال 2012 رخ داده است و از آنجا که تکنیک‌های شبیه‌سازی هنوز به اندازه کافی پیشرفت نکرده‌ است تا گونه‌های منقرض شده را بازگرداند، به نظر نمی‌رسد که رویای پالمر به این سرعت به واقعیت تبدیل شود. با این حال، عشق او به دایناسورها پابرجاست. در سال 2013، او یک پارک به نام Palmersaurus افتتاح کرد که بیش از 160 ماکت عظیم دایناسور را در خود جای داده بود.

 

7-Mark Benioff برگزارکننده اعتراض‌های جعلی برای جلب توجه

 

مارک بنیوف

مارک بنیوف یکی از بنیان‌گذارانSalesforce ، به دلیل ارائه حقه‌های بازاریابی فوق‌العاده مشهور است. او یک بار در کنفرانس Siebel Systems اعتراض جعلی جنجالی همراه با شعار ترتیب داد. این کار را برای جلب توجه همه به رقیبش جهت تخریب او انجام داد.

 

Robert Klark -8سعی در ایجاد یک بانک اسپرم ژن برتر داشت

 

رابرت کلارک

رابرت کلارک کارآفرینی بود که لنزهای نشکن برای عینک را اختراع کرد. اين تاجر نابغه ثروت خود را از اين طريق بدست آورد. امروزه، او را بیشتر به خاطر بانک جنجالی اسپرم که تاسیس کرد، به یاد می‌آوریم.

این بانک اسپرم که مخزن انتخاب ژرمینال نامیده می‌شود، کاندیدهای خود را از میان برندگان جایزه نوبل، نوابغ و ورزشکاران مستعد انتخاب نمود.

دلیل کلارک برای راه اندازی بانک اسپرم چیست؟ او می‌خواست یک مجموعه ژن انسانی بهتر ایجاد کند، او معتقد بود كه دنيا به نبوغ بيشتري نياز دارد. ماموریتی که برای بسیاری از افراد خوشایند نبود. بانک اسپرم دو سال پس از مرگ وی در سال 1999 بسته شد. این شرکت ادعا کرد که طی 19 سال فعالیت خود 229 کودک تولید کرده است.

 

 

جمع‌بندی

کارآفرینی تمایل به جذب افرادی با ذهن منحصر به فرد و شخصیت قوی دارد و به همین دلیل باعث ایجاد داستان‌های جالب مي‌شود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.