5 مهارت MBA که کارفرمایان به دنبال آن هستند

5 مهارت MBA که کارفرمایان به دنبال آن هستند

فهرست مطالب

با توجه به محبوبیت مدرک مدیریت حرفه ای کسب و کار (MBA) در سراسر دنیا، فارغ التحصیلان این دوره به طور قطع می خواهند در میان سایر دارندگان این مدرک برجسته شون. از این جهت، اطلاع از آن دسته از مهارت هایی که کارفرمایان در فارغ التحصیلان دوره MBA به دنبال آن هستند بسیار مهم است.

هزینه تحصیل برای یک برنامه دو ساله بین 100000 تا 200000 دلار است. به جهت صرف این هزینه بالا، فارغ التحصیلان MBA لازم است مطمئن شوند که الزامات مهارتی لازم را برای کسب شغلی با درآمد بالا برآورده می کنند.پنج مهارت مهم که کارفرمایان در فارغ التحصیلان MBA به دنبال آن هستند

روزنامه انگلیسی زبان FT از 48 کارفرما از سراسر جهان و بخش‌های مختلف درخواست کرد تا 29 مهارت به اصطلاح نرم و سخت را بر اساس اهمیت رتبه‌بندی کنند. آنها دریافتند مهم ترین مهارت هایی که کارفرمایان به دنبال آن هستند به شرح زیر است:

  • توانایی کار با افراد مختلف
  • مدیریت زمان و توانایی اولویت بندی
  • درک تأثیر دیجیتال بر مشاغل
  • توانایی ایجاد، حفظ و گسترش شبکه ای از افراد
  • توانایی حل مسائل پیچیده

بر اساس گزارش FT که نتایج این نظرسنجی را تشریح می کند، “پنج مهارت مهم، موضوعات اصلی MBA، مانند امور مالی و بازاریابی نبودند، بلکه ویژگی های ضعیف تر یا به اصطلاح مهارت های نرم بودند.” از این میان، کارفرمایان گفتند که شناسایی توانایی در میان فارغ التحصیلان MBA برای مدیریت موثر زمان دشوارترین است.


مهارت های MBA

پنج مهارت سخت برای فارغ التحصیلان MBA

جالب اینجاست که وقتی بلومبرگ در گزارشی در سال 2015 از 1320 استخدام‌کننده شغل در بیش از 600 شرکت بررسی کرد، مهارت‌های نرم نیز به اوج رسید تا بفهمد کارفرمایان چه مهارت‌هایی را می‌خواهند اما نمی‌توانند پیدا کنند. مطلوب ترین مهارت ها بر اساس این نظرسنجی عبارت بودند از تفکر استراتژیک، حل مسئله خلاق، مهارت های رهبری، مهارت های ارتباطی، تفکر تحلیلی و توانایی کار مشترک.

بیشتر بخوانید  چگونه MBA بهترین استفاده را برای ما خواهد داشت؟


اما انتظار می رود که MBA ها بیشتر از حلال مشکلات با مهارت های بین فردی عالی باشند. کارفرمایان مورد بررسی توسط FT مهارت ها را با توجه به دشواری آنها در میان فارغ التحصیلان MBA هنگام استخدام رتبه بندی کردند و پنج نفر برتر عبارتند از:

  • توانایی استفاده از شبکه های اجتماعی
  • توانایی آموزش/مربیگری دیگران
  • پیش بینی مالی
  • تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ
  • مهارت های داستان سرایی برند.

نظر شما برای ما مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره ها و پکیج های آموزشی فرم زیر را پر کنید

ارتباط مستقیم

از طریق راه های زیر با ما در تماس باشید