5 ویژگی شخصیتی مدیران بزرگ

بر اساس تحقیق گسترده بزرگ‌ترین موسسه نظرسنجی جهان، گالوپ، تنها ۱۰ درصد از مردم دارای استعداد مدیریتی هستند و ۲۰ درصد نیز تاحدی دارای این استعداد هستند و می‌بایست با روش‌های مختلف آموزشی خود را تقویت کنند. به‌راستی علت کم یابی استعداد مدیریتی چیست؟ مدیریت، شغل بسیار پیچیده‌ای است. شما به‌عنوان مدیر با مجموعه‌ای از انسان‌ها طرف هستید و می‌بایست با هدایت و نظارت بر کار آن‌ها و ایجاد هماهنگی، امور را به سرانجام برسانید. درواقع شما در پست مدیریتی با «سیستم اجتماعی» _مجموعه‌ای از افراد که با یکدیگر درراستای هدفی خاص ارتباط دارند_ سروکار دارید که بر اساس آرای نظریه‌پردازان سیستم، پیچیده‌ترین سیستم موجود در جهان هستی است.

ازاین‌رو مدیریت کردن و موفقیت در مشاغل مدیریتی، استعدادها و مهارت‌های متعدد و متنوعی می‌خواهد که تجمیع همه آن‌ها در یک نفر به‌ندرت رخ می‌دهد. بر اساس تحقیق موسسه گالوپ، وجود این ۵ استعداد شخصیتی در افراد، می‌تواندآن‌ها را تبدیل به مدیران بزرگ کند:

 

انگیزش

مدیران بزرگ نه‌تنها خود انسان‌هایی باانگیزه هستند، بلکه دائماً در حال انگیزه دادن به زیردستان و همکاران خود برای انجام هرچه بهتر کارها و به نتیجه رساندن تلاش‌ها هستند.

 

قاطعیت

مدیران بزرگ در امور مربوط به کار با کسی شوخی ندارند و در مواجهه با سختی‌ها، خود را نمی‌بازند و تا به پایان رساندن کار دست از تلاش بر‌نمی‌دارند.

 

تصمیم‌گیری

مدیران بزرگ، تصمیم‌گیرنده‌هایی بزرگ هستند و این تصمیمات را در جهت منافع سازمان می‌گیرند نه راضی کردن این‌وآن.

 

پاسخگویی

مدیران بزرگ نه‌تنها از مسئولیت‌های سنگین فرار نمی‌کنند بلکه با آغوش باز به استقبال آن‌هامی‌روند و در برابر نتایج به‌دست‌آمده نیز پاسخگو بوده و شکست‌ها را به گردن دیگران نمی‌اندازند.

 

رابطه‌سازی

مدیران بزرگ روابطی مبتنی بر اعتماد و تفاهم میان خود و همکاران و زیردستان برقرار می‌سازند و در روابط خود شفافیت دارند و اهل مخفی‌کاری نیستند. آن‌ها همچنین با استفاده از ارتباطات درون و بیرون سازمانی، در صدد تحقق اهداف سازمان هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.