4 چیزی که هرگز نباید در طول مصاحبه شغلی فاش کنید

4 چیزی که هرگز نباید در طول مصاحبه شغلی فاش کنید

فهرست مطالب

مصاحبه شغلی فرصتی برای شماست تا با زنده کردن اطلاعات رزومه و پوشش نامه خود بدرخشید. درخواست شغلی شما قبلاً از مراحل اولیه حرکت کرده است و مصاحبه شغلی می تواند باعث دریافت شغل شود یا شانس آن را از بین ببرد.

مصاحبه فرصتی برای یک کارفرمای بالقوه است تا در مورد شما اطلاعات بیشتری کسب کند و تعیین کند که آیا شما با فرهنگ شرکت سازگار هستید یا خیر. با این حال، افشای اطلاعات بیش از حد می تواند شانس استخدام شما را از بین ببرد. در زیر چهار موردی که هرگز نباید در طول مصاحبه کاری فاش کنید برای شما آورده‌ایم.1. اطلاعات شخصی بیش از حد

در حالی که مصاحبه کنندگان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شما سوالاتی می پرسند، پاسخ های خود را در سطح حرفه ای نگه دارید. جین ترنکا، مدیر اجرایی مرکز منابع شغلی در دانشکده بازرگانی رولینز کالج کرومر در وینتر پارک، فلوریدا، می گوید که جزئیات شخصی به توانایی شما در انجام وظایف شغلی شما بی ربط است. اگر مصاحبه‌کننده‌ای از شما بپرسد که آیا وسیله نقلیه قابل اعتمادی دارید، فقط باید بگویید «بله» و نه چیزی بیشتر.»

ترنکا همچنین در مورد افشای جزئیات تاریخچه پزشکی شما هشدار می دهد، مگر اینکه به مسکن پزشکی نیاز داشته باشید. و او شدیداً از به اشتراک گذاری نظرات شخصی شما در مورد موضوعاتی مانند سیاست، مذهب و اقتصاد هشدار می دهد. مگر اینکه این موضوعات مرتبط با شغل باشند.

و انواع دیگری از اطلاعاتی که ممکن است بی ضرر به نظر برسند، در واقع می توانند برای شانس شغلی شما مضر باشند و شکار شغلی شما را متوقف کنند. استفانی کینکید، دستیار مدیر مرکز شغلی واکرل در کالج مونموث در مونموث ایالت، به نامزدها هشدار می دهد که وضعیت تاهل یا والدین خود را فاش نکنند. زیرا ممکن است به کارفرمایان این فرصت را بدهد که علیه شما تبعیض قائل شوند. این تبعیض ممکن است عمدی نباشد. در عوض روی به اشتراک گذاری اطلاعاتی که مهارت ها و توانایی های شما را نشان می دهد تمرکز کنید.

2. احساسات منفی در مورد کارفرمایان/همکاران

حتی اگر فکر می‌کنید یکی از بدترین شغل‌های تمام دوران را داشته‌اید، در طول مصاحبه شغلی خود در برابر اصرار به بدگویی با آنها مقاومت کنید. کریستین اسکارت، مدیر خدمات شغلی در Employment BOOST در تروی، میش، می‌گوید: “به عنوان یک مدیر استخدام، تمام چیزی که می توانم فکر کنم این است که “آنها نیز با من این کار را خواهند کرد.” هنگام مصاحبه، نیازی نیست که مشکلی را با رئیس یا همکاران قدیمی خود در میان بگذارید. زیرا اگر شما در آنجا مشکلی داشتید، ممکن است به نظر برسد که در همه جا با آن مشکل روبرو خواهید شد.”

ممکن است از شما در مورد وضعیت شغلی فعلی یا گذشته خود سؤال شود. تریسی کشمن، معاون ارشد بوستون در WinterWyman Executive Search، می گوید که اگر هنوز در آن هستید، پاسخ شما باید مختصر و خنثی باشد. شرکت. «اگر دیگر در شرکت نیستید، دلیل آن را توضیح دهید. اگر شما را رها کردند، صادق باشید، اما یک بیانیه کوتاه در مورد آنچه آموختید بیان کنید.

4 چیزی که هرگز نباید در طول مصاحبه شغلی فاش کنید

3. دلایل خاصی برای ترک/جستجوی شغل جدید

حتی اگر در مورد رئیس یا همکاران خود منفی صحبت نمی کنید، باید در توضیح دلیل خود برای تمایل به شغل دیگری مراقب باشید. البته، همه ما شغلی را می‌خواهیم که بیش از 100 هزار دلار در سال دستمزد داشته باشد. اما کشمن هشدار می‌دهد که هرگز نگویید پول بیشتری می‌خواهید. و او هشدار می دهد که گاهی اوقات ممکن است پاسخ های شما آنطور که می خواهید درک نشود. برای مثال، «من فضای بیشتری برای رشد می‌خواهم» را می‌توان به عنوان «به راحتی خسته می‌کنم» توسط یک مدیر استخدام تعبیر کرد.

او یک بیانیه کوتاه در مورد اینکه چقدر از کار برای کارفرمای فعلی خود لذت برده‌اید و چقدر از آنها آموخته‌اید را توصیه می کند. سپس توضیح دهید که به دنبال فرصت جدیدی هستید که در آن بتوانید هر آنچه را که می خواهید از یک شغل جدید به دست آورید، به دست آورید. و سپس با گفتن این جمله که به همین دلیل این موقعیت را می خواهید و می خواهید در این شرکت کار کنید، پایان دهید.

4. نقاط ضعف

نظرات کارشناسان ما در مورد آشکار کردن نقاط ضعف شما متفاوت است. جیسون ما، بنیانگذار، مدیر عامل و مربی ارشد ThreeEQ مستقر در سانفرانسیسکو، می‌گوید: اگر در مورد اشتباهات گذشته یا اشتباهات مرتکب شده از شما سؤال شد، صادقانه در مورد آنچه در طول مسیر یاد گرفته‌اید و چگونه بر آنها غلبه کرده‌اید و چگونه بر آن‌ها غلبه کرده‌اید، پاسخ دهید. روی تبدیل نقاط ضعف گذشته به نقاط قوت کار می کنیم. او توصیه می کند شخصیت واقعی خود را نشان دهید. با این حال، Chaim Shapiro، M.Ed، دستیار مدیر دفتر خدمات شغلی در کالج Touro در نیویورک، می گوید که این سوال نشان می دهد که آیا شما برای مصاحبه خود مربی شده اید یا نه. “با دادن یک نقطه ضعف واقعی و بدون رسیدگی پاسخ ندهید. انجام این کار کمک می کند تا مطمئن شوید که آنها به سمت نامزد دیگری حرکت می کنند.”

شاپیرو توصیه می کند بر روی نقطه ضعفی تمرکز کنید که می تواند به عنوان یک نقطه قوت در نظر گرفته شود. اما او به خوانندگان Investopedia می‌گوید که از نقطه ضعف «کمال‌گرایی» بگذرند زیرا بیش از حد از آن استفاده می‌شود.سخن پایانی

در حالی که مصاحبه شغلی فرصتی برای کارفرمایان بالقوه است تا در مورد نامزدها اطلاعات بیشتری کسب کنند، مهم است که از وسوسه افشای اطلاعات بیش از حد اجتناب کنید. لازم نیست شرکت ها بدانند که شما در بدهی وام دانشجویی غرق شده اید یا مشکلات رابطه دارید. اطلاعات شخصی اشتباه اغلب می تواند یک نامزد عالی را رد صلاحیت کند.

نظر شما برای ما مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره ها و پکیج های آموزشی فرم زیر را پر کنید

ارتباط مستقیم

از طریق راه های زیر با ما در تماس باشید