توسعه شبکه علم و فناوری، فرهنگ کارآفرینی و تجاری سازی نوآوری در سال جدید

دکتر جعفر قیصری رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در نشست روسای پارک های علم و فناوری که در تاریخ دوشنبه 22 فروردین برگزار شد، به لزوم بهره مندی تولید کنندگان و صنایع از شبکه ایجاد شده علم و فناوری، شرکت های فناور و دانش بنیان در کشور اشاره کرد و محورهای ارزیابی واحدهای فناور را برنامه ریزی و مدیریت منابع انسانی، دستاوردهای فناوری، فعالیت‌ های اقتصادی و تجاری‌ سازی دستاوردها و تعامل با پارک و واحدهای فناوری برشمرد.

دکتر امین رضا ذوالقدر رئیس پارک علم و فناوری فارس نیز در این نشست، در خصوص اشتغال زایی کسب و کارهای کوچک و اهمیت توسعه فرهنگ کارآفرینی در کشور صحبت کرد. وی توسعه فرهنگ کارآفرینی را مستلزم همکاری وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم دانست و بر لزوم مهارت آموزی به دانش آموزان، پرورش دانش آموزان فن یار، آموزش مهارت های کسب و کار در سنین بالاتر و مواردی از این دست تاکید کرد.

رئیس پارک علم و فناوری همدان، دکتر محمد حسن مرادی نیز ارکان اصلی فرآیند تجاری سازی نوآوری را به ترتیب خلق دانش، ایجاد و توسعه فناوری، تولید محصول و خدمات نوآورانه و فروش محصول و عرضه خدمت نوآورانه به بازار دانست و توجه به اموری همچون مالکیت فکری، جذب سرمایه، آموزش و مشاوره، توسعه محصول و توسعه بازار را در این زمینه حائز اهمیت دانست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.