اسحاق جهانگیری: مدیریت دانش در دستگاه‌های اجرایی ثبت و مستندسازی شود

معاون اول رئیس جمهوری گفت: مدیریت دانش و تجار مدیریتی در دستگاه های اجرایی ثبت و مستندسازی شود. به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری روز دوشنبه در جلسه شورای عالی اداری با اشاره به اهمیت ثبت و مستندسازی دانش و تجارب مدیریتی در دستگاه‌های اجرایی، گفت:  بسیاری از موضوعات و چالش‌های پیش روی مدیران کشور در سال‌های گذشته یکسان بوده و باید به منظور افزایش توان مدیریتی در مواجهه با مسایل تکراری مانند مقابله با حوادث غیرمترقبه، تورم و ارز، خصوصی‌سازی و اصلاح نظام اداری، راهکارهای مناسبی با تکیه بر دانش مدیریت اعمال و در هر مسئله توجه شود که در دوره‌های قبل چه تصمیماتی در چه شرایطی اتخاذ شده و آثار آن چه بوده است.

معاون اول رئیس جمهوری مدیریت و رسیدگی به برخی از موضوعات مانند وقوع زلزله در کشور را مساله‌ای بین دستگاهی توصیف کرد و خواستار الگوسازی در ثبت و ضبط مدیریت دانش در مواجهه با چنین رخدادهای دارای سابقه در کشور شد تا به عنوان سرمایه در اختیار کشور باشد.  وی در ادامه با اشاره به طرح ساده‌سازی مراحل شروع کسب و کار، اظهار داشت: ایجاد تسهیلات لازم و رفع موانع فعالیت‌های تولیدی برای راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک که هم موجب اشتغال‌زایی است و هم می‌تواند اقتصاد خانوارها را متحول کند، اقدام موثری است و دولت همه همت خود را در این زمینه به کار بسته است.

جهانگیری یکی از روش‌های پیشنهادی برای تسهیل در راه‌اندازی کسب و کار برا تقویت نظارت‌های پسین به جای نظارت‌های پیشین عنوان و تصریح کرد: البته باید دستورالعمل‌ها و چارچوب‌های اصلی قبل از هر سرمایه‌گذاری بطور مشخص و روشن در اختیار متقاضیان فعالیت‌های اقتصادی قرار گیرد تا فعالان اقتصادی با آسودگی بیشتر و در چارچوب دستورالعمل‌ها کسب و کار راه‌اندازی کنند.

25 آذر 1399

روزنامه ابتکار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.