استارتاپ‌های بیمه ای به میدان آمدند

با ایجاد زیست بوم فناورانه از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری استارتاپ‌های مختلفی برای توسعه صنعت بیمه در كشور راه اندازی شده است.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر صنعت بیمه در مسیر حركت به سمت نوآوری و فناوری با برخی چالش‌ها مواجه است. مقررات مربوط به الگوی كسب و كار و مقررات احراز هویت دیجیتالی از جمله این چالش‌ها هستند. برای این منظور در حال حاضر استارتاپ‌های مختلفی در حوزه بیمه تشكیل شده‌اند. این استارتاپ‌ها با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری باعث ایجاد یک تحول ساختاری در این حوزه شده‌اند. هر چند برای رسیدن به نقطه مطلوب باید تعداد بیشتری ایده و محصول نوآورانه به صنعت بیمه تزریق شود.

بر اساس سند چشم‌انداز افق ۱۴۰۴، دهک‌های پایین درآمدی نیز باید از خدمات بیمه‌ای مناسب برخوردار باشند. برای نیل به چنین هدفی باید سرعت ارائه خدمات افزایش یابد و قیمت‌ها نیز كاهش یابد. چنین هدفی تنها با آنالین كردن خدمات و فعالیت استارتاپ‌ها و شركت‌های فناور به دست می‌آید. تنوع بخشی به بیمه‌نامه‌ها، امكان استفاده از دستیاران و مشاوران آنالین بیمه‌ای، استفاده از ظرفیت بزرگ شبكه‌های اجتماعی و امكان پرداخت هزینه بیمه، فقط در زمان استفاده از آن، برخی از مزیت‌ها و پیشنهاداتی است كه در زیست بوم نوآوری صنعت بیمه مطرح شده است. بر اساس اعلام مركز اطلا‌ع‌رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، فعالیت شركت‌های دانش‌بنیان، صنایع نرم و خالق و استارتاپ‌های مختلف در صنعت بیمه باعث می‌شود تعداد شركت‌های بیمه‌گر افزایش یابد. این افزایش رقابت در نهایت به نفع مصرف‌كننده است و باعث می‌شود كه مصرف‌كننده خدمات با كیفیت‌تری را با قیمت كمتر دریافت كند.

 روزنامه اقتصادی آسیا

25 آبان 1399

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.