کسب‌وکارهای عجیب ولی پررونق

ورود به بازارهای اشباع‌شده‌ای که شرکت‌های بزرگ و قدیمی متعددی در آن مشغول به فعالیت هستند، شاید گزینه خوبی برای سازمان‌های کارآفرین نباشد. شاید به همین دلیل است که برخی کارآفرینان در سرتاسر دنیا، با خلاقیت بالا اقدام به راه‌اندازی کسب‌وکارهایی کرده‌اند که کالاها و یا خدمات متفاوتی تولید می‌کند. کاری که این‌گونه شرکت‌ها انجام می‌دهند در ظاهر عجیب‌وغریب می‌نماید ولی نکته جالب اینجاست که بسیاری از این شرکت‌ها بسیار موفق بوده و سودآوری بالایی دارند. نمونه‌ای از این شرکت‌ها عبارت‌اند از:

 

شرکتی که جوراب‌های سه‌تایی تولید می‌کند

وقتی یک لنگه از جوراب شما گم یا سوراخ می‌شود، معمولاً کاری نمی‌توانید بکنید جز دور انداختن لنگه جوراب باقی‌مانده. شرکت تراکس، برای حل این معضل، جوراب‌ها را به‌جای بسته‌های جفتی، در بسته‌های سه‌تایی تولید می‌کند و با همین ترفند توانسته است بازار خوبی برای خود دست‌وپا کند!

 

شرکتی که شمارا قهرمان رمان می‌کند

شرکت رمان شما می‌تواند آرزوی طرفداران رمان را به واقعیت تبدیل کند. مشتریان این شرکت، نخست توضیحاتی در مورد زندگی و شخصیت خود ارائه می‌دهند و سپس از بین ژانرهای مختلفی همچون عاشقانه، جنایی، علمی-تخیلی و غیره دست به انتخاب می‌زنند. مشتریان می‌توانند عکس‌های خود را نیز به این شرکت ارائه دهند تا در جلد کتاب و در داخل متن مورداستفاده قرار گیرد. پس از دریافت اطلاعات لازم از مشتریان، این شرکت آن‌ها را در نقش قهرمانان داستان قرار داده و رمان آن‌ها را چاپ می‌کند!

 

شرکتی که اجداد شمارا شناسایی می‌کند

آیا تابه‌حال کنجکاو شده‌اید که بدانید اجداد شما چه کسانی بوده‌اند و در دهه‌ها و یا حتی قرن‌های قبل مشغول چه‌کاری بوده‌اند؟ شرکت APG کسب‌وکار اصلی خود را تکمیل شجره‌نامه‌ها و یافتن اجداد مشتریان خود می‌داند و ازقضا از این طریق به سودآوری بالایی نیز دست پیدا کرده است.

 

شرکتی که یک‌چیز ناشناس ده‌دلاری به شما می‌فروشد

نام این شرکت مغازه یک‌چیزی است. مشتریان این شرکت تقریباً هیچ حق انتخابی ندارند و فقط می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت این شرکت و با پرداخت ده دلار، یک بسته که معلوم نیست داخل آن چیست دریافت کنند. محتویات این بسته می‌تواند تقریباً هر کالایی که قیمتی نزدیک به ده دلار دارد را شامل شود. شما تنها زمانی می‌دانید چه خریده‌اید که بسته به درب منزل شما رسیده باشد.

موارد بالا تنها نمونه‌هایی از کسب‌وکارهایی است که بر روی ایده‌های خلاقانه و متفاوت شکل گرفته‌اند. چه‌بسا شما نیز بتوانید با کمی خلاقیت و کشف نیازی که هنوز توسط شرکت‌های موجود پاسخ داده نشده، پایه‌گذار یک کسب‌وکار موفق (هرچند عجیب!) شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.