کارشناسی ارشد در اروپا | مزایای MBA اروپا چیست؟

کارشناسی ارشد در اروپا

فهرست مطالب

کسب‌ و کارها هر روزه جهانی‌ تر می‌ شوند و بسیاری از متقاضیان، به فکر رفتن به خارج از کشور برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اروپا و کشورهای توسعه‌ یافته هستند. در بسیاری از موارد، این یکی از بهترین راه ها برای گسترش افق های کاری و فردی آینده شماست. اگر می خواهید دوره MBA را در اروپا بخوانید و سوالات زیادی دارید، این مقاله تمام آنچه را در این زمینه نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهد. با ما همراه باشید.


چرا تحصیل کارشناسی ارشد MBA در اروپا یک انتخاب قابل توجه است؟

اکثر استخدام کنندگان توافق نظر دارند متقاضیانی که دارای مطالعات بین المللی هستند، بهتر از متقاضیان دیگر عمل می کنند. مدارس برتر کسب و کار، هیئت علمی با بالاترین موقعیت ها را جذب می کنند. به علاوه، دوره های باکیفیت اروپایی در سراسر دنیا زبانزد هستند.

از نظر رتبه بندی، عوامل متعددی وجود دارد که باید در نظر بگیرید که آیا کارشناسی ارشد MBA در اروپا به شما کمک می کند تا به برنامه ها و اهداف خود برسید یا خیر. از هزینه مطالعات و مدت زمان تحصیل تا شهرت مدرسه کسب و کار و موارد دیگر، هنگام تصمیم گیری در مورد این موضوع موارد زیر را در نظر داشته باشید.

اول، این دوره های تحصیلی بازده سرمایه‌ گذاری بالایی دارند. زیرا اکثر آنها تنها یک سال به طول می انجامند.

دوم، کوتاه تر بودن تحصیل منجر به کاهش هزینه ها و شهریه تحصیل می شود، حتی در مدارس بزرگ. که این امر، تحصیل کارشناسی ارشد MBA اروپا را تبدیل به یک فرصت جذاب می کند.

بیشتر بخوانید  درآمد رشته های مدیریتی در آلمان چقدر است؟

سوم، دوره های MBA در کشورهای اروپایی شهرت بین المللی بیشتری دارد. به خصوص در مقایسه با دوره های برگزار شده در ایالات متحده. آنها افراد حرفه ای را جذب می کنند که قصد دارند بعد از تحصیل در اروپا کار کنند.

این مدرک کارشناسی ارشد، بهتر از مدارک دانشگاهی و مدارک MBA بومی، می تواند دانشجویان را برای مشاغل برتر بین المللی در کشورهای قاره اروپا آماده کند. بنابراین اگر هدف حرفه ای شما برای آینده زندگی و کار در اروپا است، دنبال کردن یک برنامه MBA یکی از بهترین اقدامات برای آن است.


ویژگی های تحصیل کارشناسی ارشد در اروپا

این بخش مواردی را که باید در مورد درخواست برای شرکت در دوره MBA در اروپا یا حتی سایر کشورهای جهان در نظر بگیرید، مورد بحث قرار می دهد. بیایید نگاهی به آنها بیندازیم:

ویزای کار در اروپا برای دانشجویان صادر می شود

ویزای کار دو ساله برای دانشجویان بین المللی صادر می شود. این ویزا کار را برای دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد MBA در یافتن شغل در اروپا ساده تر می کند. همچنین کارفرمایان هم امکان بیشتری برای استخدام آنان دارند. در حالی که سایر کشورها ممکن است این ویزا را به سادگی اعطا نکنند. این باعث جذابیت بیشتر MBA اروپا برای دانشجویان بین المللی می شود.

امکان استخدام تخصصی در صنعت و تجارت وجود دارد

علاقمندان دوره MBA اروپا همچنین به استخدام در صنایع تخصصی توجه دارند که نسبت به استخدام در ایالات متحده برتری دارد.

رقابت در کارشناسی ارشد اروپا و سایر کشورها بالاست

برای برخی از دانشجویان بین المللی دوره MBA، رقابت نسبی مدارس کسب و کار عامل دیگری است. مسائل مربوط به ویزا در دوران همه گیری کرونا ممکن است بر این موضوع تأثیر گذاشته و مؤسسات ایالات متحده را مجبور به تغییر رویکرد خود کرده باشد.

بیشتر بخوانید  دوره آموزشی MBA به مدیران در رسیدن به این اهداف کمک می کند!

کالج‌ ها و دانشگاه‌ های اروپایی برای جذب دانشجویان بین‌ المللی برجسته تر، به‌ ویژه از کشورهای مشترک المنافع، شانس های بهتری دارند. این چیزی است که تحصیل کارشناسی ارشد را در اروپا جذاب تر می کند.


دوره mba اروپا

چرا مدرک کارشناسی ارشد MBA اروپا بسیار محبوب است؟

تقاضا برای دوره MBA روز به روز در حال افزایش است و فرصت های متعددی در اختیار دانشجویان بین المللی قرار داده است. متقاضیان این دوره اغلب در دهه بیست زندگی خود هستند و امکان کار و پرداخت هزینه های تحصیل این دوره را دارند. زیرا هنوز با بدهی های بزرگ مواجه نشده اند و میزان یادگیری و شانس استخدام آنها بالاتر است.

اما در سطح عمیق تر، بسیاری از متقاضیان معتقدند دانش پیچیده ای که در این دوره به دست می آورند برای ایجاد تغییرات موثر تجاری در آینده مورد نیاز حیاتی است. آنها امیدوارند تا ابزارهای مفیدی را برای پیشرفت در عرصه های تجاری در حال تحول به دست بیاورند. به همین دلیل، شرکت در کلاس های کارشناسی ارشد MBA اروپا می تواند امید و شروعی جدید و هدفمند برای بسیاری از دانشجویان باشد.

به همین خاطر است که دوره های برتر مدیریت کسب و کار اکنون مخاطبان بیشتری دارند. کیفیت بالای آموزش در این دوره ها، چشم اندازهای شغلی جذاب تری در اختیار افراد قرار می دهد.بهترین برنامه MBA در اروپا کدام است؟

معروفیت و رتبه بندی مدارس کسب و کار به تقاضای متقاضیان، میزان استخدام فارغ التحصیلان آنان و میزان بازگشت سرمایه پس از اتمام دوره وابسته است. از معروف ترین مدارس کسب و کار در اروپا می توان مدارس زیر را نام برد:

بیشتر بخوانید  دوره MBA آنلاین ارزشمند است یا خیر؟

این مدارس کسب و کار در کشورهای مختلف اروپا واقع شده اند و علاقمندان می توانند بر اساس شرایط جغرافیایی و سایر شرایط خود، برای ثبت نام کارشناسی ارشد MBA در آنها اقدام کنند. البته هر کدام از این مدارس در رتبه بندی های گوناگون شرایط مختلفی دارند و تخصص های متفاوتی ارائه می دهند. تحصیل در مدرسه INSEAD یا LBS برای اکثر مخاطبان فریبنده است. اما سایر مدارس نیز از رتبه بندی های سطح بالایی برخوردار هستند.


چگونه دوره MBA مناسب را در اروپا برای خودم پیدا کنم؟

شما می توانید با مراجعه به وب سایت هر کدام از مدارس کسب و کار اروپایی در مورد برنامه درسی، روش‌های تدریس، پیشنهادات فوق برنامه و زندگی دانشجویی آنها اطلاعاتی را کسب کنید. لیست های رتبه بندی و شهرت برند را در نظر بگیرید، که قانع کننده ترین دلیل برای انتخاب یک دوره MBA در بین انبوه این دوره هاست.

عامل مهم دیگر پتانسیل شغلی است. مدارس کسب و کار خدمات حرفه ای جامعی دارند، اما خود شرکت کنندگان باید به دنبال مسیر موفقیت بگردند. قبل از درخواست برای ثبت نام، زمان و تلاش خود را برای تعیین اهداف شغلی اختصاص دهید. برخی از مدارس کسب و کار مانند HdWM در شهر مانهایم آلمان با سازمان های متعددی همکاری دارند و دانش آموختگان را برای کار به شرکت ها معرفی می کنند.

بر اساس این اهداف، مناسب ترین مدارس کسب و کار را با در نظر گرفتن همه چیزهایی که می توانند ارائه دهند انتخاب کنید: برنامه درسی، محیط یادگیری، قرار گرفتن در معرض کسب و کار، شبکه سازی و خدمات شغلی و سایر جنبه ها. مدارس کسب و کار به موفقیت شما اهمیت می دهند، اما در نهایت، شغل و سبک زندگی شما مسئولیت شماست.

بیشتر بخوانید  MBA برای چه کسانی مناسب است؟ 

مکان و طول مدت دوره نیز بر تصمیم شما تأثیر می گذارد. انتخاب های شغلی پس از کارشناسی ارشد MBA در اروپا در تعیین مکان تحصیل شما اثرگذار است. بنابراین، متخصصانی که می خواهند در اتحادیه اروپا کار کنند باید این دوره را همان جا بگذرانند.


شرایط تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

بیشتر بخوانید:

شرایط تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد (ویژه دارندگان مدرک MBA علوم و فنون تهران)


نتیجه گیری

تحصیل کارشناسی ارشد MBA در اروپا انتخابی بزرگ است که تضمین می کند شما به عنوان فارغ التحصیل کارشناسی ارشد، شانس بالایی برای استخدام در اروپا داشته باشید. نگرش جدید به تحولات تجاری امروز، موجب شده تا این دوره ها در سطح جهان از محبوبیت بالاتری نسبت به ایالات متحده و سایر کشورها برخوردار شوند.

تحصیل MBA در اروپا مسیر آینده روشنی را به سمت شغل رویایی شما به ارمغان می آورد. در صورتی که می خواهید در مورد تحصیل کارشناسی ارشد MBA در آلمان با هزینه مناسب و به صورت آنلاین اطلاعات بیشتری کسب کنید، می توانید با شماره 90008000 تماس حاصل نمایید.

نظر شما برای ما مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره ها و پکیج های آموزشی فرم زیر را پر کنید

ارتباط مستقیم

از طریق راه های زیر با ما در تماس باشید