چند نکته برای مصاحبه لحظه آخری

چند نکته برای مصاحبه لحظه آخری


کسب یک مصاحبه لحظه آخری هیجان انگیز است، زیرا می تواند به این معنی باشد که مدیر استخدام مشتاق است با شما ملاقات کند یا می خواهد فوراً برای این موقعیت استخدام کند. مصاحبه لحظه آخری همچنین می تواند کارفرما را با حرفه ای بودن شما تحت تأثیر قرار دهد. زیرا می توانید به آنها نشان دهید که می توانید آماده ظاهر شوید. حتی با اطلاع کوتاه.

یک راهنمایی کوچک می تواند به شما کمک کند قبل از ورود به مصاحبه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. در این مقاله، ما لیستی از نکات مصاحبه را به اشتراک می گذاریم که به شما کمک می کند تا برای یک مصاحبه سریع آماده شوید.10 نکته مصاحبه لحظه آخری

در حالی که بسیاری از این لیست ممکن است به نظر عقل سلیم باشد، داشتن یک چک لیست آسان در زمان کوتاهی می تواند شما را روی موفقیت متمرکز کند. در اینجا 10 نکته مصاحبه برای کمک به شما برای آماده‌شدن سریع برای مصاحبه لحظه آخری آورده‌شده‌ است:

  • حرفه ای لباس بپوشید
  • شرح شغل را مرور کنید.
  • درباره شرکت تحقیق کنید
  • در مورد صنعت تحقیق کنید.
  • چند مثال کلیدی را مشخص کنید.
  • چیزی منحصر به فرد در مورد خود پیدا کنید.
  • ارتباط آنلاین با کارمندان
  • پاسخ به سوالات کلیدی را آماده کنید.
  • اولین تاثیر مثبت داشته باشید.
  • استراتژی خروج خود را آماده کنید.

1. حرفه ای لباس بپوشید

شما همیشه باید برای یک مصاحبه حرفه ای لباس بپوشید، حتی مصاحبه ای که آخرین لحظه است. با این حال، نحوه لباس‌پوشیدن شما به دفتر کار بستگی دارد. به نمایه های رسانه های اجتماعی شرکت نگاه کنید و ببینید که افراد معمولاً چه نوع لباس هایی را در دفتر می پوشند. اگر یک دفتر بسیار معمولی است، بیزینس کژوال مناسب است. با این حال، اگر برای یک نقش شرکتی مصاحبه می کنید، لباس رسمی تجاری بپوشید.

2. شرح شغل را مرور کنید

حتی اگر زمان کمی قبل از مصاحبه خود دارید، شرح شغل را دوباره بخوانید تا دقیقاً با آنچه کارفرما در یک نامزد به دنبال آن است، دوباره آشنا شوید. به تجربیات کلیدی مورد نظر آنها و مهارت هایی که به دنبال آن هستند توجه داشته باشید. با داشتن این نکات، رجوع به آنها در طول مصاحبه راحت تر خواهد بود.

3. درباره شرکت تحقیق کنید

مهم است که حتی چند دقیقه قبل از مصاحبه خود را به تحقیق در مورد شرکت اختصاص دهید. زیرا اطمینان حاصل می کند که به تمام سوالات عمومی که ممکن است در مورد شرکت داشته اید پاسخ داده‌شود. همچنین آنچه را که باید در مورد محصولات و خدمات شرکت بدانید، به شما می گوید، اطلاعاتی که می توانید در طول مصاحبه خود به آنها مراجعه کنید. انجام این کار می‌تواند به شما کمک کند تا به مصاحبه‌گر بفهمانید که وقت صرف کرده‌اید و سعی و کوشش خود را انجام دهید، حتی اگر این یک مصاحبه لحظه آخری بود.

سایت‌های رسانه‌های اجتماعی شرکت، درباره صفحه، وبلاگ و هر گونه اطلاعیه مطبوعاتی اخیر را مرور کنید. اگر وقتتان کم است، سرفصل ها را اسکن کنید تا حداقل تا حدودی با ابتکارات اخیر شرکت آشنا شوید.

4. در مورد صنعت تحقیق کنید

اگر در این صنعت تازه کار هستید، قبل از مصاحبه، مدتی را به تحقیق در مورد صنعت اختصاص دهید. با هر گرایشی که می توانید در طول مصاحبه خود به آن مراجعه کنید، آشنا شوید و بدانید رقبای اصلی در این صنعت چه کسانی هستند. وقت گذاشتن برای تحقیق در مورد صنعت به شما کمک می کند تا بهتر آماده شوید. این امکان بحث بهتر با مصاحبه کننده و پاسخ های عمیق تر به سوالات را فراهم می کند. مصاحبه‌کننده احتمالاً تحت تأثیر قرار می‌گیرد که شما به انجام تحقیقات خود اهمیت می‌دهید، که شانس شما را برای گرفتن شغل افزایش می‌دهد.

چند نکته برای مصاحبه لحظه آخری

5. چند مثال کلیدی را مشخص کنید

به چند داستان شغلی فکر کنید که می توانید در طول مصاحبه از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال، ایده خوبی است که داستان هایی در مورد زمان هایی که مشکلات را در موقعیت خود حل کرده اید، نحوه عملکرد خود به عنوان یک رهبر و زمان هایی که به عنوان بخشی از یک تیم کار کرده اید، داشته باشید. اگر مهارت‌های خاصی برای موقعیت مهم هستند، شناسایی داستان‌هایی که می‌توانید از آنها به عنوان مثال برای نشان‌دادن مهارت‌های اثبات‌شده‌تان استفاده کنید، مهم است. به عنوان مثال، اگر نقش مستلزم مهارت های همکاری قوی است، نمونه ای از زمانی که با یک تیم برای رسیدن به یک هدف همکاری کرده اید، داشته باشید.

6. چیزی منحصر به فرد در مورد خود پیدا کنید

به چیزی فکر کنید که می تواند شما را به عنوان نامزد مصاحبه کننده متمایز کند، چیزی که سایر نامزدها ممکن است نداشته باشند که می تواند شما را به یاد ماندنی کند. به عنوان مثال، ممکن است برخی از صلاحیت های خاص یا مهارت های قابل انتقال داشته باشید که شما را به عنوان یک نامزد منحصر به فرد می کند. شاید شما پیشینه ای در بازاریابی داشته باشید که به عنوان بخشی از یک تیم فناوری اطلاعات به شما چشم اندازی منحصر به فرد می دهد. به این فکر کنید که چه چیزی شما را منحصر به فرد و بهترین نامزد برای این نقش می کند.

7. ارتباط آنلاین با کارمندان

شرکت را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید و با کارمندانی که در آنجا کار می کنند ارتباط برقرار کنید. اگر زمان اجازه می‌دهد، حتی می‌توانید از قبل سؤالاتی در مورد شرکت یا موقعیت بپرسید، و اطلاعات پیش‌زمینه بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید در طول مصاحبه به آنها مراجعه کنید.

8. پاسخ به سوالات کلیدی را آماده کنید

فکر کنید که چگونه به برخی از سوالات متداول‌تری که مصاحبه‌کننده‌ها می‌پرسند، مانند “در مورد خودتان بگویید” یا “چرا باید شما را استخدام کنیم” پاسخ می‌دهید. حتی ممکن است بخواهید پاسخ های یک یا دو مورد از این سوالات را یادداشت کنید و ارائه آنها را تمرین کنید تا بتوانید در طول مصاحبه با اطمینان به آنها پاسخ دهید. همچنین ایده خوبی است که برخی از رایج ترین سوالات مصاحبه ای را که کارفرمایان در طول مصاحبه برای نقش خاص شما می پرسند، مرور کنید.

9. اولین تاثیر مثبت داشته باشید

با برقراری تماس چشمی، لبخندزدن و دست‌دادن محکم به همه افراد حاضر در اتاق قبل از نشستن، اولین تاثیر مثبتی را در مصاحبه کننده ایجاد کنید. این مراحل می تواند اعتماد به نفس را منتقل کند و شما را فوراً دوست داشتنی کند، که هر دو راه های عالی برای شروع مصاحبه هستند.

10. استراتژی خروج خود را آماده کنید

فکر کنید که چگونه مصاحبه را به پایان می رسانید، از جمله سوالاتی که در پایان خواهید پرسید. در صورت امکان، سؤالاتی را بپرسید که مربوط به چیزی است که مصاحبه کننده در طول مکالمه شما به آن اشاره کرده است. زیرا این می تواند به آنها نشان دهد که شما فعالانه به بحث گوش داده و درگیر بحث شده اید. همچنین ایده خوبی است که برای پرسیدن سؤالات دیگری که علاقه شما را به نقش بیشتر نشان می دهد، آماده باشید. قبل از ترک، از مصاحبه‌کننده به خاطر وقت و فرصتی که برای مصاحبه در اختیار شما قرار داده‌است تشکر کنید. علاقه خود را به این نقش تکرار کنید و با آنها دوباره محکم دست دهید.

ثبت امتیاز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *