چند نقل‌قول مدیریتی از استیو جابز

بی‌شک استیو جابز، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی نابغه شرکت اپل، ازجمله محبوب‌ترین و تأثیرگذارترین مدیران و رهبران کسب‌وکار بوده است. او نه‌تنها به‌عنوان نمونه‌ای از نبوغ کارآفرینی و مدیریتی در بین مردم مشهور است، بلکه به‌عنوان فردی متفکر در خصوص مدیریت کسب‌وکار نیز مطرح بوده است. البته افکار او در اقدامات، نوآوری‌ها و نقل‌قول‌های او نمایان است و او به‌صورت رسمی صاحب‌نظر و نظریه‌پرداز مدیریت نبوده است. در اینجا قصد داریم به یاد و خاطره او چند نقل‌قول جالب مدیریتی او را باهم مرور کنیم. نقل‌قول‌ها عموما به دلیل ساده و پرمعنا بودن خواندنی و جذاب هستند.

«من نمی‌خواهم ثروتمندترین مرد قبرستان باشم. آنچه برای من اهمیت دارد این است که وقتی شب به تخت خواب می‌روم با خود بگویم: امروز یک کار خارق‌العاده انجام دادم.»

«عمر کوتاه است و ما وقت نداریم کارهای زیادی انجام دهیم، پس بیایید کار خود را عالی انجام دهیم.»

«سادگی، برای من کلمه‌ای است مقدس. به دست آوردن سادگی سخت‌تر از پیچیدگی است زیرا شما باید به‌سختی کار کنید تا تفکر خود را سامان دهید و آن را ساده نمایید.»

«اگر کار خوبی انجام دادید، یک‌گوشه نایستید و به آن رضایت ندهید. بعد از کار خوب باید به فکر کار فوق‌العاده باشید.»

«نوآوری چیزی است که یک رهبر و یک پیرو را از هم متمایز می‌کند.»

«طراحی فقط مربوط به‌ظاهر و حسی که از محصول به دست می‌آید نیست. آنچه در طراحی مهم‌تر است چگونه کار کردن محصول است.»

«چیزهای موردعلاقه من در زندگی هزینه و قیمتی ندارند. بسیار واضح است که ارزشمندترین منبعی که همه ما در اختیار داریم زمان است.»

«در شرکت ما همه این حس را دارند: «الآن» ممکن است جزء لحظه‌هایی باشد که ما در حال تغییر آینده هستیم.»

«تکنولوژی هیچ نیست. آنچه مهم است این است که شما به انسان‌ها ایمان داشته باشید. آن‌ها اساسا خوب و باهوش هستند و اگر به آن‌ها ابزارها را بدهید، کارهای خارق‌العاده‌ای با آن ابزارها انجام خواهند داد.»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.